fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

55% 50 hlasů
5.5 10 50
film / dobrodružný, akční, záhady, Německo, , 114 min.
Die Jagd nach dem Schatz der Nibelungen

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:03Eik Meiers přestal hledat poklady, když při jedné z dobrodružných výprav tragicky zahynula jeho žena Marie. Když se ovšem osm let po nehodě doslechne, že byly nalezeny indicie, které by mohly vést k bájnému pokladu Nibelungů, ukrytým před dvanácti stoletími samotným Karlem Velikým, vydává se společně se svým asistentem Justusem a přitažlivou archeoložkou Katharinou vstříc dalšímu dobrodružství.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dobrodružná honba za bájným pokladem tentokrát v německé televizní produkci. Ano, je to tak. Němci když něco točí a může to být cokoliv a o čemkoliv, je to jedině pro televizi. Tento počin podle očekávání nepřináší nic nového, nic překvapujícího. Vše už tu bylo z Hollywoodu. Neznamená to však, že by to bylo nějak špatné. Ba naopak. Televizní výprava je tu krapet znát, ale není to zase až tak hrozné. Scénář je propracovaný a dobře se na to dívá. Za žádnou cenu se tu netlačí na pilu. Vyprávění příběhu si drží své přirozené tempo a nikde neuhýbá. Akčních scén tu moc není, ale to nijak ve vyprávění nevadí. Nakonec, kde je psáno, že to musí být vždycky ohromně akční. Hlavní je děj a ten je výborný. Vznikla tak pohodová televizní oddychovka, která svou zábavností neurazí a bez problému se může řadit mezi ostatní snímky tohoto druhu.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Šifra Karla Velikého

Historik a archeolog Eik Meiers se snaží dokázat, že poklad Nibelungů existuje. Na světě jsou stále lidé, kteří jsou ochotni obětovat cokoliv, jen aby ho získali. Když při jedné z dobrodružných výprav za bájným pokladem tragicky zahyne jeho žena Marie, Eik se rozhodne opustit místo historika, vzdává se své touhy a rozhodne se žít pokojným životem spolu se svou malou dcerkou. Po deseti letech historička Katharina Bertholdová objevila v místech, kde zemřela Marie, zasypanou kryptu. Eik se zprvu odmítá do bádání zapojit, ale když tam nalezne prsten manželky, rozhodne se v práci, kterou tolik miluje, pokračovat. Nápomocen mu má být přítel a mladý badatel Justus. O poklad usiluje zločinecká banda dr. Brenera. Nezáleží mu na tom, jak poklad získá, použije k tomu peníze i násilí. Chce především získat ampulku Dračí krve, která má nadpřirozenou léčitelskou moc.


Podobné filmy

Kopí osudu
(Die Jagd nach der heiligen Lanze) Longinovo kopí spolu s pokladem ukryl před Napoleonem W...
dnes 09.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Superpolicajti z Miami
(I poliziotti dell'ottava strada) Bud Spencer a Terence Hill jsou na stopě 20 miliónů dola...
dnes 11.15
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Lovci pokladů
(National Treasure) Nicolas Cage, Justin Bartha a okouzlující restaurátorka Národního arch...
dnes 17.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 19. 1. 2019 Svátek má Doubravka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz