fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

61% 18 hlasů
6.1 10 18
film / drama, Československo, , 89 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Studentka gymnázia zahoří láskou ke svému profesorovi.
Sextánka Eva Martenová se beznadějně zamilovala do Jiřího Hrona, nového profesora na gymnáziu. Ačkoli je vynikající studentka, v jeho hodinách se nedokáže soustředit a sklízí samé špatné známky. O pohledného mladého muže se zajímá také Evina třídní, on si ale vůči ní udržuje odstup. Právě s touto profesorkou má Eva ve škole nedorozumění, po němž s pláčem uteče do Hronova kabinetu. Hron se dívku snaží uklidnit - nevinná scénka však má nepřátelsky naladěného svědka, který jí neváhá využít k pomluvám nejhoršího kalibru...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu SExtánka- Jak jsem psala, filmy pro pamětníky miluji a ráda se na ně koukám, samozřejmě i tento jsem viděla několikrát. V roli studentky, která je zamilovaná do profesora, on o tom neví a lásku neopětuje a nemůže se ani pro samou lásku učit je Hana Vítová, mimochodem věděli jste, že to není její pravé jméno? No a profesora Hrona hraje Raul Schránil na tehdejší dobu moc hezký chlap. Jelikož to je film pro pamětníky, tak samozřejmě vše dopadne dobře, nakonec i profesor zjistí, že ji miluje.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Sextánka

obrazek
Titulní hrdinkou je Evička, kterou miluje lékař Pavel Heler, bratr její spolužačky a současně nejlepší kamarádky Marty. Její mysl trápí především různé srdeční záležitosti, pro které ovšem není v sextě dívčího gymnázia zrovna příznivé prostředí. Na škole totiž vládnou obzvláště přísné mravy, a to nejen zásluhou pana ředitele, ale téměř celého profesorského sboru, který se pokouší zkrotit bujný dívčí temperament a elán, což se jim ovšem ne vždy podaří. Všechno se změní v okamžiku kdy se v sextě objeví mladý a pohledný profesor Jiří Hron, aby zastoupil nemocného kolegu. Evička se samozřejmě do nového profesora okamžitě zamiluje a jak se zdá sympatie nechybí ani na druhé straně. Evičku však čeká s její novou láskou nejedno trápení. Nejprve se pokusí profesora okouzlit na školním výletě hrou na klavír, má sice úspěch, ale vzápětí je svědkem toho, jak její milovaný profesor vstoupí do pokoje své kolegyně, třídní profesorky Bruncvíkové. Netuší, že důvodem této návštěvy nebyl vůbec milostný, ale veskrze praktický důvod. Šlo totiž o projednání dalšího program výletu. Neopětovaná a nešťastná láska k učiteli nezůstane bez neblahého vlivu na Evin studijní prospěch. Jakoby to nestačilo, přijde na ředitelství gymnázia udání, že navštívila Hrona v jeho bytě. A když je vzápětí profesor přistižen svým nepřejícím kolegou ve školním knihovně, kterak objímá Evičku (kterou se však snažil pouze utěšit), je proti němu zavedeno disciplinární řízení a Eva je z ústavu vyloučena. Když pro své bolavé srdíčko nenajde pochopení Eva ani u svých rodičů, obrátí se s prosbou o pomoc ke své přítelkyni Martě. Když ani ona přes veškerou snahu nedokáže Evičce pomoci a nepomůže její bratr Pavel, požije Eva v zoufalství jed. V poslední chvíli je samozřejmě zachráněna a vše končí happyendem.


Podobné filmy

Soukromá válka pana Wilsona
(Charlie Wilson's War) Charlie Wilson je průměrný americký kongresman, který se raději než...
dnes 18.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Jesse Stone: Bludiště pochybností
(Jesse Stone: Benefit of the Doubt) Šéf se vrací do práce. Šokující dvojnásobná vražda otř...
dnes 21.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
300: Bitva u Thermopyl
(300) Perský král Rodrigo Santoro, který sám sebe prohlásil za vládce celého světa, má jed...
dnes 22.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 9. 2018 Svátek má Oleg
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz