fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

58% 17 hlasů
5.8 10 17
film / drama, krimi, Československo, , 90 min.

Režie:
Herci: , , , ,

Bývalý letecký mechanik chce po pobytu ve vězení a práci v dolech začít nový život v malé pohraniční vsi. Nedaří se mu to ale tak, jak by si představoval, a pronásleduje ho smůla Nešťastnou shodou okolností upadne dokonce do podezření z dvojnásobné vraždy...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Co se mne týče, film se mi líbil, přiřadil bych jej na místo vedle klasických krimifilmů té doby. Skvělí protagonisté hl.rolí vedení Cupákem, kterému snad jen ten intimní poměr s krásnou hrdinkou příběhu jsem moc nevěřil..! :-) :-) :-)
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Sedmého dne večer

obrazek
Na počátku přichází do horské pohraniční vsi Václav Martan, bývalý letecký mechanik, který si za pokus o únos a emigraci odseděl pět let a po vypršení trestu a práci v uranových dolech, se chce usadit a začít nový život, jak sám říká někde, kde je hodně stromů a málo lidí. Od starého Vávry koupí koně a nastoupí jako pomocník polesného na svážení dřeva. Seznámí se tu s brigádnicí Ivanou a pomalu se s ní sbližuje. Rád by si ji vzal za ženu, ale bojí se reakce jejích rodičů, kteří ji podle všeho nesmírně milují. Ivana jeho cit opětuje, přestože o jeho minulosti neví nic, stejně jako ostatní ve vesnici. Ví, že byl důlním mechanikem a pracoval v uranových dolech, o jeho odsouzení však neví. Stejně tak ovšem nikdo netuší, že také Ivana skrývá své tajemství. Nemá totiž žádné rodiče. Je sirotek z dětského domova a navíc má nemanželskou dceru.
obrazek
Oba chtějí začít nový život, oba by ho rádi začali spolu, do jejich životů i plánů však zasáhne těžké podezření z vraždy dvou lesníků. Martan byl viděn na místě vraždy krátce po činu a vzápětí se objeví také důkazy. Zatímco starší z dvojice vyšetřovatelů, major Tichý, je ve svých soudech obezřetný, kapitán Šrámek je přesvědčen, že pachatelem je Martan a nijak se tím před Ivanou netají. A přece je muž nevinný a dokonce výrazně pomůže kriminalistům skutečného pachatele dopadnout. Nezpřetrhalo však podezření a pravda o jeho minulosti křehké pouto, které se vytvořilo mezi ním a Ivanou?


Podobné filmy

Hlídat Tess
(Guarding Tess) Bývalá první dáma Shirley MacLaine dělá svému osobnímu strážci Nicolasi Ca...
dnes 09.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Láska z pasáže
Lukáš Vaculík má za sebou maturitu, ale živí se jako čistič oken a lehce vydělané peníze h...
dnes 18.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Jonah Hex
Během americké občanské války sloužil Jonah Hex jako kavalerista, až do té doby, dokud jeh...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 17. 7. 2018 Svátek má Martina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz