fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

62% 18 hlasů
6.2 10 18
film / pohádka, Německo, , 59 min.
Dornröschen

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:53Televizní pohádka o zámku, obrostlém trním, spící princezně a chasníkovi, který sní, že ji zachrání.
Chudý Fynn se ptá strýce Augusta, který pracuje na královském zámku jako podkoní, proč princ Erik tak tvrdě trénuje. Ten mu vypráví, že v sousedním království byl kdysi královský pár, který marně toužil po dítěti. Jednoho dne královně prorokovala žába u jezera, že během příštího roku porodí. A skutečně. Sotva uplynul rok, narodila se královně holčička, která dostala jméno Růženka. Šťastný král okamžitě uspořádal oslavu, měl však jen dvanáct zlatých talířů, a tak nemohl pozvat ke stolu vílu osudu Marunu. Zlá víla z pomsty princeznu proklela a předpověděla jí, že až dosáhne patnácti let, píchne se o vřeteno a zemře. Dobrá víla sice nemohla kletbu zrušit, změnila však smrt ve stoletý spánek a naději, že princeznu vysvobodí polibkem šlechetný princ. Král se rozhodl s kletbou bojovat a nařídil všechna vřetena v království zničit. Růženka sice rostla neustále chráněna před možnou hrozbou, v den patnáctých narozenin však během projížďky narazila na Marunu. Ta ji v podobě staré přadleny vlákala do pasti a způsobila, že se Růženka píchla o vřeteno. Usnula a s ní celý zámek, který obrostl hustým plotem z růží. Od té doby se mnoho princů pokoušelo zachránit ji, žádnému se však nepodařilo proniknout trním a mnozí svou snahu zaplatili životem. Fynn, nadšený příběhem, začne trénovat stejně jako princ, ten se mu však směje, že by obyčejný pacholek chtěl zachraňovat princeznu. Když však zahyne v neproniknutelném trní, vezme Fynn meč, odhodlán zkusit to sám. Na nebezpečné výpravě ho čeká řada překážek a také nejedno překvapení. Podaří se chudému chasníkovi uspět tam, kde princové selhali?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ruženka si poraní prst tŕňom na svoje 15-te narodeniny a upadne do spánku na 100 rokov spolu s celým kráľovstvom a jeho dvorom, tak ako to predpovedala zlá čarodejnica Maruna. Po mnohých rokoch a mnohých neúspešných pokusoch prebudiť princeznú sa to môže podariť nie princovi, ale chudobnému paholkovi Fynnovi...
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Šípková Růženka

Ruženka si poraní prst tŕňom na svoje 15-te narodeniny a upadne do spánku na 100 rokov spolu s celým kráľovstvom a jeho dvorom, tak ako to predpovedala zlá čarodejnica Maruna. Po mnohých rokoch a mnohých neúspešných pokusoch prebudiť princeznú sa to môže podariť nie princovi, ale chudobnému paholkovi Fynnovi.


Podobné filmy

Anynka a čert
Vlastimil Harapes ve veselé pohádce o tom, jak záletný čert ostrouhal kolečka a venkovské ...
dnes 06.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
O zpívajícím stromku
(Das Singende Klingende Bäumchen) Král zestárl a potřebuje někomu předat žezlo, ale sobeck...
dnes 08.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Pohádka z větrného mlýna
Pohádka o hodné Marianě, zlé Adrianě a králi, který si vybral tu pravou nevěstu (1996). Hr...
dnes 13.05
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 18. 8. 2019 Svátek má Helena
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz