fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

56% 1054 hlasů
5.6 10 1054
film / komedie, akční, krimi, USA, , 100 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 2.5.2002, DVD od 20.1.2003

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:40Co se stane, když se policajt z Beverly Hills čelně střetne se vzteklým psem EdTV?
Detektiv Mitch Preston slouží v losangeleském policejním sboru a nepřeje si nic jiného, než aby svoji práci dělal jak nejlépe umí. Policista Trey Sellars je jeho naprostým opakem. Raději než strážcem zákona by byl televizní hvězdou. Osud je spojí, když se Trey připlete Mitchovi do cesty při zatýkání drogového bosse. Všechno Mitchovo úsilí tak přijde vniveč a gauner prchne. Na místě je však štáb televizní producentky Chase Renziové, která hodlá na honu za prchajícím zločincem postavit největší reality show všech dob. To co vypukne, není nic jiného než čistý Showtime ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Robert De Niro a Eddie Murphy spolu ve filmu a ještě jako parťáci? A jde to vůbec? Ale jo, pokud se bude jednat o komedii jako je tento snímek. Každý z nich je tu přesně takový, jaký je znám. Murphy ukecaný až se jeden diví, že má pořád co říct a De Niro vážný jak mýdlo na umývadle. A neřekl bych, že je to zase až tak špatné. Oba se tu výborně doplňují, hláškují, a rozehrávají akci, která sice nepřekvapí, ale pobaví. Příběh není nijak originální, ale při Murphyho skopičinách to ani nevadí. Důležité je, aby se divák bavil. Akční scény jsou adrenalinové a zábavné. Popkornová podívaná, která rozhodně neurazí.
Všechny komentáře k filmu 15+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Showtime

obrazek
Zkušený a uznávaný kriminalista Mitch Preston je zcela oddán své práci a z celého srdce nesnáší vlezlé televizní kamery. To černošský policista Trey Sellars je naopak bezvýznamný pochůzkář, který touží po mediální slávě a pravidelně se účastní konkursů na filmové a televizní role. Jednoho večera zahlédne Trey v baru Mitche. Všimne si, že je ozbrojený a vidí ho, jak s dalším mužem a taškou vchází do obchodu naproti baru. Tuší zločin, vysílačkou přivolá posily a pustí se do sledování podezřelých mužů. Těm mezitím ve skladišti obchodu prodává černošský dealer heroin. Jednání však přeruší helikoptéry televizních stanic, které odposlouchávají policejní vysílačky. Ve skladišti se rozpoutá divoká přestřelka, při které dealer použije nezvykle průrazné střelivo a zraní Mitchova parťáka. Do akce se zapojí i Trey, který se pokusí zatknout Mitche.
obrazek
Zuřící detektiv ho připoutá želízky k plotu a rozstřílí kameru reportérů, kteří překážejí při pronásledování dealera. Nikdo si nevšimne muže, který z auta nenápadně vše pozoruje. Nezdařená akce má nečekané důsledky, když televizní producentka Chase Renzi přesvědčí nadřízené, aby natočili novou originální reality show o práci policie s Mitchem v hlavní roli. Díky incidentu s kamerou mají policejní oddělení v hrsti a tak se brzy mohou pustit do práce. Vzpírající se Mitch dostane účast v pořadu rozkazem, policejní služebna je upravena podle vkusu televizních producentů, všude jsou nainstalovány skryté kamery. Mitch však dává velmi jasně najevo svou nechuť a opovržení televizí i Chase a vyhýbá se jim, jak může. Jako by už to nestačilo, plete se mu Chase a její tým i do soukromí, a navíc se mu opět do cesty připlete Trey, který se vetře do pozornosti Chase sehraným zákrokem proti pouličnímu zlodějíčkovi. Stane se jeho televizním parťákem a notně si pozornost kamer užívá.
obrazek
A za těchto ztížených podmínek, s Treyem po boku a kamerami v patách pokračuje Mitch v pátrání po uprchlém dealerovi a speciálním střelivu. Pomalu postupuje, občas díky štěstí, ale občas i díky horlivému Treyovi, který rutinní práci několikrát okoření poněkud neobvyklými novotami ve vyšetřování. Situace se dramaticky vyhrotí, když je hledaný dealer zavražděn, Mitch se dozví, že za vším je drogový boss Caesar Vargas a taky se rozhodne, že televizní reality show už bylo dost.


O hercích

Robert De Niro
obrazek Říká se o něm, že je hereckým chameleonem a že byl jedním z té generace herců, kteří doslova dokázali hrát kohokoli ze své generace. Faktem je, že v každém svém partu - a to jich ročně stihne kolem tří - se snaží doslova rozpustit ve své nové roli. Ať už je to slavný boxer (Zuřící býk), neúspěšný komik (Král komedie), malý podvodníček (Noc a město), navrátilec z Vietnamu (Jack-dýka; Lovec jelenů), duševně postižený (Čas probuzení), slavný gangster (Neúplatní) či samotný ďáběl (Angel Heart).

Na plátně se poprvé objevil ve filmu Briana De Palmy The Wedding Party. Do roku 1973, De Niro získal dvakrát New York Film Critics Award za nejlepší vedlejší roli za Bang the Drum Slowly a právě za film svého budoucího přítele Martina Scorceseho Špinavé ulice, roku 1974 přišla první z dlouhé řady nominací na Oscara za vedlejší roli Vita Corleaneho v Kmotrovi II. Roku 1980 ho konečně získal za hlavní roli ve filmu Zuřící býk, další čtyři nominace na Oscara má za Taxikáře, Lovce jelenů, Čas probuzení a konečně za Mys hrůzy. Tatáž zlatá žeň následovala po filmech Mafiáni Oheň, Casino nebo Vrtěti psem, kde si zahrál poněkud neobvykle postavu machiavelistického šéfa tajného služby vyznačujícícho se tím, že je ochoten kvůli prezidentově skandálu rozpoutat válku a nikdy neodkládá čepici. Režíroval film ve kterém si i zahrál Příběh z Bronxu. V našich kinech jsme ho nedávno mohli vidět v komedii Fotr je lotr.

Eddie Murphy
obrazek Narodil se 3. dubna 1961 v newyorském Brooklynu. Poté co se po stopách jiného černého baviče Richarda Pryora dostal na komediální pódium a později do televizní show Saturday Night Live zazářil v akčně komediálnch hitech jako Policajt v Beverly Hills. Za první díl byl nominován na Zlatý glóbus. Sám coby syn policisty pak pokračoval v roli prostořekého policisty v snobské čtvrti ještě v dalších dvou pokračováních. V podobném duchu se nesla i série dvou filmů, ve kterých po jeho boku stanul Nick Nolte 48 hodin a Dalších 48 hodin. Pak se mu stalo to, co některé komiky potkává. Ztratil kasovní kredibilitu. Upír v Brooklynu, Policajt v Beverly Hills III, Dokonalý gentleman, ty všechny neměly úspěch. Zlom přišel s komedií Zamilovaný profesor a od té doby je "Sprosťák Eddie" jak se mu také někdy říká nesestřelitelný.

Rene Russová
obrazek Cítí se stejně jistě v komediích jako v romantických filmech. Dokázala to nedávno rolí femme fatale v remakeu lupičského snímku Aféra Thomase Crowna, kde si zahrála po boku Pierce Brosnana, stejně jako v melodramatu z golfového prostředí s Kevinem Costnerem v hlavní mužské roli Zelený svět. Rene Russová se do širšího diváckého povědomí dostala díky roli ve třetím dílu Smrtonosné zbraně. Po boku Mela Gibsona zde hrála postavu ženy, která jediná má šanci zastoupit v jeho životě Gibsonovu manželku zabitou v předchozím díle. Russová musela v tomto partu předvést celý rozsah svého hereckého umění, protože role si žádala nejen komediální a dramatické polohy, ale vyžadovala od ní i fyzickou připravenost. Jako drsná policistka musela totiž konkurovat Gibsonovi i ve rvačkách a pěstních soubojích se záporáky. Herecky se pak s Gibsonem setkali nejen v dalším - čtvrtém díle - série, ale i v melodramatu Výkupné. Zahrála si zde jeho manželku sdílející se svým mužem hrůzu únosu jejich syna.

Rene Russo se dostala do světa showbyznysu už v osmnácti letech, kdy ji pro něj objevili na koncertě skupiny Rolling Stones. Stala se modelkou, přestěhovala se do New Yorku, stala se topmodelkou pro Ford Agency, stala se herečkou a poté co se přestěhovala do Hollywoodu tak se stala filmovou hvězdou. Filmoví tvůrci Russovou s oblibou obsazují jako ženskou protiváhu silných mužských hrdinů, protože pocit vlastní váhy spojený s ženskou zranitelností, který její herecký projev často obsahuje, jim umožňuje vytvořit vyváženou partnerskou dvojici. To byl také jeden z důvodů její herecké účasti v thrilleru s Clintem Eastwoodem S nasazením života, kde se spolu s Eastwoodem snaží zabránit atentátu. Po boku Roberta De Nira si zase nedávno zahrála ruskou agentku v crazy comicsově laděném přepisu slavného dětského komediálního seriálu Dobrodružství Rockyho a Bullwinklea.

O tvůrcích

Tom Dey
obrazek Vyrostl v Nové Anglii. Studoval filozofii, náboženství a film na Brown University. Poté se přestěhoval do Paříže, kde studoval filmovou teorii. Po dvou letech ve Francii odjel do Spojených států aby se zde věnoval studiu na American Film Institute. Točil na šestnáctku vypůjčenou od kamaráda krátké filmy, které zaujaly v produkční firmě Ridley Scott Associates. Ti mu nabídli režijní smlouvu. V jejím rámci pracoval pro společnosti jako Mastercard, U.S. Airways, Showtime Network a L'Oreal.

Roku 1998 se mu konečně podařilo prorazit do světa celovečerního filmu když mu Disney nabídl kung-fu komedii s Jackiem Chanem Tenkrát na Východě. Film měl takový úspěch, že se Disney rozhodl pro jeho pokračování.

Thomas Kloss
Má letité zkušenosti z práce za kamerou na reklamách, videoklipech i celovečerních filmech. Dvakrát získal rakouskou cenu za nejlepší kameru. Na celovečerním poli debutoval romantickou komedií Petera Medaka Pontiakem k Měsíci. Mezi firmy pro které pracoval v reklamní branži patří Old Navy, L'Oreal, Honda nebo Coke. Videoklipy točil pro interprety jako Jennifer Lopezová, Busta Rhymes, Bon Jovi, Madonna, Lenny Kravitz nebo Will Smith.

Alan Silvestri
Byl nominován na cenu Grammy za filmy jako byla komediální trilogie Návrat do budoucnosti, Smrt jí sluší a také na Oscara za Forresta Gumpa. Spolupracuje především s Robertem Zemeckisem a to od roku 1984, kdy spolu natočili dobrudružnou komedii Honba za diamantem. Pracoval i s mnoha jinými tvůrci a to na tak rozdílných filmech jako jsou McTiernanův Predátor, Cameronova Propast, Shyerův Otec nevěsty, nebo Jacksonův Osobní strážce kde ho osobně schválil představitel hlavní role Kevin Costner.

Podobné filmy

Život je boj
(Fighting) Sean nemá peníze, byt ani holku. Jedinou jeho předností jsou pěsti, se kterými ...
dnes 14.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pumpaři od Zlaté podkovy
Snadno vydělané peníze voní krásněji než benzin. Jiří Bartoška v české kriminální komedii,...
dnes 14.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Policajt ze školky 2
(Kindergarten Cop 2) Agent FBI Dolph Lundgren nastupuje v utajení jako učitel do mateřské ...
dnes 16.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 21. 10. 2019 Svátek má Brigita
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz