fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

77% 1629 hlasů
7.7 10 1629
film / thriller, záhady, science fiction, USA, , 100 min., od 12 let
Dark City
DVD od 22.6.2009 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:30Příběh muže, který se probudil do světa, kde nic nebylo tím, čím se zdálo být.
John Murdoch se probouzí v podivném hotelovém pokoji a zjišťuje, že je po něm vyhlášeno pátrání kvůli sérii brutálních vražd. Problém je, že on si vůbec nic nepamatuje. John, pronásledován policií i zvláštními tajemnými tvory, kteří vládnou schopností zastavit čas a měnit realitu, musí odhalit tajemství své identity. Ale ve městě, kde je realita pouhou iluzí, může mít hledání pravdy fatální důsledky. Alex Proyas, režisér filmu VRÁNA, uvádí futuristický thriller, který "stanovil nová měřítka pro žánr sci-fi!".
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zatímco bez Třináctého patra bych se navždy obešel, Smrtihlava/ Dark City si chci pamatovat co nejdéle, a kdybych na něj náhodou zapomněl (nejspíš v důsledku všech těch sraček, co se mi všichni snaží neustále tlačit do hlavy - z toho důvodu už jsem se například odstřihnul od Facebooku, který mi nabízel tisíce slepých uliček a neustále mě nutil dělat a sledovat věci, které dělat a sledovat nechci), tak si ho chci jednou určitě pustit znovu. Bylo to výborný! Mám rád temný filmy, a co může být temnějšího, než permanentní život ve tmě..? Do toho krása Jennifer Connelly, její (?) sametový zpěv, tajemný výraz Rufuse Sewella, slizký charakter Kiefera Sutherlanda a zvláštní pochody, které někdo vysvětlí a obhájí... Výborný!
Všechny komentáře k filmu 30+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Smrtihlav

Je tu město. Fantaskně bizarní, věčně zahalené do tmy. Jsou tu lidé. Šediví a lhostejní, kteří se každou noc přesně o půlnoci ponoří do hlubokého spánku, aby se probudili se zcela novými vzpomínkami. Jsou tu Oni. Starobylá umírající rasa, která ovládá město a v bizarním experimentu noc co noc mění realitu i vzpomínky všech lidí. No a pak je tu John Murdoch. On jediný neusíná a vidí, jak přímo před jeho očima mizí domy i ulice, aby se místo nich objevily jiné. Nepamatuje si na nic z minulosti a navíc zjistí, že jej hledá policie kvůli několika brutálním a bizarním vraždám. Prchá ulicemi, kterými se pohybují mrtvolně bledé postavy v dlouhých černých kabátech, připomínající armádu zombie, a pomalu si začíná uvědomovat, že je obdařen schopností měnit realitu a podobně jako vládci města. Uvědomuje si, že vše co si pamatuje jsou jen uměle vytvořené implantáty a chce vědět proč. Na své pouti se setkává nejen s dívkou, která tvrdí, že je jeho manželkou, ale také detektivem Bumsteadem, který sice plní své povinnosti, ale začíná pochybovat o realitě světa ve kterém žije, a také doktorem Schreberem, který toho ví mnohem víc než všichni ostatní lidé dohromady. Společně s nimi se krůček po krůčku přibližuje pravdě a rozhodujícímu střetnutí s rasou ovládající město.


Podobné filmy

Ultraviolet
V ulicích města řádí zákeřný vir, který nakaženým propůjčí nadlidské schopnosti, ale zárov...
dnes 13.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Piráti z Karibiku: Na konci světa
(Pirates of the Caribbean: At World's End) Ustanovený zástupce krále, lord Cutler Beckett,...
dnes 15.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Miluj bližního svého
(Arlington Road) Pozor na sousedy Jeffa Bridgese! Smazaný záznamník, odposlouchávaný telef...
dnes 24.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 25. 4. 2018 Svátek má Marek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz