fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 19.7.2015 

Recenze

Šílený Max se dostal do povědomí těch filmově protřelejších už v době, kdy se s velkým nadšením sjížděly videokazety s rychlodabingem. Od té doby však uběhlo hodně času, čtvrtý díl se odsouval a nakonec přišel i o svého dvorního protagonistu. Jak se tedy nakonec povedl?  
 
Od prvních okamžiků je jasné, že se jedná o naprosto šílenou záležitost. Dokonce jsem si místy říkal, že je to tak podivné, že to musel točit někdo, kdo užívá hodně zajímavé drogy. Být něco takového v televizi, asi bych rychle přepnul, což by byla ale velká škoda. Ona podivnost totiž začne brzy dávat smysl a propojí se s příběhem i poměrně zběsilým tempem filmu.  
 
Max je v zajetí využíván jako dárce krve, kterou s nadšením sosají jeho věznitelé. Těm vládne Immortan Joe, což je velmi bizardní postava, která je svými lidmi uctívána jako bůh. Brzy z jeho města ale uteče Imperátorka Furiosa (Charlize Theronová) s velmi cenným nákladem a Max se samozřejmě zapojí do děje. Moc toho nenamluví, ale o to více se zajímá o aktuální problémy. Prvním z nich je samozřejmě jeho (ne)svoboda.  
 
Zběsilá cesta je přiléhavým podtitulem, většina filmu se totiž odehrává za jízdy, Furiosa s ostatními utíká, postapokalyptičtí bojovníci ji honí a Max každou chvíli vyřeší zdánlivě neřešitelný problém, aneb kde nepomůže síla, pomůže síla a drsná vynalézavost.  
 
U tohoto snímku jde ale především o zpracování a totálně adrenalinovou zábavu, při které není čas přemýšlet nad samotným příběhem. Není možné se přitom nekochat vypiplaným vizuálem, bizardními maskami a výtečným hudebním podkresem. Pan George Miller (Šílený Max, Čarodějky z Eastwicku) na to jednoduše pořád má a stejně tak Tom Hardy, který převzal žezlo od Mela Gibsona.  
 
Celá jízda je natolik šílená („plamenný kytarista“ je nezapomenutelný), že se nestíháte kochat vším, co musel Miller vymyslet a připravit pro svou i naši zábavu. Vzhledem k tomu, že se snímek jistě zaplatí, dojde možná i na slibované pokračování…

moviefan, 9 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 18. 1. 2020 Svátek má Vladislav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz