fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

71% 7 hlasů
7.1 10 7
film / krimi, Česká republika,

Režie:
Herci: , , , , , více...

Nebo se sebevraždou? Jak sešel ze světa muž s temnou minulostí? Detektivní příběh podle stejnojmenného románu Z. Salivarové a J. Škvoreckého.
Podle románu Z. Salivarové a J. Škvoreckého. Detektivní příběh s velkým tématem, jímž je dosavadní beztrestnost lidí, kteří se aktivně podíleli na zločinech komunismu. U Vltavy je nalezen bývalý nelítostný bachař z komunistických lágrů s prostřelenou hlavou. Všechno svědčí pro sebevraždu. Ale mladý kriminalista uvěří svému instinktu a nedá si v pátrání pokoj, až odhalí, jak se podivný příběh odehrál. Napínavý film je plný jazzové muziky, svérázných postav, a obsahuje, jako každý klasický detektivní příběh i nenásilné morální naučení. Je skvěle obsazen a vedle I. Janžurové, P. Lišky, P. Landovského a J. Menzela zde uvidí diváci i Jana Třísku.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Setkání v Praze, s vraždou byl sice zajímavý film, ale tak moc zamotaný, až mi nakonec úplně unikla pointa. Musím pochválit herce v hlavních ( i velejších rolích) rolích. Je fajn, že tam hrál zase někdo jiný než Trojan, Macháček, Geislerová, Vilhelmová. Většina z herců patří k naší elitě. Moc se mi líbil Pavel Liška jako detektiv.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Setkání v Praze, s vraždou

Detektivka s mravně-politickým podtextem, situovaná do "sametových" devadesátých let, vznikla podle stejnojmenného románu Zdeny Salivarové a Josefa Škvoreckého. Zápletka se točí kolem smrti bývalého režimního prominenta Bubeníka, který jako bachař v komunistických lágrech týral vězně a vyhýbá se soudu. Případ, který je původně kvalifikován jako sebevražda, vyšetřuje mladý poručík Přemek Nejezchleba. Postupně odhalí, že mrtvý muž měl řadu nepřátel, k nimž patří hlavně skupinka bývalých muklů. Jeden z nich, zdrženlivý pan Hořejš je otcem kriminalistovy přítelkyně Věry. Dalšími podezřelými jsou sudetský Němec, jehož bratr byl po válce zastřelen revolučními gardisty, a samorostlý emigrant, který se s Bubeníkem soudil o zabavený dům... Kvalitně obsazené drama, jehož scénář napsal Josef Eismann, režírovala Jitka Němcová. Hudbu zkomponoval Laco Deczi. Mezihry spletitého případu tvoří záběry z koncertů ženské saxofonové kapely. Jedna z jejích členek je dcerou hraběnky Lomnické, jež vyšetřování zpestřuje svéráznými komentáři. Dalšího emigranta, jenž se po sametové revoluci vrací do Čech a má s Bubeníkem nevyřízené účty, ztvárnil Jan Tříska. Klíčovou rekvizitou je německá vojenská pistole Parabellum, jež zmizela v květnových dnech roku 1945. Důležitou indicií je rovněž stará fotografie, jež zobrazuje partu kamarádů... Detektivka s dvojitým rozuzlením polemizuje s průtahy při trestání komunistických zločinů a uvažuje o takzvané "tlusté čáře za minulostí". Přemítá také o etice policejní práce a o tom, zda lze spravedlivou odplatu brát do vlastních rukou.


Podobné filmy

Rukojmí
(Hostage) Bruce Willis dlouho pracoval jako vyjednavač u policie. Náročná práce ho přiměla...
pá. 18.1. 22.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Superpolicajti z Miami
(I poliziotti dell'ottava strada) Bud Spencer a Terence Hill jsou na stopě 20 miliónů dola...
so. 19.1. 11.15
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Láska z pasáže
Z mladého čističe oken Lukáše Vaculíka se stane tipař bytových zlodějů. Podaří se mu začít...
so. 19.1. 17.10
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 16. 1. 2019 Svátek má Ctirad
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz