fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

52% 1173 hlasů
5.2 10 1173
film / komedie, akční, USA, , 115 min., od 12 let
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous
Kinopremiéra v ČR 21.4.2005, DVD od 12.10.2005 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:27Pokud jde o pomoc přátelům, neexistuje nic, co by jí zastavilo ...
Agentka FBI Gracie Hartová se poté, co zneškodnila hrozbu slavnostnímu vyhlášení Miss Spojených států přes noc stala senzací pro média. Díky tomu se však už nemůže věnovat své práci tajné agentky a tak souhlasí, že se stane "tváří FBI" v talk show. Tuto práci bere na začátku s odporem, ale brzy si zvykne na zájem okolí a netrvá dlouho, než se jí její role zalíbí. Její partnerka Sam je tvrdá, ambiciózní agentka, která rozhodně nepatří zrovna mezi její fanynky a tak jako první poukáže na to, že se Gracie proměňuje v rozmazlenou Barbie. Jenže když je v Las Vegas unesena Gaciina nejlepší kamarádka a vítězka soutěže Miss Spojených států Cheryl, tak se její pud bojovat proti zločinu rychle vrátí. Nejvyšší šarže FBI však nechtějí riskovat ztrátu své největší devizy v oblasti PR, a tak Gracie zakazují účast na případu a pověřují Sam, aby jí držela pod kontrolou ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Slecna Drsnak 2 - Jeste drsnejsi je len lacna napodobenina celkom slusnej jednotky. Petrie ako reziser uz je minulost a bohuzial aj Michael Caine. Nuda a dalsia US komedia, ktora ide mimo mna : 10 %
Všechny komentáře k filmu 27+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2, Oficiální stránka 3    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější

Agentka FBI Gracie Hart se stala mediální hvězdou poté, co zabránila atentátu během slavnostního vyhlášení Miss USA. To jí nečekaně komplikuje práci, když málem zmaří akci při přepadení banky, protože ji pozná jedna z přítomných žen. Naštvaný šéf McDonald jí dá na vybranou, buď skončí v kanceláři nebo se stane novou tváří FBI a bude zastupovat úřad na veřejnosti a v médiích. To by však znamenalo, že bude muset znovu podstoupit zkrášlovací proceduru a změnit své chování. Naštvané Gracie se nedaří ani v soukromí, právě se vzpamatovává z rozchodu s Ericem. Žena nakonec s odporem na svou novou roli kývne. Popere se kvůli tomu s ráznou ambiciózní agentkou Sam Fullerovou, která je novou posilou jednotky, a nakonec projde pro ni ponižujícím procesem zkrášlení pod vedením změkčilého poradce Joela. O rok později je ve své nové ?kůži? dokonale zabydlená a vše s přehledem zvládá. Bohužel zůstává novou Gracií i v soukromí, což se odráží na jejím povýšeném chování k fanouškům i Sam, která jí byla přidělena jako ochranka a asistentka. To všechno se změní, když jsou v Las Vegas uneseni její přátelé ze soutěže Miss, moderátor Stan Fields a Miss USA Cheryl Fraiser. Gracie je sice vyslána do Vegas, aby uklidnila veřejné mínění, ale když ji samolibý šéf místní pobočky Collins odmítne k případu pustit, rozhodne se jednat na vlastní pěst. Získá na svou stranu mladého agenta Jeffa Foremana a dokonce samotnou Sam. Společně se dostanou únoscům na stopu, způsobí však tolik pozdvižení, že ji vedení odvolá.


O filmu

obrazek
Komedie Slečna Drsňák z roku 2000 slavila velký úspěch u diváků po celém světě. Sandra Bullocková v ní ztvárnila agentku FBI Gracie Hartovou, která musí v přestrojení za jednu ze soutěžících odhalit spiknutí proti soutěži Miss Spojených států. Musí se naučit chodit na vysokých podpatcích, ale nakonec se jí podaří zneškodnit bombu a celou soutěž zachrání v hrdinském stylu. Ke svému překvapení se dokonce sama v soutěži umístí a přes noc se stane mediální hvězdou a nejslavnější agentkou FBI. Sandra Bullocková, která se na obou filmech podílela také jako producentka, a scénárista a producent Marc Lawrence se k postavě poněkud neotesané hrdinky, která se často chová jako slon v porcelánu, vrátili s upřímným zaujetím. Podle Bullockové, která za ztvárnění neukázněné agentky získala nominaci na Zlatý glóbus a cenu společnosti Blockbuster Entertainment, se s Lawrencem pustili do psaní pokračování proto, protože jim nedalo spát, co Gracie asi tak po svém úspěchu v soutěži dělá a jak ji poznamenal zájem médií.

obrazek
"Měli jsme spoustu nápadů. Chtěla jsem prostě dokončit příběh, který jsme začali vyprávět," uvedla k tomu Bullocková. "První film byl založený především na postavách," vzpomíná Lawrence, "jeho kouzlo a humor spočívaly v postavách, nešlo jen o Gracie, ale také o její kamarádku ze soutěže Cheryl, o ceremoniáře Stana a také o vztahy mezi nimi. Říkali jsme si, že hodně lidí by stejně jako nás zajímalo, co se s Gracie stalo. Co teď asi dělá?" Bullocková s Lawrencem si po pracovní stránce výborně rozumějí už od první chvíle, kdy se spolu setkali při práci na romantické komedii Živelná pohroma (1999). Pak se sešli u Slečny Drsňáka a v roce 2002 se oba podíleli ještě na romantické komedii Láska s výstrahou, kterou Lawrence také režíroval a Sandra produkovala. Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější je tedy už jejich čtvrtý společný film. Lawrence s Bullockovou spojuje mimo jiné smysl pro humor, což dokazuje i nedávná Lawrencova odpověď na otázku týkající se jejich vztahu. Lawrence tehdy poznamenal: "Náš vztah je založený čistě na jídle. Já ho přinesu na plac a Sandra ho sní a je jí jedno, že zrovna drží nějakou šílenou dietu, protože má pocit, že když sní jídlo ode mě, tak tím nic neporuší. A já jí vždycky rád vyhovím. Myslím, že proto mě má ráda."

<>Obrázek nenalezen<> "Je pravda," pokračuje, "že si dobře rozumíme. Já vím, co ji rozesměje, a ona zase umí rozesmát mě. Je to skvělá komediantka. Já třeba něco navrhnu a ona ten nápad rozvine, navíc má dar být naprosto přirozená, díky čemuž pak já můžu určitý gag víc propracovat. Ona je skvělý barometr na to, co vypadá opravdově a co ne, a řekne mi, když z něčeho nemá dobrý pocit. V mnoha věcech jsme dokonalé protiklady. Sandy je neuvěřitelně optimistická, energická a pozitivně smýšlející osoba, no a to já... nejsem." I když jsou každý jiný, oba dva se shodli na tom, aby se Graciiných nových dobrodružství ujal režisér John Pasquin nominovaný na Emmy. Pasquin má za sebou práci pro divadlo a také pro televizi, pro kterou točil například Kutila Tima, Roseanne, Growing Pains, thirtysomething nebo Právo v L.A. Pasquina na tomhle projektu zaujaly tři věci.

<>Obrázek nenalezen<> "V první řadě to byla možnost spolupracovat se Sandy Bullockovou," říká Pasquin, jenž se se Sandrou setkal při práci na seriálu George Lopez, který produkuje Sandřina společnost Fortis Films. "Zjistil jsem, že se nebojí, což je sen každého režiséra. Nenajdete moc výborných a krásných hereček, které jsou ochotné ze sebe na plátně udělat blázna. A Sandra taková je. Taky jsem se těšil na spolupráci s Marcem Lawrencem, se kterým se známe už skoro dvacet let, od té doby, co jsme spolu pracovali na Rodinných poutech, na kterých se on podílel jako scénárista a producent a já jako režisér." Nejvíc ze všeho ale Pasquina chytil příběh druhého dílu. Těšil se na to, že ho bude moci posunout novým a trošku jiným směrem, nechtěl navázat na všechno, co bylo v prvním díle, ale přál si zachovat integritu a atmosféru příběhu, která měla u diváků takový úspěch. Podle tohoto vzorce tedy Gracie čeká nejen další obtížný případ k rozlousknutí, ale ještě další úkol v podobě odměřené a chladné nové parťačky Sam Fullerové, která trpí záchvaty vzteku a hodně se podobá Gracie z prvního dílu.

obrazek
Obě ženy se od sebe mohou hodně naučit, ale to by spolu nejdřív musely začít komunikovat. S postavou Sam přišla sama Sandra: "Když jsem přemýšlela o tom, co bych ráda viděla ve druhém díle, pořád jsem měla před očima parťáka. Tedy parťačku. Proč by se ve filmech měli objevovat jenom týmy chlapů? Proč by měly být komediální dvojice jenom mužské? Potřebujeme v takových rolích i ženy. A navíc, jedním z témat filmu je přátelství, jak se přátelství může rozvinout mezi dvěma lidmi, u kterých byste to čekali nejméně. Často se vašimi kamarády nestanou lidé, kteří na vás udělají napoprvé dobrý dojem. Někdy je máte chuť zabít, a nakonec se z nich stanou vaši nejlepší přátelé." Pasquin ke vztahu Gracie a Sam říká: "Tenhle film částečně vypráví o přátelství mezi ženami. V tomhle případě jde o napjatý vztah, ne mezi dvěma protiklady, jak tomu často bývá, ale mezi dvěma silnými a soutěživými ženami, které si jsou dost podobné. Měli jsme štěstí, že jsme našli Reginu Kingovou, protože si se Sandrou hned padly do oka, a to se projevilo i ve filmu." Stejně jako první film vypráví Slečna Drsňák 2 o proměnách, o těch pozitivních, ale i o těch, co nejsou k lepšímu. Poselství filmu je podle Sandry Bullockové v tom, že "je nejlepší řídit se svými instinkty bez ohledu na to, co říkají ostatní. Pokud to neuděláte, dostanete se do problémů. Naštěstí pro nás a pro diváky jsou ale právě takové maléry nejzábavnější." Pokud se někteří fanoušci bojí, že Graciino sebeuvědomění z ní udělá klidnější, milejší ... no, že zkrátka "změkne", tak mohou zůstat v klidu. Některé věci se nikdy nezmění.

obrazek
"No, tak jsem prošla soutěží krásy, ale s hraním si na modelku jsem skončila!"
Gracie sice na soutěži Miss zaznamenala obrovský úspěch, našla si tam kamarády a zazářila na přehlídkovém molu, ale faktem je, že ji její nadřízení museli přemlouvat, dát jí to rozkazem a dokonce jí vyhrožovat, aby se toho úkolu vůbec ujala. Takže když bylo po všem, Gracie si řekla, že už má svých patnáct minut slávy za sebou a oddechla si, že skončila muka pózování na molu na vysokých podpatkách a ve večerních šatech. Pro ni je to minulost a je vděčná, že se může vrátit ke svému pohodlnému pánskému oblečení a k práci, kterou miluje. Ke sledování podezřelých, k přestřelkám a do společnosti drsných kolegů a kamarádů. Zpátky ke starým dobrým časům se "skoro přítelem" Ericem, kterého poslední dobou moc neviděla. Prostě zpátky do normálu. Dokonce i Sandra Bullocková přiznává: "byla to úleva vzít si zase na sebe ty modré kalhoty a pánskou košili, stát jako chlap a šťourat se v zubech, kdy se vám zlíbí. Je to dost osvobozující pocit. To je jedna z věcí, které se mi na Gracie líbí. Je jí jedno, co si o ní ostatní myslí." Naneštěstí se ale ukáže, že právě to, co si o ní myslí druzí lidé, jí převrátí život vzhůru nohama.

obrazek
Graciina sláva ze soutěže zdaleka nevyprchala, naopak. I když už Gracie není oblečená jako modelka, lidé ji poznávají a ona ke svojí hrůze zjišťuje, že už nemůže ani v klidu sledovat podezřelého. Když jedno přepadení banky málem skončí katastrofou, protože jeden dychtivý fanoušek upozorní lupiče na její přítomnost, Gracie dojde, že je pro svůj tým přítěží a že bude muset svou vysněnou práci opustit. Tím ale krize nekončí. Její vztah k bývalému kolegovi Ericovi Matthewsovi náhle skončí dřív než vůbec začal. "Je to jenom proto, že Gracie má najednou pocit, že jí v životě nic nezbylo," vysvětluje Sandra Bullocková Graciino rozhodnutí byť jen uvažovat o šíleném nápadu FBI stát se jejich oficiálním maskotem. Gracie je její sláva na obtíž, ovšem FBI její úspěch nesmírně pomohl a šéfové doslova vrní blahem. Pošramocená pověst úřadu si polepšila jako nikdy předtím, a to vše jen díky ní. Veřejnost ji miluje. Každý den chodí Gracie balík pošty od žen, které prohlašují, že je její výkon inspiroval k tomu, aby začaly chodit na kurzy sebeobrany a konečně vzaly život do vlastních rukou. Když už tedy Gracie nemůže dělat svoji práci, napadne jednoho z jejích šéfů McDonalda využít její slávy a udělat z ní mluvčí a novou tvář FBI. S pomocí profesionálního stylisty Joela zařídí, aby veřejnost opět dostala takovou Gracie Hartovou, jakou si žádá - načesanou, nalíčenou, dokonale oblečenou a připravenou pro fotoaparáty a kamery.

obrazek Ale proč ne? Gracie tak bude moci zůstat u jediné práce, o kterou kdy stála, zůstane agentkou FBI a třeba si jí podaří zapomenout na svůj osobní život plný pohrom. Gracie se navíc některé dopisy od fanoušků upřímně dotýkají a myšlenka, že lidem skutečně pomáhá, jí dělá dobře. I když tedy není celým projektem nijak nadšená, rozhodne se, že to zkusí. Oproti očekávání ji ale její nový úkol brzo úplně pohltí. FBI Gracie vyzbrojí brilantně napsaným životopisem popisujícím její skvělou kariéru "Od přehmatů k Miss Sympatie" a hodí ji do víru talk-show a tiskových konferencí. Gracie je najednou vystavena šílenství fanoušků, nemluvě o zášti bývalých kolegů, ale záhy zjistí, že jí je pozornost veřejnosti vlastně příjemná a do své nové role bez problémů vklouzne. "Je to pořádný skok, z nedávných zklamání se najednou přeorientovat do role nové tváře FBI", vysvětluje Lawrence, "a ona se k tomu upne tak, jako se lidi upínají k nějakému náboženství. Jenže i když to navenek to vypadá, že před sebou máme úplně novou Gracie, zdání klame." Gracie brzo zvládne umění nosit doplňky, manikérku má v mobilu uloženou pod rychlou volbou a přepravuje se zásadně limuzínou. "Na zbožňování a královské zacházení si člověk zvykne rychle. To těžké," varuje Sandra, "je naučit se zůstat sám sebou, když vám sláva zatemní mozek a vy už nejste schopni realisticky vnímat sami sebe a svět kolem." S tím vším se Gracie musí vypořádat a osud jí pochopitelně staví do cesty nejrůznější překážky.

obrazek
Jedna taková vpadne Gracie do života v podobě agentky Sam Fullerové, která byla ke Gracii přiřazena za trest kvůli svým záchvatům vzteku a kterou až s mrazivou důvěryhodností zahrála Regina Kingová. Regina Kingová sklízí chválu a ocenění za svůj výkon v úspěšném dramatu z loňského roku Ray a dále se objevila například ve filmech Pravá blondýnka 2 nebo Jerry Maguire. Sam zajímá pouze výkonnost a puntičkářsky dodržuje pravidla od pečlivě zastřiženého účesu a pevně naškrobeného límečku až po bezvadně nablýskané boty. Je bystrá, drsná, má obrovskou motivaci a plně se soustředí na svou kariéru. Graciina image superstar ji nechává naprosto chladnou a klidně jí řekne, že se z ní stala nasládlá barbína. Sama Regina ke svojí postavě říká: "Sam je někdo, kdo se často ocitá v situacích, kdy se musí kontrolovat, a proto často zaujímá obranný postoj a staví si kolem sebe jakousi zeď. Od první scény je vidět nejenom že je agresivní, ale také jak moc skrývá svoje city. Gracie ji naprosto znechucuje a myslí si o ní, že vyměkla a ztratila kontakt se svou prací.

obrazek
Když se na Gracie dívá, tak víte, že si myslí - Jsem lepší než ty, jsem lepší agentka FBI než ty. A je jasné, že Gracie si zase myslí - To teda nejsi." "Sam reaguje velmi rychle a přecitlivěle," vypráví Pasquin. "Je přidělená ke Gracie jako její osobní srážce na různé společenské akce a v každé situaci se chová poněkud nepřiměřeně." Lawrence dál vysvětluje, že vtip tkví v tom, že Sam je v podstatě hodně podobná Gracii v prvním dílu. Je to slečna Drsňák. Ve společnosti se chová jako hrom do police. Když jde do baru s kolegy, tak sedí stranou. Chybí jí šarm a každý problém se snaží řešit silou stejně jako Gracie před rokem. Trochu to vypadá, jako by se Gracie rozdvojila a její dvě já teď mezi sebou bojovala. "Byla to zajímavá dvojka už na papíře, ale Sandy s Reginou tomu na plátně dodaly ještě větší náboj," dodává. Jednoho dne se při jedné autogramiádě Gracie doví, že Miss Spojených států a její nejlepší kamarádku Cheryl Frazierovou a její doprovod Stana Fieldse unesli v Las Vegas při jedné z jejich společenských akcí. Gracie rychle zapomene na svoji image hvězdy a opět se v ní probudí vyšetřovatel. Ví, že se za svými přáteli musí vydat a zachránit je. Graciiny šéfy ale děsí představa, že by mohla poškodit jejich dobrou pověst v médiích, a tak ji odklidí na tiskovou konferenci do Las Vegas a protože vědí, že Gracie má tendenci dělat si věci po svém, pošlou s ní Sam, aby na ni dohlédla. Pro Sam je to velká příležitost jak zazářit a je rozhodnutá, že Gracie nedovolí, aby jí to svým nezodpovědným přístupem k prosazování práva zkazila, ať se děje, co chce.

obrazek
Místní agent Collins, který vede v Las Vegas vyšetřování, na to má podobný názor. I když je navenek srdečný, pranic se mu nelíbí, že se mu do práce plete nějaká celebrita. Je ambiciózní, nehodlá se angažovat víc, než je zdrávo, a poslední věc, kterou by chtěl je, aby se mu někdo pletl do cesty, ba co hůř, aby snad slavná Gracie Hartová slízla všecku smetanu a sklidila plody jeho práce. Collins proto pověří svého podřízeného, přátelského, snaživého ale nepříliš schopného agenta Foremana, aby slavnou agentku s jejím doprovodem co nejvíce zaměstnal nejrůznějšími společenskými akcemi, dohlédl na ně při tiskové konferenci a pak je bez odkladu posadil do letadla do New Yorku. Collins stejně nemůže Foremana vystát, a tak se raduje, že se ho tímhle způsobem aspoň na chvíli zbaví a zabije dvě mouchy jednou ranou. Gracie se Collinsovi vážně nechtěla do ničeho plést. Vážně ne. Jenom chtěla pomoct. Jenomže Collins přehlíží její přínos a ignoruje stopy, které odhalila, a navíc podle Gracie vede vyšetřování naprosto nesprávným směrem, a tak je jasné, že může udělat jen jednu věc, sama ten případ vyřešit a pomoci přátelům. A v tom případě by jí všichni raději měli jít z cesty.

O hercích

Sandra Bullocková
<>Obrázek nenalezen<> Je jednou z nejobsazovanějších hollywoodských hereček. Bullocková má za sebou i debut jako scénáristka a režisérka s krátkým filmem Making Sandwiches, ve kterém si i zahrála po boku Matthewa McConaugheyho a který představila na filmovém festivalu Sundance v roce 1997. Za svou práci získala celou řadu ocenění a nominací, jako například nominace na Zlatý glóbus za filmy Zatímco jsi spal a Slečna Drsňák, či People's Choice Award a cenu společnosti Blockbuster Entertainment za Čas zabíjet.

Regina Kingová
<>Obrázek nenalezen<> Narodila se a vyrostla v Los Angeles a jako herečka debutovala v úspěšném sitcomu 227. Po pěti sezónách účinkování v tomto seriálu se prosadila i na stříbrném plátně ve filmu Děti ulice. O tom, že Regina s přehledem zvládá dramatické i komické polohy, se diváci mohli přesvědčit ve filmech Friday nebo Honička na playboye. Regina žije se svým manželem a devítiletým synem v Los Angeles.

Enrique Murciano
<>Obrázek nenalezen<> Mohou ho diváci vidět v úspěšném seriálu Without A Trace. Enriqua vždy lákalo herectví, a tak opustil studia práv a začal studovat herectví. Dostal šanci dva dny pracovat se Stevenem Soderberghem na filmu Traffic a nakonec z toho byla několikatýdenní spolupráce a další nabídky na sebe nenechaly čekat. Murciano žije v Los Angeles, ale často se vrací do Miami, kde vyrostl a kde žije jeho rodina. Miluje neobvyklé automobily a motorky a rád hraje na kytaru a klavír.

William Shatner
<>Obrázek nenalezen<> U filmu se pohybuje už padesát let a představil se jako herec, režisér, producent, scénárista, spisovatel a znalec koní. Je nositelem řady ocenění jako ceny Emmy nebo Zlatého glóbu. Debutoval v roce 1957 ve filmu Bratři Karamazovi. Jeho dalšími filmy byly Judgement at Nuremberg a The Intruder. Zároveň účinkoval i na Broadwayi např. v představení A Shot in the Dark. Od té doby se objevil ve stovkách televizních seriálů a filmů včetně mnoha dnes už klasických jako The Twilight Zone, Alfred Hitchcock uvádí, Mission: Impossible, ... Vedle své úspěšné kariéry u filmu, divadla, v televizi a psaním knížek se také zabývá chovem koní a charitativní prací. S manželkou Elizabeth a třemi dospělými dětmi žije v Los Angeles.

O tvůrcích

John Pasquin
Už pracoval na mnoha celovečerních filmech, televizních pořadech i divadelních hrách. Na svém kontě má velmi úspěšné televizní seriály, jako například sitcom Kutil Tim, za který získal dvě ceny Emmy, seriál Právo v L.A., za který byl nominován na cenu Emmy, ale i filmy, které si našly svoje fanoušky po celém světě. Jako režisér Pasquin debutoval filmem Santa Claus, který byl tak úspěšný, že se z něj stal třetí nejúspěšnější debutující režisér všech dob.

Marc Lawrence
Lawrence opustil studia práv a začal pracovat jako televizní scénárista. Evidentně úspěšně, protože za seriál Rodinná pouta získal cenu Emmy. Jako režisér debutoval filmem Láska s výstrahou Také spolupracoval na seriálu Pride and Joy.

Podobné filmy

Život je boj
(Fighting) Sean nemá peníze, byt ani holku. Jedinou jeho předností jsou pěsti, se kterými ...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Rambo III
Sylvester Stallone jede tentokrát do Afghánistánu zachránit svého velitele Trautmana, kter...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Všechno nebo nic
Linda a Vanda jsou kamarádky od dětství, které neustále řeší problémy s muži. Mají v proná...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 20. 10. 2019 Svátek má Vendelín
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz