fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

90% 402 hlasů
9 10 402
film / thriller, krimi, drama, USA, , 127 min., od 15 let
Se7en / Seven
DVD od 15.6.2009 Bontonfilm, Blu-Ray od 28.3.2012 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:22Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo.
Sedm smrtelných hříchů, o nichž kázali církevní hodnostáři ve středověkých kázáních s varováním, jak mohou nábožné lidi odvádět od víry. Tyto hříchy se objevily jako předloha spousty literárních, výtvarných či divadelních děl. Nyní vznikl vynikající a strhující film o dvojici nerovných detektivů, kteří řeší záhadnou sérii vražd, motivovaných zmíněným náboženským kázáním.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Geniální výkon Morgana Freemana a Brada Pitta se stal v roce 1995 hitem. Brutální vraždy, krev a kusy těl dávají tomuto psychothrilleru tu pravou "chut". Sedm smrtelných hříchů - pícha, lakomství, závist, hněv, smilstvo, obžerství a lenost. Brutální vrah, který se nezastaví před ničím. Dvojice detektivů se utkají s nezastavitelným zlem, které se jim nakonec udá sámo. Sedm je bravurní film na potrhání duše, mysli i těla. Každá minuta znamená zlo. A každé zlo musí být potrestáno. Režisér David Fincher si povolal zkušené herce a natočil super brutální psychothriller. Sám má na svém kontě další klenoty a Sedm je jedním z nich.
Všechny komentáře k filmu 102+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Sedm

obrazek
Díky originálnímu využití uvedených smrtelných hříchů jako společného jmenovatele děsivé série vražd a vytvoření fascinující atmosféry, představuje americký film Sedm (Seven) jeden z nejpozoruhodnějších a zároveň nejúspěšnějších snímků posledního období. Svou neoddiskutovatelnou kvalitou je právem přirovnáván k jednomu z vrcholů svého žánru, k thrilleru Mlčení jehňátek, jehož snad možná i překonává. Tento neodolatelně mrazivý a působivě-zlověstný film má v sobě magnetismus, který vtahuje diváka do nebezpečného vyšetřování končícího soubojem s jedním z nejinteligentnějších a nejrafinovanějších zločinců filmového plátna. "Toto je film, který vás šokuje. Toto je film, který vás vzruší. Toto je film, který vám vyrazí dech,"říká producent Arnold Kopelson, jehož filmy Četa a Uprchlík získaly Oscara. "Lidé, kteří uvidí tento film, odejdou z kina ohromení a budto nebudou schopní vyřknout ani slovo, nebo budou film velmi vzrušeně komentovat. "
obrazek
Poručík William Somerset /Morgan Freeman/, uznávaný ale poněkud unavený detektivní veterán, pomalu končí svou kariéru, a nakonec ještě dostane poslední úkol - zaučit mladého a ambiciózního kriminalistu Davida Millse (Brad Pitt). Oba jsou nasazeni na případ, který je neodvolatelně vtáhne do pomýleného a zvráceného světa psychicky vyšinutého, ale inteligentního a rafinovaného zločince Johna Doa (Kevin Spacey). Sedm smrtelných hříchů slouží ve filmu jako katalyzátor dokonalých a cíleně motivovaných vražd. "John Doe trpělivě plánoval některé z nich celý rok," vysvětluje scenárista Andrew Kevin Walkner. "Vybral si své oběti s nemilosrdnou precizností. Vraždy propracoval až do nejmenšího detailu. Rozhodl se krok za krokem odstraňovat špínu z morálně zkažené společnosti. "
obrazek
Nezávislá společnost New Line Cinema se obrátila na Davida Finchera s nabídkou, aby film režíroval. Mladý tvůrce si vysloužil své autoritativní místo ve filmovém byznysu díky svému "uměleckému idealismu" a výjimečnému estetickému přístupu ve zpracování témat. Jméno si získal především několika skvělými videoklipy (např. pra Madonnu, Rolling Stones nebo Aerosmith) i svým hraným debutem Vetřelec 3. 'Film Sedm mě načisto vtáhl do svého světa. Jedná se o ten druh dramatu, v němž je zlo mnohem skutečnější a bližší. Vypráví o naprosté ztrátě kontroly,"vysvětluje režisér. "Pro náš film byl nejdůležitější pocit maximální autentičnosti. Zobrazuje život ve velkoměstě - špinavém, násilném, depresivním. Chtěli jsme vytvořit obraz prostředí odrážejícího morální úpadek lidí v něm. Všechno se rozpadá, nic nefunguje tak, jak má. Chtěli jsme tento svět zachytit vizuálně a stylisticky tak, jak opravdu je. "


O filmu

Sedm je vskutku neobyčejný film, jakých v současném Hollywoodu vznikne skutečně málo - od způsobu filmování až po šokující závěr. Film vznikl na hollywoodské poměry za neuvěřitelně nízký rozpočet 20 milionů dolarů. Už necelé dva měsíce po americké premiéře se jeho náklady čtyřnásobně vrátily. Čtyři týdny se držel na samém vrcholu U.S kino-box office a do konce roku jen na severoamerickém kontinentu vydělal 90 milionů dolarů.

Podobné filmy

Strom na věšení
(The Hanging Tree) Gary Cooper jako lékař s temnou minulostí v americkém westernu (1959). ...
dnes 24.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Double Team
Jean-Claude Van Damme musí uprchnout z neprodyšně střežené kolonie a bojovat s pomstychtiv...
zítra 00.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Čelisti 3
(Jaws 3-D) V pobřežní nádrži se objevilo mládě žraloka a všichni v něm vidí novou atrakci ...
zítra 02.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 21. 1. 2019 Svátek má Běla
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz