fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

81% 275 hlasů
8.1 10 275
film / komedie, pro děti, pohádka, romantický, Československo, , 68 min.
Kinopremiéra v ČR 7.6.1968, DVD od 1.7.2006 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
04:26Nestárnoucí pohádka o princi v žaláři, smutné princezně a dvou intrikánech, kteří věděli víc než všichni ostatní.
Hudební pohádka o princi a princezně, kteří odmítnou úmluvu svých královských rodičů, ale když se inkognito seznámí, zamilují se a ochotně se podrobí státním důvodům sňatku.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Reziser Borivoj Zeman natocil hodne nudnu pohadku /rozpravku/, ktora ma len priemerne kulisy, ktore su miestami aj dost lacne, nudne a pomale tempo to ma, pribeh nestrhne, a hereckych vykonov je malo, celkovo len nudny priemerny film zo 60. rokov. 52 %
Všechny komentáře k filmu 51+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Šíleně smutná princezna

<>Obrázek nenalezen<> Král Jindřich jede se svým synem, mladým princem, na státní návštěvu k sousednímu králi Dobromyslu Veselému. Má to být návštěva zásnubní, protože se před lety oba panovníci dohodli, že Jindřichův syn vyroste, vezme si za ženu Dobromyslovu dceru. Princi se však do ženění, navíc s princeznou, kterou nikdy neviděl, příliš nechce, a tak není divu, že uteče dřív, než kočár dorazí do zámku krále Dobromysla. Při svém útěku se seznámí s pohlednou dívkou a vyptává se jí na princeznu. Spadne však přitom do vody a skončí v královském vězení. Brzy také zjistí, že dívka je ve skutečnosti princezna. Mezitím se sejdou proradní královští rádcové Ypsilon a Iks, kteří chtějí svatbě zabránit. Zdá se, že to nebude těžké, protože princezna se zamilovala do mladíka ve vězení a odmítá se provdat za prince. Aby si vynutila své, rozhodne se předstírat smutnou princeznu. <>Obrázek nenalezen<> Král však místo toho, aby vyhlásil, že dá princeznu tomu, kdo ji rozesměje, prostě zakáže v celém království smích. Při kontrole dodržování zákazu, se mu konečně dostane do ruky pohádka o uzdravení smutné princezny. Zruší tedy svůj zákaz a vyhlásí odměnu za uzdravení princezny. Dostaví se samozřejmě i mladík z vězení, jemuž se podařilo uniknout. Když však vyjde najevo pravda, že je to princ, princezna se urazí a mladík je opět uvězněn. Zdá se, že pikle obou rádců budou mít úspěch. Králové si vyhlásí válku a o to jim celou dobu šlo.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Česká filmová pohádka Šíleně smutná princezna Bořivoje Zemana měla ve své popularitě navázat na kultovní Pyšnou princeznu. I když do hlavních rolí byli obsazeni tehdy velmi populární zpěváci, kritika příliš nadšení neprojevila. Dnes se však už Šíleně smutná princezna stala klasickým vánočním pohádkovým titulem, písničky z ní téměř zlidověly, stejně jako některá rčení proradných rádců v kouzelném provedení J. Kemra a D. Vostřela.

Podobné filmy

Návrat do budoucnosti
(Back to the Future) Christopher Lloyd sestrojil stroj na cestování časem a Michael J. Fox...
dnes 11.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Mravenčí polepšovna
(The Ant Bully) Když jste malý mravenec, svět vám připadá obrovský a dobrodružství ještě v...
dnes 12.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Jak se stal švec Dratvička tchánem pana krále
Veselá pohádka o tom, že patent na rozum nemají jen ti bohatí (1994). Hrají: S. Zindulka, ...
dnes 13.05
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 19. 5. 2019 Svátek má Ivo
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz