fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

65% 1458 hlasů
6.5 10 1458
akční / krimi / thriller, USA, , 102 min., od 18 let
Sin City: A Dame to Kill For
Kinopremiéra v ČR a SK 4.9.2014, DVD a Blu-Ray od 11.3.2015 Magicbox

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:15Z psanců se stanou hrdinové.
Temné město plné kriminálníků, zkorumpovaných policistů a sexy žen je zpět. Spolurežiséři Robert Rodriguez a Frank Miller (který je zároveň i autorem předlohy a scénáře) nechali na velkém plátně znovu ožít vizuálně strhující komiksový svět. V pokračování Sin City - města hříchu spojili dva klasické Millerovy příběhy s novými, a tak tentokrát zkříží starým známým obyvatelům cestu ti nejobávanější drsňáci.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu No ,na tohle musíte být tak trochu fanda,protože takhle komiksová záležitost nemusí sednout každému.Ale já se bavil,už od samého začátku vypínám mozek a kochám se vizuálem.Dějově je to zájímavé do půlky a pak se to zastaví a režie jen tak doplacává zbytek stopáže.Bohužel na laťku prvního dílu to nedosáhne.Pokud máte rádi pěkný vizuál ,herce a určitý stupeň násilí a brutality,tak neváhejte.
O NĚCO SLABŠÍ!!!
Všechny komentáře k filmu 30+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. V tom mu zavolá jeho osudová žena Ava a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu.


O filmu

obrazek
Návrat do Města hříchu

Filmové zpracování komiksového Sin City Franka Millera se v roce 2005 stalo celosvětovým kasovním trhákem, který vydělal 158 milionů dolarů. Vizuálně přelomový stylizovaný film plný brutálního násilí i zábavy, odvážných žen, chybujících hrdinů a hrůzu nahánějících padouchů dokonale rozpohyboval černobílý svět Millerových kreseb a fanoušci začali okamžitě volat po pokračování. Scénáristicko-řežijní tandem Rodriguez - Miller se shodl na tom, že pokud má vzniknout další díl, musí mít ještě odvážnější vizuální podobu.

„Vždycky jsem věděl, že pokud se nějaká látka hodí ke zpracování technologií 3D, jsou to komiksy Sin City, protože jejich černobílá estetika ještě znásobí trojrozměrný zážitek a vtáhne diváky přímo dovnitř komiksového světa,“ vysvětluje Robert Rodriguez, který své studio Troublemaker v texaském Austinu, vytvořené z bývalého leteckého hangáru, zaplnil 3D kamerami a minimem rekvizit a dekorací. Herci si museli vystačit stačit jen s dveřmi, schody, stoly a židlemi, protože celý virtuální svět hříchem prolezlého města je dílem digitální postprodukce. Po devíti letech povolal zpět před zelené plátno starou hereckou gardu ale i několik nových tváří.

„První film vznikal v úplných začátcích zeleného pozadí. Nyní už herci dobře věděli, do čeho jdou, a jejich výkony jsou desetkrát, ba stokrát lepší,“ tvrdí Rodiguez, který k filmu zkomponoval hudbu a vytvořil sérii plakátů.

„Opravdu jsme se vyřádili a až diváci uvidí ten dvourozměrný svět ve 3D stylizaci, budou u vytržení. Technologie 3D ještě nikdy nebyla použitá podobným způsobem,“ dodává.

Návrat do Sin City je zároveň prequelem i sequelem předchozího dílu, jelikož tři ze čtyř epizod, které v pokračování uvidíme, předcházejí událostem prvního filmu. Postavy, které v Sin City přišly o život, jako je mlátička Marv, prostitutka Goldie nebo čestný polda Hartigan, se tak vracejí na scénu.

Rodriguez s Millerem zvolili za ústřední příběh nejoblíbenější knihu komiksové série Ženská, pro kterou bych vraždil z roku 1993. Komiksoví fanoušci znají druhou knihu i pod původním názvem Dáma, pro kterou se zabíjí. Na plátno tak vkročí jedna z nejďábelštějších postav Sin City - neodolatelná královna manipulace, božsky krásná femme fatale Ava Lord. Krom toho se diváci dozvědí, jak její bývalý partner, soukromý detektiv Dwight McCarthy, přišel ke své přeoperované fasádě.

„Máme tu temný a tragický milostný příběh muže a jeho osudové lásky, zrady a viny, tedy vše, co milujeme na noirových filmech. Je to příběh, na který jsem opravdu pyšný a který má i Robert velmi rád,“ vysvětluje autor předlohy Frank Miller.

Pro navození té správně temné atmosféry se tvůrci rozhodli otevřít film opět příběhem ranaře Marva - povídkou Prostě takovej normální sobotní večer z Millerovy šesté knihy Chlast, děvky a bouchačky, v níž se Marv probere z bezvědomí uprostřed dálnice a snaží se rozpomenout na nepříjemné setkání se skupinkou mladých spratků, jejichž mrtvá těla se válí kolem.

Zatímco při tvorbě Sin City se tvůrci striktně drželi Frankových knih, do druhého filmu se rozhodli zakomponovat dva zcela nové příběhy.

„Řekli jsme si: Pojďme diváky překvapit, aby si v komiksovém knihkupectví nemohli koupit knihu a přečíst si, co pro ně chystáme,“ říká Rodruguez.

Povídka The Long Bad Night tak uvádí na scénu novou postavu mladého arogantního gamblera Johnnyho, který přijíždí do Sin City, aby se pokusil přehrát v pokeru nejmocnějšího zlořáda Sin City, senátora Roarka, za což si vyslouží nepěkně zmalovaný obličej.

Druhou povídkou vytvořenou speciálně pro film je Nancy´s Last Dance. Vrátíme se v ní k příběhu exotické barové tanečnice Nancy Callahan a vztahu s jejím zachráncem, policistou Johnem Hartiganem. Čtyři roky poté, co Hartigan spáchal sebevraždu, aby zachránil Nancy před smrtí, se kdysi nevinná plavovlasá dívka plná nadějí mění ve zjizvenou černovlasou bohyni pomsty, která jde po muži, kterého viní za Hartiganovu smrt. Marv, který už se nemůže dívat na to, jak psychicky rozložená žena, která v halucinacích rozmlouvá s mrtvým Hartiganem, ztrácí kontrolu, nabídne Nancy své služby.

obrazek
Zpět na místě činu

Natáčení filmu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil začalo na konci října 2012, tedy osm let po natáčení prvního filmu. Sladit volné termíny klíčových herců se ukázalo jako problém, a tak Rodriguez zvolil techniku, kterou používá při natáčení většiny svých filmů - skupinové scény natočil s každým z herců zvlášť. Mnozí z herců, kteří se na plátně objevují spolu, se na place tedy vůbec nemuseli potkat.

„Když se objevil Josh Brolin a ptal se, kde je Mickey Rourke, řekl jsem, že už má hotovo. A on: „Všechny scény mám s Mickeym! Vláčí mě po městě, pijeme spolu a vozí mě v autech!“ Povídám mu: „Já vím. Až se k tomu dostaneme, na něco přijdu, mám už praxi,“ vzpomíná Rodriguez.

Mickey Rourke, který s velkou nelibostí tráví v židli maskérů víc než deset minut, opět ochotně a trpělivě čekal, než mu maskéři během čtyř hodin vyrobí latexovou vizáž, díky níž je v kulisách Sin City k nepoznání, a Rosario Dawson, která se vrací v roli nelítostné a sexy vůdkyně prostitutek Starého Města Gail, byla z návratu do černobílého světa neméně nadšená:

„Je to tatáž euforie, jako když jsme točili poprvé, ale úžasná novinka je, že tentokrát natáčíme ve 3D. Nemůžu se dočkat, až uvidím, jak věci vyskakují z plátna, jak do diváků padají facky a stříká krev. Gail po vás pujde plnou parou!“.

Nováčkem na place byla extravagantní pěvecká popstar Lady Gaga, která se nedávno objevila v Rodriguezově filmu Machete zabíjí. Tentokrát sehraje roličku servírky Berthy, které se zželí zmláceného gamblera Johnnyho.

„Mluvili jsme s Robertem o několika rolích, které by připadaly v úvahu. Když jsem pak jednoho včera koncertovala v Houstonu, zavolal a požádal mě, jestli bych další den nepřiletěla a nezahrála Berthu. Potřeboval newyorskou holku, takže to byla perfektní role, kterou jsme spolu opět mohli vytvořit,“ říka zpěvačka a herečka Lady Gaga.

obrazek
Obyvatelé Sin City

Marv
Mohutný pouliční rváč a vrahoun, který se objeví ve všech čtyřech částech Ženské, pro kterou bych vraždil, je výbušná povaha, ale pro své přátele udělá cokoliv, aby je ochránil.

„Většina lidí ho má za šílence a barbara, ale on se jen narodil ve špatném století. Kdyby byl gladiátor ve starém Římě, lidé by ho uctívali, ale bohužel žije teď a tady - jako vyděděnec, který se po nocích fláká po barech a mlátí lidi hlava nehlava. Je to ale loajální citlivý chlap se smyslem pro spravedlnost,“ charakterizuje postavu Miller a její představitel Mickey Rourke dodává: „S Marvem můžou mít diváci trochu problém, protože působí jako vyšinutec. Je mužem okamžiku a nedomýšlí následky ani cenu, kterou za své činy bude muset zaplatit. Má ale respekt k ženám a není úplně zkažený.“

Tentokrát se Marv pokusí poskládat události noci, kdy skončil obklopen rozmasakrovanými policejními auty a mrtvými kluky. Když se znovu spojí se svým bývalým parťákem Dwightem a sleduje, jak se po setkání s bývalou láskou Avou řítí do záhuby, nasadí vlastní život, aby svému starému příteli pomohl. Samozřejmě při tom za sebou zanechá obyklou dávku krve a mrtvol.

obrazek
Nancy Callahanová
Když bylo Nancy jedenáct, byla unesena senátorovým pedofilním synem, jehož koníčkem bylo mučení malých holčiček k smrti. Polistista John Hartigan jí třikrát zachránil život, přičemž potřetí svůj život sám obětoval. V povídce „Nancy´s Last Dance“, kterou Nancy divákům odvypráví, si uvědomíme hloubku jejího zármutku a sebeopovržení. Kdysi sladká dívenka, která tančila v kovbojském klobouku a byla andělským světlem uprostřed špinavého města, vyzrála v ženu, která si uvědomuje, že je pohou loutkou poskytující vzrušení nadrženým chlápkům. Bojuje s vnitřními démony a je hnaná za spravedlností, aby se jich zbavila.

„Nová Nancy je od té staré k nerozeznání. Z nevinné naivní holky, závislé na svém rytíři, se stala šílená opuštěná bojovnice a nejtemnější postava Sin City,“ říká její představitelka Jessica Albaová, která si při práci na tanečních číslech vzala tentokrát k ruce choreografa, který ji pomohl vyjádřit Nancyinu vnitřní trasformaci.

„Chtěla jsem ukázat, jak se od začátku filmu vnitřně rozkládá a co vede k jejímu nervovému zhroucení. Potřebovala jsem, aby se během tance propadala do jiné osobnosti a nakonec se jí úplně odevzdala, “ vysvětluje herečka.

obrazek
Johnny
Zcela nová postava v podání Josepha Gordona-Levitta přijíždí do Sin City v kabrioletu a v perfektním obleku. Volným krokem nakráčí do baru se stříbrnýou dolarovkou mezi prsty a po vyprázdnění několika automatů se sebevědomě odebere do zákulisí na partičku pokeru se senátorem Roarkem. Tím začne jeho dlouhá a hodně špatná noc.

Senátor Roark
Nejmocnější a nejzvrácenější muž Sin City, zkorumpovaný politik, který umí tahat za ty správné nitky, vychutnává si pozici všemocného boha a dokáže vymazat ze světa každého, koho si zamane. Ubil svou ženu baseballovou pálkou, přinutil nevinného k přiznání a teď si nepěkně pohrává s Nancy a s Johnnym.

Dwight McCarthy
Protagonista Ženské, pro kterou bych vraždil je soukromý detektiv a bývalý fotograf, který ještě netuší, že brzy bude muset podstoupit kompletní reoperaci obličeje. Ava Lord mu před čtyřmi lety zlomila srdce, když od něj utekla k pracháčovi Damienu Lordovi a zničený Dwight se teď utápí v alkoholu, snaží se ovládat výbuchy vzteku a krotit tu vnitřní bestii, která se dere na povrch.

„Jen co se začne hrabat z bahna, ozve se žena jeho snů a nastane problém,“ vysvětluje Frank Miller.

Když Ava Dwighta prosí, aby ji zachránil před tyranským manželem a jeho bodyguardem, cítí její bývalý přítel povinnost stát se znovu jejím ochráncem. “Je fascinující, že jakmile Ava znovu vstoupí do jeho života, to obranná zeď, kterou čtyři roky pracně budoval, rázem spadne. Je posedlý myšlenkami na dámu svého srdce, a jakmile své vnitřní monstrum znovu vypustí z klece, je pro ni ochoten udělat cokoliv - zabít, zmrzačit i nechat zranit sám sebe,“ říká Josh Brolin o muži, jehož příběh vypráví o posedlosti, vášni, touze a o tom, jak pro tyto věci dokážeme ztratit sebe samé. Dwight se stane štvancem a snaží se ukrýt v místě, ze kterého utekl - ve Starém Městě, kde jeho bývalá holka Gail šéfuje gangu zabijáckých prostitutek.

obrazek
Ava Lordová
Femme fatale s havraními vlasy, pronikavě zelenýma očima, rubínově rudými rty, róbami ve střihu ze 40. let minulého století a tělem bohyně, která v životě milovala jen jediného - Dwighta. Profesionální manipulátorka a lhářka. Muži jí padají k nohám a plní její příkazy bez ohledu na následky.

„Ava je čarodějka a siréna, která ničí muže. Umí číst v jejich mysli a stát se vším, co v ní chtějí vidět. V Dwightově přítomnosti je křehkou dívkou v ohrožení, pro bodyguarda Manuta bohyní, pro policajta Morta svůdnou sexy kočkou. Taková role plná odstínů je snem každé herečky. Ava je odporná. Postrádá smysl pro morálku a nic jí nezastaví. Je to opravdová mrcha,“ popisuje svou postavu Francouzka Eva Greenová.

Frank Miller Avu charakterizuje jako „zosobnění nejúžasnějšího mužského snu a zároveň i nejčernější noční můry.“

Manute
Jeden z nejzáhadnějších obyvatel Sin City. Loajální, drsný a nezničitelný bodyguard s vytříbeným chováním, který dokáže zasadit takovou ránu pěstí, jako by vás srazil nákladní vlak. Ve svém komornickém obleku sloužil mnoha mocným obyvatelům města a teď uctívá Avu Lord. Diváci v tomto díle zjistí, jak přišel ke svému zlatému oku. Po zesnulém Michaelu Clarku Duncanovi se role zhostil Dennis Haysbert, který svým hlubokým hlasem přiblíží temnou a duchovní stránku Manutovy osobnosti.

Gail
Staré Město je pod kontrolou skupiny ozbrojených lehkých holek, kterým šéfuje krásná, divoká a nelítostná domina Gail v podání Rosario Dawsonová. Slabostí, která odhaluje její jemnější stránku brutální amazonky, je láska k Dwightovi. Když se chlap, se kterým kdysi strávila noc plnou vášně, vrátí do Starého Města a žádá jí o pomoc, nikdo a nic jí nezastaví, aby ho bránila až za hrob.

Miho
Malá, němá, smrtící Miho je samurajka japonského původu, která chrání Staré Město. Její nepřátelé ji neslyší a necítí ani tichou čepel jejích mečů, dokud nejsou o hlavu kratší. V Ženské, pro kterou bych zemřel čeká titěrnou Miho souboj s obrem Manutem. Po modelce Devon Aoki, která před natáčením podruhé otěhotněla, převzala roli Jamie Chung.

obrazek
Wendy a Goldie
Jamie King se vrací k dvojroli jednovaječných zabijáckých dvojčat lehkých mravů, která kdysi vládla Starému Městu. Tentokrát se dozvíme více o jejich vztahu. „Zatímco Wendy je nemilosrdná, chladná, precizní a přímá, jemná Goldie má větší srdce a soucit. Každá je jiná a je pro mě ohromná zábava je hrát,“ vysvětulje Jamie.

Mort
Christopher Meloni ztvárnil jednoho z mála nezkorumpovaných policistů v Sin City, který hraje podle pravidel, dokud nepotká Avu Lord. „Mort a jeho parťák Bob vyšetřují vraždu Aviina manžela a Mort propadne chtíči. Je další mouchou v její síti. Ženatý poctivý polda, který by nezfalšoval parkovací lístek, podlehne jejímu kouzlu, nechá se svést a zaplést do jejích intrik. Samosebou na to ošklivě doplatí“ .

Wallenquist
Stacey Keah se v roli ostrého a groteskního mafiánský bosse, který ztělesňuje čisté zlo, proměnil pod prostetickými vrstvami k nepoznání. Maskéři pro něj vytvořili mohutný obličej plný kráterů, jizev, popálenin a jiných kožních defektů.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 22. 5. 2018 Svátek má Emil
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz