fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Celý film zdarma    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

57% 212 hlasů
5.7 10 212
film / drama, Švýcarsko/Francie, , 102 min.
Film socialisme
Kinopremiéra v ČR 4.11.2010 v SK 15.5.2011

Režie:
Herci: , , , , , více...


Celý film zdarma
01:42:00
Ukázka
01:15Ideály rozdělují, sny spojují.
Sourozenci Florine a Lucien se rozhodnou strávit svůj narozeninový den přemýšlením o významu slov Volnost - Rovnost - Bratrství. S dětskou upřímností položená otázka nedovoluje rodičům omezit se na otřepaná klišé, a tak rodiče a s nimi i tvůrci a diváci musejí bilancovat, odkud vzešly a kam dospěly tyto ideály. Během projížďky výletní lodí po Středozemním moři se otevře horizont s množstvím dalších otázek, příběhů, událostí, iluzí, mýtů a lží. Koláž názorů náhodných pasažérů, mezi nimiž jsou válečný zločinec se svou vnučkou, významný francouzský filosof Alain Badiou, legendární americká zpěvačka Patti Smith, či moskevský pohlavár, se prolíná s různými obrazovými materiály, které nás přemístí do Egypta, Palestiny, Oděsy, řecké Hellas, Neapole či Barcelony. Jean-Luc Godard, enfant terrible světové kinematografie natočil opus o nenaplněných ideálech západní společnosti plný kritické sebereflexe, nečekaných spojení, umělecké kreativity a vtipu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu VŽDY SE ŘÍKÁ, ŽE POROVNÁVAT JDE JEN TO, CO JE POROVNATELNÉ.... VE SKUTEČNOSTI ČLOVĚK MŮŽE POROVNÁVAT JEN NEPOROVNATELNÉ S NEPOROVNATELNÝM...... ///

To jsem si takhle řekl, že jsem dlouho neviděl žádnou pičovinu..... V SOUČASNOSTI SE ZMĚNILO TO, ŽE HLUPÁCI ZAČALI BÝT UPŘIMNÍ... Je to pěkně – jako celek - (vlastně jako všechno...) rozmrdaný! Prase a filosof, aby se v tom vyznali! Ale jestli chcete potrápit svou psychiku podivnejma obrázkama, myšlenka a rachotem – nechť je tahle cesta za geometrií ve všech formách svobodná, stejně jako povídání si pomocí myšlenek. Veliké duchem... (ovšem nicka jako já, tohle nemůže ocenit...)....obrazovej a zvukovej bordel (tohle je moje pravý ,,já“!)... Naštěstí taky slezou z moře na pevninu, kde je to obrazově přívětivější, ale ideově stejně rozjebaný.... ovšem posledních 15minut!!!! TOHLE jsem od toho očekával !!!! (A kdy jsi viděl naposled nějakou pičovinu ty???)

/// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Z francouzštiny mám za úkol seznámit se s významným představitelem tzv. ,,nové vlny“. 2.) Místo s kamarády se scházím s ,,nicotou“. 3.) Makám na benzince, čtu Balzakovy Ztracené iluze a stojan hlídá lama (ne šéf...myslím to zvíře!). 4.) Thx za titule ,,hansolo1“.

/// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Socialismus

Jedné noci vyzvou dva sourozenci zcela vážně své rodiče, aby jim vysvětlili význam slov Volnost - Rovnost - Bratrství. Dětsky upřímná otázka nedovoluje omezit se na otřepaná klišé, a tak rodiče a s nimi i tvůrci a diváci musejí bilancovat, odkud vzešly a kam dospěly tyto ideály. Během projížďky výletní lodí po Středozemním moři se otevře horizont s množstvím dalších otázek, příběhů, událostí, iluzí, mýtů a lží.


O filmu

obrazek
"Demokracie a tragédie byly sezdány v Athénách."

Místo Socialismus by se Godardův nejnovější film, představený letos v květnu na festivalu v Cannes, mohl stejně dobře jmenovat Kapitalismus, nechal se slyšet režisér. Historie, Umění, Evropa - to by rovněž mohly být legitimní názvy ne pro jeden, ale pro většinu Godardových filmů z posledních dvaceti let. Tentokrát Godard poslal různé pasažéry - vedle fiktivních postav i filozofa Alaina Badioua a zpěvačku Patti Smithovou - na plavbu po Středozemí; nezávislá druhá linie nám představí jeden malý rodinný podnik ve Francii, kam se dostaví žurnalisté, neboť otec kandiduje v kantonálních volbách. Každá z linií je pojednána odlišně, co se týče formy, stylu i (ne)vážnosti podání. V první spolu navíc rovnocenně alternují naprosto nesourodé techniky záznamu obrazu, to vše za rytmizujících nárazů maximálně "nahuštěné" zvukové stopy, bubnujícího a syčícího "větru historie", který u Godarda bičuje a pohání vpřed zbloudilou loď staré Evropy. Z arzenálu dějin myšlení a kultury promlouvá - prostřednictvím slov nebo obrazů - řada vznešených stínů, zvláště pak těch, k nimž se Godard vrací s až umanutou pravidelností: Rossellini, Velázques, Ejzenštejn, Rembrandt, Beckett. Jako u žádného druhého filmaře platí u Godarda, že opakování je matka novosti.

Podobné filmy

Velmi nebezpečné známosti
(Cruel Intentions) Ve hře na svádění existuje pouze jedno pravidlo, nikdy se nesmíš zamilo...
dnes 21.50
Nova Cinema
Faunovo velmi pozdní odpoledne
Komedie o tom, že všechno se stihnout nedá. Na motivy povídky Jiřího Brdečky, od jehož nar...
dnes 22.00
ČT2
Rychlejší
(Faster) Po deseti letech ve vězení má Dwayne Johnson jediný cíl, pomstít smrt svého bratr...
dnes 22.15
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 14. 12. 2017 Svátek má Lýdie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz