fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 2076 hlasů
6.3 10 2076
film / komedie, hororový, záhady, USA, , 88 min., od 11 let
Scary Movie

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:25Skvělý komediální horor, který trhá na cucky nejzdařilejší filmové horory posledních let jako Záhada Blair Witch, Šestý smysl a samozřejmě Vřískot.
Děj volně kopíruje Vřískot a parodicky cituje z celé řady dalších známých hororových scén. V poklidném americkém městečku začne řádit vrah ve známé halloweenové masce a černém kostýmu. Zaměřuje se na středoškoláky, ale jeho akce mají leckdy hodně svérázný průběh. Zlosynovu totožnost odhalí až Cindy Campbellová, která několikrát odolala jeho útokům, ale není jí to nic platné.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tady měly parodie ještě vtip a nějakou úroveň. Velmi povedený a s trojkou asi nejlepší díl Scary Movie. Za našich mladších časů to byla ve škole hláškovací záležitost. Jendoznačně nejlepší Vřískotová lajna, která měla smysl a říz.
Všechny komentáře k filmu 89+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Scary Movie: Děsnej biják

obrazek
Parta středoškoláků, mezi nimiž je také Cindy, Bobby, Brenda a Buffy, jednoho večera nešťastnou náhodou přejela, ubila, okradla a hodila do moře neznámého rybáře. Přesně o rok později se objeví vrah v halloweenové masce ducha, který tvrdí, že zná jejich tajemství, a začne jednoho po druhém zabíjet. Vraždění mu však nejde tak dobře, jak by se na filmového maniaka slušelo. Když bodne první oběť, trefí jen silikonovou výplň, takže kdyby dívku vzápětí nesrazili autem vlastní neopatrní rodiče asi by se jí nic nestalo. V městečku se objeví televizní reportérka Gail Hailstorm, chce se svým kameramanem natočit o vraždě reportáž. K rozhovoru si však vyberou feťáka Shortyho, který není schopen říci jediné kloudné slovo. Vraždy pokračují.
obrazek
Další obětí se stane Greg, jehož tajemství, malý penis, vrah také zná. Jeho vraždu během volby královny krásy vidí z podia Buffy, její zděšení však porota povařuje za skvělý herecký výkon a dívka díky tomu soutěž vyhraje. Vrah zavolá Cindy, dívka ho však najde ukrytého za gaučem a dá mu možnost schovat se lépe. Potom před ním prchá a ještě se jí podaří přivolat policii. Když se nečekaně objeví její přítel Bobby a z kapsy mu vypadne nejen dýka, část masky a mobil, je zatčen, ačkoli tvrdí, že je nevinen a že věci dostal od kamaráda. Večer však vrah zavolá znovu a tvrdí, že policie zatkla nepravého. Další obětí se stane Buffy, kterou vrah ubod, ani tentokrát však není spokojen. Dívka totiž jeho počínání značně ironicky komentuje a nepřestane, ani když jí uřízne hlavu.
obrazek
A příliš se nevydaří ani další vražda. Než totiž stačí v kině ubodat Brendu, která jako vždy hlasitě komentuje děj na plátně, ostatní diváci nevydrží a ubijí dívku za všechny filmy, které už jim svými komentáři zkazila. Zatímco Cindy pořádá velký mejdan, vrah se zfetuje se Shortyho feťáckou partou, kterou pak v obluzení nevědomky zmasakruje. A vzápětí se objeví na mejdanu u Cindy, kde se dívce sice podaří odhalit jeho totožnost, není jí to však nic platné. A navíc, jak už to tak v podobných filmech chodí, ukáže se, že všechno je jinak.


O produkci

obrazek
S notnou dávkou legrace a pomatenosti, přichází do našich kin SCARY MOVIE, film bratří Wayansových, halasná komedie, při které se současná generace teenagerů válí smíchy a která neponechává žádný hororový film, sexy komedii o středoškolácích či akční biák bez parodie - ba co víc, paroduje všechny tyto žánry dohromady. Bratři Wayansovi svým filmem Scary Movie míří přes ztřeštěné a kasovně úspěšné filmy jako Něco na té Mary je, Animal House či South Park do dalšího extrému - berou všechno od anatomie přes reklamu s neskonalou otevřeností, která vymezuje termín "chlípnost" v takovém světle, že je hrůzostrašný.

Scary movie absolutně opovrhuje pojmem dobrý vkus. Je to film, ve kterém je všechno dovoleno brát útokem. Tento film si troufale vystřeluje ostrými narážkami na klasické scény z filmů Vřískot, Šestý smysl, Matrix, Tajemství minulého léta či Záhada Blair Witch a pokračuje v zesměšňování nesčíslného množství teenagerovských filmových klišé, ať jde o jakýkoliv žánr.

Všechno začne vraždou jedné krásné středoškolačky. Skupina pošetile bláznivých teenagerovských spolužáků - samozřejmě v podání herců mezi dvaceti třiceti lety - zjistí, že vrah je mezi nimi. "Hrdinka" Cindy Campbellová a její parta natvrdlých přátel včetně Buffyho, Brendy, Bobbyho, Grega, Shorty a Raye musí čelit nebezpečí...... a také tomu otravnému reportérovi Gailu Hailstormovi, který jim jen tak nedá pokoj! Nezdá se vám to povědomé? To určitě ano, ale jak se příběh odvíjí, série úděsných a k popukání hrůzostrašných překvapení odhaluje očekávané zvraty a zápletky a obrací je v něco, co je legrační a zamotané.


obrazek

Ve filmu Scary movie pod režijní taktovkou Keenena Ivory Wayanse, se nám představí talentovaný a nesmírně komický ansámbl ve složení Shawn Wayans (zde jako Ray, na videu jsme jej mohli vidět ve snímku Nebuď hrozbou), Marlon Wayans (jako Shorty - z filmů např. Don't Be a Menace, Dungeons and Dragons), Shannon Elisabethová (jako Buffy, z filmů např. Prci, prci, prcičky), Regina Hallová (Brenda, z filmů např. Love and Basketball) a další.

Bratrům Wayansovým není pikantní satira ničím cizím. Tvůrci televizního zábavného pořadu In Living Color (V zářivých barvách) a celovečeráku I'm Gonna Git You Sucka (Dostanu tě, syčáku) a Don't Be a Menace, posunují film Scary Movie až za samý okraj a v něm si dělají dlouhé nosy na všechno kolem sebe, přehlížejíc věk, pohlaví, rasu či společenské postavení.

Po nesčetné řadě současných hororových filmů se Keenen Ivory Wayans rozhodl převzít tento žánr do svých rukou - ale nechtěl jenom to. "Scary movie je totiž víc než jen parodie jako taková, je to celá škála komedií, shrnutá v jednu: sexy komedie, teenagerovská komedie, komediální thriller a více," dodává Wayans. "Všechno to začalo tím, když jsem si uvědomil, že většina současných hororových filmů je vlastně pouze moderní verze hororů let sedmdesátých, se kterými jsem vyrůstal: Halloween, Pátek třináctého, Noční můra v Elm Street atd. Ale i když se tváře vyměnily, jsou stále stejně laděny komickými momenty, které tušíme - momenty, které začínají být parodií."

Aby se bratři Wayansovi dostali k jádru věci a k těm nejjadrnějším formulacím, shromáždili kolem sebe tým nejlepších mladých komiků, sexy typů, nových a slibných objevů. Režisér Wayans dodává: "Je to opravdu vzrušující skupina lidí. Každý je skvělý ve své roli a všichni pracovali velice tvrdě. Zkoušeli jsme dva týdny před natáčením a všichni dostávali domácí přípravu na své role. Opravdu se připravovali a na výsledku je to vidět. Hodně jsme také improvizovali a vznikla tak spousta dobrých věcí s notnou dávkou legrace.

Rovnoměrné použití extrémů a lomení osnovy představují názorné pomůcky filmu Scary Movie, které se tak stávají součástí parodie, s novým, divokým pohledem na lesy v Blair Witch až po nebývalé pojetí Matrixu s využitím zpomalených záběrů.

Podobné filmy

Sherlock Holmes: Hra stínů
(Sherlock Holmes: A Game of Shadows) Genialita Sherlocka Holmese se zdála být nepřekonatel...
dnes 17.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Madagaskar 3
(Madagascar 3: Europe's Most Wanted) Rafinovaným tučňákům se s pomocí hrubé šimpanzí síly ...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Deník Bridget Jones
(Bridget Jones´s Diary) Může třicetiletá a ještě svobodná Renée Zellweger najít muže na ce...
dnes 20.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 26. 5. 2018 Svátek má Filip
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz