fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 1156 hlasů
6.3 10 1156
film / thriller, drama, Francie/USA, , 116 min., od 12 let
Original Sin / Dancing in the Dark
Kinopremiéra v ČR 30.5.2002, DVD od 1.11.2002

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:04Příběh o tom, kam až může člověka zavést vášeň a láska spojená s touhou po penězích.
Kuba, devatenácté století. Bohatý obchodník Luis Vargas hodlá upevnit své společenské postavení sňatkem s Američankou. Nehledá skutečnou lásku a dohoda je uzavřena čistě na obchodním základě. O to víc je pak překvapen, když mu do života místo prosté ženy vstoupí svůdná Julia. Netrvá dlouho a Vargas se do ní zamiluje. Zanedlouho se objeví i tajemný a podezřívavý Walter Downs, který tvrdí, že Julia není tím, kým se být zdá. Vargas sice zpočátku odmítá uvěřit, ale když manželka zmizí i s jeho penězi, rozhodne se zjistit, jak se věci doopravdy mají. Vydává se na pouť temnou stránou vášně, která jej může zavést až do pekel..
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Banderase jsem poprvé poznala jako Zora. Možná jako většina z vás. Tam jsem si ho naprosto zamilovala, a vždycky se mi v té masce hrozně líbil. Viděla jsem ho asi stokrát. Kvůli tomu jsem si taky začala vyhledávat jiné filmy s ním, ale tenhle už jako Zoro samozřejmě dobrý nebyl. Je tam pár přitažených scén za vlasy, ale jinak celkem pěkný film.
Všechny komentáře k filmu 22+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Sedmý hřích

Hlavní postavy melodramatického příběhu, který se odehrává na Kubě v osmdesátých letech devatenáctého století, ztvárnily známé herecké hvězdy Angelina Jolieová a Antonio Banderas. Bohatý obchodník s kávou Luis Vargas hodlá upevnit své nejisté společenské postavení sňatkem s Američankou. Nezastírá, že nečeká skutečnou lásku a dohoda bude uzavřena čistě na obchodním základě. Ve svém inzerátu hledá spolehlivou, poslušnou manželku a budoucí matku jeho dětí. O to více je překvapen, když do jeho života místo obyčejné, nenápadné ženy najednou vstoupí přitažlivá a vyzývavá Julia Russellová, s níž uzavře sňatek. Netrvá dlouho a Vargas se do ní vášnivě zamiluje. Do filmové podoby je převedl již dříve známý francouzský tvůrce François Truffaut pod názvem Siréna od Mississippi.


O filmu

obrazek
Podle románu Waltz into Darkness, který vydal v roce 1947 americký spisovatel Cornell Woolrich pod pseudonymem William Irish, natočil scenárista a režisér Michael Cristofer příběh o smrtelně nebezpečných hrách, které spolu mohou hrát muži a ženy. Román zfilmoval už v roce 1969 režisér Francois Truffaut pod názvem La Siréne du Mississippi s Catherine Deneuve a Jeanem-Paulem Belmondem v hlavních rolích. Podobně jako on, svěřil Michael Cristofer, držitel Pulitzerovy ceny a nositel prestižní filmařské ceny Directors Guild of America, hlavní party ve své adaptaci renomovaným hvězdám. Bohatého kubánského obchodníka, který se chytí do pasti své vlastní pragmatičnosti, si zahrál Antonio Banderas, jeho unikavě tajemnou manželku ztělesnila Angelina Jolie.

<>Obrázek nenalezen<> Příběh odehrávající se v 19. století na Kubě (na rozdíl od románu situovaného do jižanského New Orleans) se Cristofer rozhodl pojmout v souladu s literární předlohou jako thriller ve stylu film noir. Chtěl tak vzdát poctu klasickému hollywoodskému žánru, v němž se mísí zločin a vášeň, a zároveň divákům nabídnout velmi současný příběh hrdinů zmítaných "nadčasovými" vášněmi. Cornell Woolrich patří k filmaři často vyhledávaným autorům: jedna z jeho povídek inspirovala legendární thriller Okno do dvora (1954) Alfreda Hitchcocka a Francois Truffaut podle jeho románu natočil také černou komedii La mariée était en noir (1967) s Jeannne Moreau v hlavní roli. Román Waltz Into Darkness patří k Woolrichovým nejkomplexnějším dílům a do příběhu o vraždě a pomstě vnáší téma obsedantní lásky.

obrazek
Michaelu Cristoferovi jako scenáristovi tak umožnil pojmout vyprávění jako psychologický thriller, jehož protagonisté se stávají obětmi své přirozenosti a jsou zmítáni mezi extrémy: milostnou podřízeností a přáním uplatnit na partnerovi svou moc a mezi instinkty a rozumem... Postavou, která do bezpečného světa hlavního hrdiny vnáší nejistotu a nevypo-čitatelnost, je Julia - žena, která je zvyklá hrát dvojí hru, ale která poznává, že tentokrát zašla příliš daleko. To, co vzbudí v Luisovi, totiž už nedokáže ovládat nikdo - ani ona sama. Za klíčové proto režisér od počátku považoval obsazení této role charismatickou herečkou, která by do příběhu vedle přitažlivého vzhledu vnesla tajemství i schopnost přirozeně vyjádřit rozporuplnou dvojakost Juliina charakteru. Cristoforiho volba nakonec padla na Angelinu Jolie, kterou režíroval už v televizním dramatu společnosti HBO Gia. Držitelka Zlatého glóbu a Oscara 1999 za vedlejší ženskou roli v dramatu Narušení, jež svou hvězdnou valenci stvrdila i titulní rolí v akčním dobrodružství Lara Croft: Tomb Raider, se ukázala být ideální představitelkou femmea fatale měnící úctyhodného, počestného muže v hříčku jeho vlastní nezvladatelné tělesné touhy.
obrazek
Příběh ovšem podle hlavní představitelky vypráví prostřednictvím sexu o lidské schopnosti objevovat, o svobodě, posedlosti, majetnictví, nenávisti, vzteku i o lásce. Na základě sexuality si podle Jolie postavy musejí znovu vyřešit své vzájemné vztahy i vazby ke světu, který je obklopuje. Na šťastné volbě hlavní představitelky se režisér shoduje s představitelem hlavní mužské role - Antoniem Banderasem. Ten považuje spolupráci s Angelinou Jolie za jednu z nejzajímavějších a nejpříjemnějších zkušeností ve své dosavadní herecké kariéře. Part Luise herci, který se v rodném Španělsku proslavil ve filmech Pedra Almodóvara a který se jako hvězda dokázal prosadit i v Hollywoodu, nabídl možnost představit svého hrdinu bohatého aristokrata, který považuje sám sebe za hotového člověka a který na svém životě nehodlá už nic měnit.

obrazek
Setkání s krásnou Julií však rozvrátí Luisovu dosavadní bezpečnou existenci a odhalí v něm dosud netušené temné stránky. Na příběhu Banderase nejvíc lákala právě možnost pohybovat se mezi žánry love story a "černé" detektivky. Vedle dvojice hlavních představitelů hraje v Sedmém hříchu důležitou roli i obsazení vedlejších partů. Zde se režisér Michael Cristofori spolehl vedle Thomase Janea hrajícího postavu detektiva Waltera Downse na americké herce, s nimiž spolupracoval už na televizním filmu Gia - na Allison Mackie, Joan Pringle, Cordelii Richards a Gregoryho Itzina. Jižanský kolorit mu pomohli dotvořit i herci z Mexika, kde se natáčelo, v čele s domácí hvězdou Pedrem Armendárizem.

obrazek
Na utváření dusné atmosféry vášnivosti i skrytého nebezpečí měl podíl i výběr prostředí. V Mexiku nalezli autoři Sedmého hříchu ideální "karibskou" krajinu, původní architekturu ve španělském koloniálním stylu i možnost rekonstruovat zaniklý svět staré Havany ve studiích Churubusco. V Mexiku Cristofer objevil i další talentované spolupracovníky - kameramana Rodriga Priesta a výtvarníka Davida J. Bombu, s nimiž podřídil elegantní vizuální styl a výpravu filmové klasice 50. let (především dílům Maxe Ophulse Lola Montes a Madame de...). Na rekonstrukci světa společenské smetánky Kuby 19. století měla podíl i výtvarnice Donna Zakowska, která pro film vytvořila více než 2000 kostýmů, a výtvarnice Beth Rubino nominovaná na Oscara za Pravidla moštárny.

O hercích

Antonio Banderas
obrazek Rodáka ze španělské Malagy pro film na počátku 80. let objevil režisér Pedro Almodóvar, v jehož tragikomediích herec s převážně klasickou divadelní zkušeností vytvořil role moderních, vášnivých mladých mužů. Almodóvarovy filmy (především Matador - 1986, Ženy na pokraji nervového zhroucení - 1988 a Spoutej mě! - 1989) Banderasovi na počátku 90. let otevřely cestu do Hollywoodu, kde debutoval rolí kubánského hudebníka ve snímku Králové mamba (1992). Svou zajímavost pro americké publikum stvrdil menší, ale výraznou rolí po boku oscarového Toma Hankse v dramatu Jonatana Demmeho Philadelphia (1993) nebo partem krále vampýrů Armanda v hororu Neila Jordana Interview s upírem (1994). Vedle herectví se Banderas věnuje i rockové hudbě a svůj pěvecký talent uplatnil coby bojovný kytarista El Mariachi v akčním snímku Roberta Rodrigueze Desperado či v muzikálu Alana Parkera Evita, kde si zahrál po boku Madonny a za nějž získal nominaci na Zlatý glóbus.

Hvězdnou pověst si upevnil hlavními rolemi v akčním thrilleru Nájemní vrazi (1995), kde byl jeho hereckým partnerem Sylvester Stallone, v kostýmní romantice Zorro: Tajemná tvář (1998, nominace na Zlatý glóbus) či v dobrodružné fantasy Vikingové (1999). Jako režisér debutoval filmem Léto v Alabamě (1999), v němž hlavní roli svěřil své americké manželce - herečce Melanii Griffith. V našich kinech se Antonio Banderas naposled objevil v akční komedii Roberta Rodrigueze Spy Kids (2001), jejíž pokračování Spy Kids 2: The Island of the Lost Dreams právě připravuje do amerických kin. Pod Rodriguezovým režijním vedením se má znovu objevit jako El Mariachi ve snímku Once Upon a Time in Mexico.

Angelina Jolieová
obrazek Dcera hollywoodského hereckého veterána Jona Voighta a herečky Marcheline Bertrandové získala profesionální průpravu v Divadelním studia Leeho Strasberga. Začínala jako modelka a televizní herečka. Malá obrazovka jí vynesla první klíčové ocenění její kariéřy: Zlatý glóbus za vedlejší roli manželky titulního hrdiny v televizním životopisu George Wallace (1997, režie John Frankenheimer). Jako představitelka titulní role supermodelky Carangiové v televizním dramatu společnosti HBO Gia (1998) získala nominaci na cenu Emmy a poprvé se setkala s režisérem Michael Cristoforim. Ve filmu debutovala v roce 1982 ve snímku Hala Ashbyho Lookin' to Get Out. Vedlejší ženská role Lisy Rowe v dramatu Jamese Mangolda Narušení jí vynesla Zlatý glóbus a Oscara 1999. V našich kinech jsme Jolie mohli vidět v krimithrilleru Andyho Wilkinsona Ruce od krve (1997), kde si zahrála po boku Davida Duchovnyho, v krimi Sběratel kostí (1999), v níž uplatnila svůj mnohotvárný talent po boku Denzela Washingtona, a v akčním thrilleru režiséra Dominica Seny 60 sekund (2000), kde vytvořila kontrastní herecký pár s Nicolasem Cagem. Jiným divácky vděčným titulem její filmografie se stala akční fantasy Simona Westa Lara Croft: Tomb Raider (2001).

Jack Thompson
Letos třiatřicetiletý rodák z amerického Baltimore dokázal svůj talent prosadit i v dravé konkurenci mladých amerických kolegů. Debutoval rolí Zepha v upírském snímku Buffy, zabíječka upírů (1992). V našich kinech jsme ho mohli zahlédnout v menším partu v akčním thrilleru Johna Wooa Tváří v tvář (1997). Pamatujeme si ho jako vojína Ashe z protiválečného eseje Terence Malicka Tenká červená linie (1998), coby Jimmyho Gatora z dramatu Magnolia (1999) a naposled jako energického detektiva Owense z krimithrilleru Stephena Hopkinse Podezření (2000).

Thomas Jane
obrazek Významný australský herec starší generace (narodil se v roce 1940 v Sydney) získal ocenění na MFF v Cannes za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli v dramatu Bruce Beresforda Breaker Morant (1980). V rodné Austrálii se prosadil v řadě snímků, z nichž jsme v našich kinech mohli vidět třeba dobrodružný film Muž od Sněžné řeky (1982). Mezi výrazné tituly Janeovy filmografie patří i drama Nagisy Ošimy Merry Christmas, Mr. Lawrence (1983), historický thriller Paula Verhoevena Krev a tělo (1985) nebo thriller Carroll Ballardové Vítr (1992). S Brucem Beresfordem se znovu sešel v Hollywoodu při natáčení psychologického dramatu se Sharon Stone Poslední tanec (1996). Zahrál si také v i u nás známém akčním thrilleru Johna Wooa Operace: Zlomený šíp (1996) či ve stylovém jižanském dramatu Clinta Eastwooda Půlnoc v zahradě dobra a zla (1992). Janeovou nejnovější rolí je part Cliegga Larse v pokračování hvězdné ságy George Lucase Star Wars: Epizoda II - Klony útočí.

O tvůrci

Michael Cristofer
obrazek Scenárista, příležitostný herec, dramatik a divadelní a filmový režisér, jehož tvář jsme mohli zahlédnout v akčním thrilleru Smrtonosná past III (1995), kde mu režisér John McTiernan svěřil malou roličku Jarvise, se narodil v roce 1945 v Trentonu v New Jersey. Prosadil se jako scenárista: z jeho autorské dílny pochází i u nás známé milostné drama s Meryl Streep a Robertem De Niroem Zamilovat se (1984, režie Ulu Grosbard), adaptace románového bestselleru Johna Updikea s Jackem Nicholsonem Čarodějky z Eastwicku (1987, režie George Miller), přepis románu Toma Wolfea s Brucem Willisem, Tomem Hanksem a příští manželkou Antonia Banderase Melanií Griffith Ohňostroj marnosti (1990, režie Brian De Palma) či snímek s Whoopi Goldberg v hlavní roli Dámská jízda (1995, režie Herbert Ross).

Jako režisér si pozornost vydobyl už svým debutem - televizním dramatem inspirovaným osudy supermodelky Gii Marie Carangi Gia, jež s Angelinou Jolie v titulní roli natočil v roce 1998 pro společnost HBO. Získal za ni cenu Directors Guild of America Award a šest nominací na cenu Emmy. Další z prestižních ocenění - Pulitzerovu cenu a cenu Tony - mu přineslo broadwayské uvedení jeho hry The Shadow Box, která slavila úspěch i v Evropě a dokonce na Dálném Východě. Za televizní adaptaci této hry, kterou režíroval Paul Newman se svou manželkou Joannne Woodward v hlavní roli, získal Zlatý glóbus a nominaci na cenu Emmy. Provázanost své divadelní a filmové práce stvrdil jevištními přepisy hollywoodské klasiky Casablanca (1942, režie Michael Curtiz) a Love Me or Leave Me (1955, režie Charles Vidor). Po snímku Body Shots (1999) s Patrickem Seanem Flannerym v hlavní roli, který se setkal s rozporuplným přijetím, režíroval milostný thriller Sedmý hřích.

Podobné filmy

Velký draft
(Draft Day) Manažer Kevin Costner má před sebou nejdůležitější okamžik nadcházející sezóny...
dnes 18.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Total Recall
Stavební dělník Arnold Schwarzenegger využije služeb cestovní kanceláře Recall, která nabí...
dnes 22.50
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Čelisti
(Jaws) U pobřeží letoviska Amity si sedmimetrový žralok vybral svoji první oběť. A tak se ...
zítra 01.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 21. 11. 2019 Svátek má Albert
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz