fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

hudební / komedie / muzikál, Československo, , 102 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Komedie plná převleků a záměn, ve které jde nejen o lásku, ale také o padesát tisíc korun odměny.
Odměnu nabízí majitel módního závodu Klučina jako součást neobvyklé reklamní kampaně. Ta spočívá v talentu manekýnky Boženky Smolíkové k dokonalým převlekům, která má čtrnáct dnů v modelových šatech jezdit po republice a kdo ji pozná, vyhraje. Lásku hledá nejen Boženka, která má poměrně jasnou představu jak by měla vypadat, ale také automobilový závodník Jan Marten zvaný Big John, který Boženku potká v horském hotelu v Krkonoších a omylem ji považuje za novou manželku svého otce, továrníka Martena.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Slečna matinka

Majitel módního závodu Rafael Klučina zoufale hledá nápaditou reklamní kampaň, která by zaujala veřejnost a zviditelnila jeho podnik. Šéf jeho reklamního oddělení Filip Muška však zdá se není schopen žádnou takovou vymyslet. Nakonec jim pomůže manekýnka Boženka Smolíková a její talent k dokonalým převlekům a maskám. Neobvyklá reklamní kampaň spočívá v tom, že bude Boženka bude čtrnáct dnů jezdit po republice v modelových šatech a kdo ji pozná, vyhraje padesát tisíc korun odměny. Přestože kampaň vyvolá velký zájem veřejnosti a všichni se pokouší Boženku odhalit, nikomu se to nepodaří. Na závěr čtrnáctidenní cesty se modelka v doprovodu Mušky ubytuje v horském hotelu v Krkonoších, kde se zapíše jako Martenová. Netuší, že ve stejném hotelu má zamluvené apartmá také skutečná paní Martenová, nová manželka podnikatele Martena. Za tou sem přijíždí její nevlastní syn Jan Marten, známý automobilový závodník, přezdívaný Big John, který je Boženčinou tajnou láskou. A protože Marten novou ženu svého otce zatím neviděl, považuje za ni Boženku. A aby zmatkům a trablům nebyl konec, přijede s Martenem také Daisy, která byla kdysi přítelkyní Filipa Mušky, a vzápětí se v hotelu objeví také Klučina, který chce zabránit hrozícímu odhalení Boženky. Jeden z hostů totiž tvrdí, že ji poznal.


O filmu

Podle operety Pařížanka natočil úspěšnou komedii v roce 1938 Vladimír Slavínský a do hlavní role obsadil bývalou miss západočeské metropole (ano už tenkrát se pilně soutěžilo) Věru Ferbasovou, která se před válkou stala jednou z našich nejoblíbenějších filmových hvězd a jejíž komediální talent má i dnes řadu příznivců, přestože filmové ateliéry opustila vrcholu své slávy počátkem čtyřicátých let, aby se tak vyhnula neodbytným nabídkám na účinkování v nacistických filmech.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 4. 2019 Svátek má Vojtěch
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz