fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

79% 246 hlasů
7.9 10 246
film / komedie, Československo, , 82 min.
DVD od 30.6.2003

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: Na XXI. mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež ve španělském Gijónu v roce 1983 získal snímek jednu z hlavních cen.


Ukázka
02:03Smutná filmová komedie o gymplu na horách, nepovedeném mejdanu a pokrytectví.
Studenti druhého ročníku pražského gymnázia odjíždějí na povinný lyžařský výcvik. "Horský učitelský sbor" je složen ze zkušené profesorky Boženky, iluzemi naplněné čerstvé absolventky pedagogické fakulty Hanky a přísného profesora Kardy, který s sebou vzal také svou dceru Mariku. V humorném tónu je líčen příjezd a zabydlení studentů na horské chatě, nové a nečekané vztahy mezi studenty a jejich pedagogy. "Sněženky" - slečny se chtějí líbit a "Machři" - kluci se předhánějí ve vtipnostech i v ukázkách více či méně brilantního lyžování za účelem oslnění Sněženek. Cítí se náramně dospělí a přísný denní režim jim připadá nedůstojný. Proto připravují drobné vzpoury....
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Studenti druhého ročníku pražského gymnázia odjíždějí na povinný lyžařský výcvik. Horský učitelský sbor je složen ze zkušené profesorky Boženky, iluzemi naplněné čerstvé absolventky pedagogické fakulty Hanky a přísného profesora Kardy, který s sebou vzal také svou dceru Mariku. V humorném tónu je líčen příjezd a zabydlení studentů na horské chatě, nové a nečekané vztahy mezi studenty a jejich pedagogy. Sněženky - slečny se chtějí líbit a Machři - kluci se předhánějí ve vtipnostech i v ukázkách více či méně brilantního lyžování za účelem oslnění Sněženek. Cítí se náramně dospělí a přísný denní režim jim připadá nedůstojný. Proto připravují drobné vzpoury..
Všechny komentáře k filmu 50+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Sněženky a machři

obrazek
Hrdiny jsou studenti druhého ročníku jednoho pražského gymnázia, kteří jedou na povinný lyžařský kurs. Nikoho příliš netěší, že hlavním vedoucím je přísný a neoblíbený profesor Karda, který sebou vzal také dceru Mariku. Studenti jsou však odhodláni nenechat si příjemný pobyt na horách ničím pokazit. Kromě Kardy tvoří dozor mladá učitelka Hanka, zkušená a skeptická učitelka Boženka a pohledný instruktor Vláďa. Od počátku však kurs provází drobné konflikty. U Vikyho Cabadaje, který je vůdčí osobností třídy, najde Karda rozbitou láhev vína, do chaty musí studenti se svými zavazadly pěšky, protože řidič rolby, který je měl čekat v horském středisku, se opil. Postupně se představují další postavy.
obrazek
Citlivý a přemýšlivý Radek Převrátil, mazánek Karel Mácha i další. Hned první večer se po večerce vydají kluci navštívit dívčí pokoj. Profesor Karda je málem přistihne, ale klukům se včas podaří uniknout oknem. Další den začíná výcvik na zasněžených svazích, ale také zápolení mezi Vikym, Radkem a Karlem, o přízeň Mariky, která se jim všem líbí. Té se však líbí instruktor, a tak se jejich snahy soustředí na to, jak pohledného Vláďu odlákat a znemožnit. Zatímco se neúspěšně snaží instruktora vyšachovat, má Karda problémy s věčně opilým kotelníkem, který odmítá topit, protože má koks složený před chatou. Kardovu žádost, aby mu pomohli uhlí složit, však kluci odmítnou.
obrazek
Potom se však domluví s kotelníkem, že jim za složení obstará alkohol. Když pak Karda odjede na celý den a noc mimo chatu, využijí kluci příležitosti a benevolence učitelky Hanky a uspořádají v kotelně tajný mejdan. Ten však nedopadne nejlépe. Karel se opije do bezvědomí a když jej ostatní najdou ležet ve sněhu, zavolá Radek v náhlé panice i přes nesouhlas ostatních učitelku. Když rozzlobená učitelka začne případ vyšetřoval, předstírají všichni, že o ničem nevěděli a nechají v tom Radka samotného.


Podobné filmy

Turner a Hooch
(Turner & Hooch) Životní osudy svedou dohromady šikovného detektiva Toma Hankse s velkým s...
dnes 05.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Zamilovaná do vraha
(Life Without Dick) Půvabná malířka Sarah Jessica Parker zastřelí nedopatřením svého nevěr...
dnes 09.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Muzikál ze střední 2
(High School Musical 2) Láska Gabrielly a Troye trvá i o prázdninách, kdy si s partou spol...
dnes 11.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 12. 11. 2019 Svátek má Benedikt
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz