fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

67% 11 hlasů
6.7 10 11
film / drama, Československo, , 81 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...
Televizní film o chlapci, který hledá domov.
Hru s tématem vždy působivým, o dítěti, které hledá rodinu a domov, napsala autorka Milena Mathausová s faktickou znalostí skutečného dětského osudu. Příběh devítiletého Matěje, který vyhrál výtvarnou soutěž kresbou, vyjadřující jeho nenaplněnou touhu po rodičovské lásce, nechce jen dojímat, ale především obrátit pozornost k tomu, co jsou skutečné životní hodnoty.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Takto silní scénáristé jako byla ve své době Milena Mathausová dnes ve filmovém průmyslu opravdu neskutečně chybí. Ta své příběhy ze života k zamyšlení, dojetí a snad i porozumění uměla vskutku mistrovsky podat. Tento o chlapci z dětského domova toužícího žít se svým otcem, nese jistou tragédii života nesoucí se po staletí. Otec žijící sám touží po chlapci také, jenomže alkoholový démon vše zhatí a nešťastní jsou potom oba dva. Příběh se točí kolem výtvarné soutěže, ale je to jen záminka k psychologické rozpravě během chlapcovi cesty k převzetí hlavní ceny, kam ho vezou učitel s učitelkou, o kterých si chlapec zprvu myslí, že to jsou jeho nový rodiče tzv. na zkoušku, kteří mají nejen soucítění s jeho osudem, ale i stále silnější myšlenky mu pomoci. Kromě otce tu není opomenuta ani chlapcova matka a tak jejím prostřednictvím se dozvíme jak to vlastně s ním bylo už od početí. Marek Mikuláš tu ve svém věku vytvořil vskutku mistrovský herecký výkon a tak následná cena byla opravdu zasloužená. Problematika dětí v dětských domovech a vcítění se do jejich myšlenek a touhách tu je přednesena naprosto bravurně a s patřičným respektem. Lepšího filmu na toto téma snad už v České kinematografii ani není.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Sluníčko na houpačce

Redaktorka Julie a výtvarník Vojta jedou do šumavského dětského domova pro devítiletého chlapce Matěje Stibora, aby jej přivezli do Prahy na předání hlavní ceny v soutěži dětských kreseb. Matěj nakreslil tříčlennou rodinu u houpačky, nad níž svítí sluníčko. Jeho skuteční rodiče však mají k ideálu daleko. Matka se ho po porodu zřekla, otec je opilec. Najde chlapec novou rodinu? Hru s tématem vždy působivým, o dítěti, které hledá rodinu a domov, napsala autorka Milena Mathausová s faktickou znalostí skutečného dětského osudu. Příběh devítiletého Matěje, který vyhrál výtvarnou soutěž kresbou, vyjadřující jeho nenaplněnou touhu po rodičovské lásce, nechce jen dojímat, ale především obrátit pozornost k tomu, co jsou skutečné životní hodnoty. Představitel Matěje, v inscenaci Jiřího Adamce z roku 1981, Marek Mikuláš získal za dětský herecký výkon cenu UNICEF.


Podobné filmy

Sissi
Cesta lásky vede z rodinného sídla k císařskému dvoru. První část klasické rakouské romant...
dnes 14.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podraz
(The Sting) Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbo...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Magická posedlost
(Practical Magic) Sandru Bullock a Nicole Kidman provází kletba, kterou na jejich rodinu u...
zítra 00.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 16. 7. 2019 Svátek má Luboš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz