fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

71% 294 hlasů
7.1 10 294
drama / krimi / mysteriozní, USA/Kanada, , 120 min.
Jesse Stone: Death in Paradise
DVD od 18.6.2007 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:05Jako nový policejní šéf městečka Paradise ve státě Massachussets se musí Jesse Stone ihned pustit do vyšetřování brutální vraždy mladé problémové dívky, jejíž mrtvola byla nalezena v místním jezeře. Stone se brzy dozvídá, že zavražděná dívka bývala dříve školní premiantka, ale potom se - jakoby vnitřně zraněná - vydala na cestu sebezničení, jež skončila její brzkou smrtí. Nedostatek důkazů přivádí bývalého losangeleského policistu do Bostonu, ale reakce místního podsvětí příliš přívětivá není. Stoneova situace se ještě zhoršuje, když se musí vypořádat s případem domácího násilí, jež vyvrcholí smrtí. Do toho všeho svádí souboj se svým sklonem k alkoholu, bývalou manželkou a opravdu katastrofálním milostným životem. S rostoucím množstvím informací o dívčině nešťastné minulosti začíná mít Stone podezření, že bostonský svět bohatých lidí může se vším souviset a jeho posedlost případem roste. Stone je rozhodnutý, že vraha z rajského města Paradise předá spravedlnosti za jakoukoliv cenu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ač byl pro hlavního hrdinu TOMA SELLECKA vybrán jeden z nejlepších dabérů v Česku, mistr Pavel Soukup, celkový dojem bohužel velmi kazí nadbalý, ledabylý a nedotažený překlad dialogů z angličtiny. Překlad má na svědomí BLANKA VOJÍŘOVÁ. České dialogy vypotila PETRA JINDROVÁ. Překladatelka i tvůrkyně dialogů byly buďto tlačeny k rychlé práci, nebo šetřily silami z důvodu nízkého honoráře, případně a to je nejblíže pravdě - discíplíně překladů a psaní dialogů nerozumí, tím méně akčním filmům a pro doslovný překlad použily softwarový překladač z angličtiny, jaký je běžně používán řadou podřadných tvůrců filmových titulků volně stahovatelných na vysokoškolských kolejích.. Na vině však může být i režie českého znění, jíž se ujal PETR POSPÍCHAL Tou nejnepravděpodobnější variantou je pak skutečnost, že by byl film prostě řečeno hloupý sám od sebe a viníkem pak je samotný filmový režisér Robert Harmon. Pravdou je, že filmem se prolíná prapodivná a matoucí retrospektivní linka, paralelní s plynulým dějem. Ani snové vize a představy, spolu s prvky "jasnovidectví" hlavního hrdiny, nepřispějí k přehlednosti filmu. Hrdina sám, jako policista, je coby drsňák a nekompromisní policejní šéf, mimořádně nepřesvědčivý, spíše budí dojem poblouzněného blázna, a je více než jisté, že jím asi je, neboť se během děje několikrát setkává se svým psychiatrem. Snad jen scéna ve skladu s nemluvným bodyguardem je dotažena ve stylu hrdiny "Magnumu". Není bez zajímavosti, že spoluautorem scénáře je sám TOM SELLECK, herec hlavní role. Úsudek možno získat již po prvních deseti - patnácti minutách. Že by šlo nakonec o komedii?
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Smrt v ráji

Na břehu jezera poblíž Paradise je nalezeno tělo mrtvé dívky. Policejní náčelník Jesse Stone se s Lutherem Simpsonem a doktorem Perkinsem snaží najít stopy a zjistit, zda se dívka utopila, nebo byla zavražděna. Že nešlo o nešťastnou náhodu, je jasné už z provazu, který měla kolem těla. Současně se Jesse musí zabývat případem domácího násilí, když jeho kolegové zadrží opilce Jerryho Snydera, který napadl svou manželku. Ačkoli žena přes svá zranění tvrdí, že se nic nestalo, policistům je jasné, že ji bije často a Jesse je odhodlán zabránit dalšímu násilí i nestandardními metodami. Podle prstenu, nalezeného poblíž jezera, se dostane na stopu, která ho dovede k problémové čtrnáctileté Billie Bishopové. S ředitelkou školy Lilly Summersovou zjistí, že dívka byla ještě před dvěma lety premiantkou. Potom se však něco stalo, Billie rezignovala na školu, objevily se problémy s drogami, sexem a nakonec po střetu s otcem utekla z domu. Jesse si uvědomuje, že se muselo stát něco, co ji zlomilo, a tuší, že když zjistí, co to bylo, dostane se na stopu vraha. Podle psychoanalytika doktora Dixe šlo nejspíš o sexuální zneužití. Další pátrání ho dovede na stopu místního dobrodince a sponzora školy, spisovatele Normana Shawa, který měl k Billie mnohem blíž, než je obvyklé. Do případu je zapleten i bohatý mafián Leo Finn. Stone sice zatím netuší jak, ale s každou další informací o dívčině životě roste jeho podezření. Situace se zkomplikuje, když případ násilníka Snydera přeroste v krvavou tragédii, jejíž obětí se stane také Luther. USA-Kanada 2006, TV krimi.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 23. 6. 2018 Svátek má Zdeňka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz