fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

77% 1628 hlasů
7.7 10 1628
film / thriller, záhady, science fiction, USA, , 100 min., od 12 let
Dark City
DVD od 22.6.2009 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:30Příběh muže, který se probudil do světa, kde nic nebylo tím, čím se zdálo být.
John Murdoch se probouzí v podivném hotelovém pokoji a zjišťuje, že je po něm vyhlášeno pátrání kvůli sérii brutálních vražd. Problém je, že on si vůbec nic nepamatuje. John, pronásledován policií i zvláštními tajemnými tvory, kteří vládnou schopností zastavit čas a měnit realitu, musí odhalit tajemství své identity. Ale ve městě, kde je realita pouhou iluzí, může mít hledání pravdy fatální důsledky. Alex Proyas, režisér filmu VRÁNA, uvádí futuristický thriller, který "stanovil nová měřítka pro žánr sci-fi!".
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zatímco bez Třináctého patra bych se navždy obešel, Smrtihlava/ Dark City si chci pamatovat co nejdéle, a kdybych na něj náhodou zapomněl (nejspíš v důsledku všech těch sraček, co se mi všichni snaží neustále tlačit do hlavy - z toho důvodu už jsem se například odstřihnul od Facebooku, který mi nabízel tisíce slepých uliček a neustále mě nutil dělat a sledovat věci, které dělat a sledovat nechci), tak si ho chci jednou určitě pustit znovu. Bylo to výborný! Mám rád temný filmy, a co může být temnějšího, než permanentní život ve tmě..? Do toho krása Jennifer Connelly, její (?) sametový zpěv, tajemný výraz Rufuse Sewella, slizký charakter Kiefera Sutherlanda a zvláštní pochody, které někdo vysvětlí a obhájí... Výborný!
Všechny komentáře k filmu 30+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Smrtihlav

Je tu město. Fantaskně bizarní, věčně zahalené do tmy. Jsou tu lidé. Šediví a lhostejní, kteří se každou noc přesně o půlnoci ponoří do hlubokého spánku, aby se probudili se zcela novými vzpomínkami. Jsou tu Oni. Starobylá umírající rasa, která ovládá město a v bizarním experimentu noc co noc mění realitu i vzpomínky všech lidí. No a pak je tu John Murdoch. On jediný neusíná a vidí, jak přímo před jeho očima mizí domy i ulice, aby se místo nich objevily jiné. Nepamatuje si na nic z minulosti a navíc zjistí, že jej hledá policie kvůli několika brutálním a bizarním vraždám. Prchá ulicemi, kterými se pohybují mrtvolně bledé postavy v dlouhých černých kabátech, připomínající armádu zombie, a pomalu si začíná uvědomovat, že je obdařen schopností měnit realitu a podobně jako vládci města. Uvědomuje si, že vše co si pamatuje jsou jen uměle vytvořené implantáty a chce vědět proč. Na své pouti se setkává nejen s dívkou, která tvrdí, že je jeho manželkou, ale také detektivem Bumsteadem, který sice plní své povinnosti, ale začíná pochybovat o realitě světa ve kterém žije, a také doktorem Schreberem, který toho ví mnohem víc než všichni ostatní lidé dohromady. Společně s nimi se krůček po krůčku přibližuje pravdě a rozhodujícímu střetnutí s rasou ovládající město.


Podobné filmy

Spider-Man 2
Peter Parker stále touží po normálním životě s dívkou svého srdce. Maskovaného hrdinu však...
dnes 20.00
Nova Cinema
Město v ohrožení
(Earthquake) Do ruského města Kasursk přilétá na inspekci místní elektrárny inženýr Fintan...
čt. 22.2. 13.25
Nova Cinema
Zakázané ovoce
(Out of Sight) Bankovní lupič George Clooney je vždy jednou nohou ve vězení. Po poslední d...
čt. 22.2. 22.15
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 20. 2. 2018 Svátek má Oldřich
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz