fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 478 hlasů
7.4 10 478
film / komedie, drama, Československo, , 74 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 21.7.2012, DVD od 1.11.2006 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:04Provakitivně moralizující groteska o dvou dívkách, které se rozhodly být zkažené, protože se jim na tom světě všechno jenom kazí.
Kudy chodí, tudy provokují. Slavný film režisérky Věry Chytilové o dvou Mariích a o bludném kruhu pseudohodnot a pseudovztahů
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nějak jsem k těm dvěma extrémně potrhlým holkám ani po několikerém shlédnutí nenašel cestu. Pravda je, že ani k Chytilové jsem nikdy příliš sympatií nepocítil.
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Sedmikrásky

Dvě dívky - Marie číslo jedna a Marie číslo dvě - spolu bydlí v jednom malém bytě. Již delší dobu mají pocit, že se jim všechno na světě kazí, a proto se jednoho dne rozhodnou, že budou také zkažené. Začnou se důsledně řídit zásadou: "Nic nevadí, hlavně když je legrace," a to nejen doma, ale také na plovárně či v nočních podnicích. Vyberou si například pána, se kterým se Marie číslo dvě seznámí. Aby muže co nejvíce upoutala, hraje si na skromnou a cudnou dívku, která nechce ani jíst, ani pít. Ovšem pak se objeví přítelkyně, jež se vydává za její sestru. Marie II okamžitě začne zmatkovat, že sestra bude doma určitě žalovat. Dotyčný pán samozřejmě nemá tušení, jak se v podobné situaci zachovat, a proto Marii číslo jedna zaplatí bohatou večeři, pití i cigarety. Tím však legrácky Marií nekončí. Nešťastníka odvezou na nádraží a celého zkoprnělého posadí do prvního vlaku, který ze stanice odjíždí bůhví kam. Takovýchto opravdu inteligentních žertíků mají v zásobě hned několik. Po čase je ale začnou nudit, a tak dívky hledají nové a zábavnější povyražení. Doma si navzájem zničí věci, ubližují si čím dál tím víc a neustále vymýšlejí další kousky. Jenže když konečně poznají legraci, jakou v životě nezažily, zábava se jim vymkne z rukou.


O filmu

"Sedmikrásky patří k vrcholným dílům české nové vlny. Chytilová jimi pokračuje v průzkumu zmarňovaných ženských šancí, ve sledování napětí mezi světem žen a světem mužů i ve svých hlubinných tématech plynoucího času a spění k smrti. V kontextu českého umění 60. let patří Sedmikrásky ke svědectví o rozkladu hodnot a ztrátě perspektiv... Z hlediska vývoje socialistických kinematografií jde o nejdůslednější negaci pedagogicky optimistické linie filmů o zbloudilé, ale zdravými kolektivy posléze napravené mládeži. Étos Sedmikrásek se realizuje jako 'léčba šokem'."

Podobné filmy

Poznáš, až to přijde?
(How Do You Know) Reese Witherspoon se zhroutil svět, po letech dřiny a tvrdého tréninku b...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Posel
Matěj Hádek v hlavní roli filmu o poslíčkovi, který se vydal na cestu slepou ulicí. Dramat...
dnes 21.55
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Dámy nebo nedá mi?
(Sorority Boys) Tři studenti jsou vyloučeni z univerzitního bratrstva pro údajnou krádež s...
dnes 22.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 25. 4. 2018 Svátek má Marek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz