fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

61% 1154 hlasů
6.1 10 1154
film / akční, dobrodružný, fantasy, Francie/Česká republika/Velká Británie, , 104 min., od 15 let
Kinopremiéra v ČR 24.6.2010 v SK 9.9.2010, DVD od 22.11.2010 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:00Za smlouvu s ďáblem zaplatíš pekelnou cenu.
Děj je zasazen do kruté doby šestnáctého století. Solomon Kane je prvotřídní šermíř, který bojuje snad se všemi možnými vyvrheli jako třeba piráty, únosci, vrahy a vyděrači atd. Na jeho cestě ho doprovází africký čaroděj, který ovládá magii převtělování.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je škoda že film neměl větší rozpočet, protože někdy filmové triky nevipadají nejlépe a taky že tam nebyl démon s plamenným mečem déle než na začátku ale jinak velmi solidní středověká akce s jednoduchým a syrovým příběhem, který není sice originální, ale spolu s filmem je výjimečný.
Všechny komentáře k filmu 33+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Solomon Kane

Kapitán Solomon Kane je mimořádně výkonný zabiják 16. století. Vyzbrojen pistolemi, mačetami a rapíry on i jeho muži hájí čest anglického království a ukájí krvelačnou žízeň v bojích na všech kontinentech. Setkáváme se s ním ve chvíli, kdy si klestí krvavou cestu hordami protivníků v exotickém městě v severní Africe. Když se ale se svými kumpány rozhodne dobýt tajemný hrad, nabere jejich cesta nečekaný obrat. Jeho muži jsou jeden po druhém zlikvidováni démonickými příšerami, až zůstane sám Kane. Stojí tváří v tvář nohsledovi samotného Ďábla, který se vynořil z hlubin pekla, aby odčinil svoji beznadějně zkorumpovanou duši. Kaneovi se sice povede z jeho spárů uniknout, je mu ale více než jasné, že se zachrání pouze tehdy, když se zřekne násilí a zbytek života zasvětí klidu a míru. Brzy je ale vystaven těžké zkoušce. Poté, co se mu nepodaří zabránit brutálnímu pobití puritánské rodiny Crowthornových, se kterými se spřátelil, přísahá, že najde a osvobodí jejich uvězněnou dceru Meredith. I kdyby to znamenalo, že zaprodá duši a použije své vražedné schopnosti pro vyšší princip. Odhodlání zachránit Meredith a ochránit Anglii před zlými silami ho postaví tváří v tvář rodinnému tajemství, kterému se celý život snažil uniknout.


O filmu

obrazek
Šestnácté století. Kapitán Solomon Kane je mimořádně výkonný zabiják. Vyzbrojen pistolemi, mačetami a rapíry on i jeho muži hájí čest anglického království a ukájí krvelačnou žízeň v bojích na všech kontinentech.

Na začátku příběhu se s Kanem a jeho kumpány setkáváme, jak si klestí krvavou cestu hordami protivníků v exotickém městě v severní Africe. Když se ale rozhodnou dobýt tajemný hrad, jejich cesta nabere nečekaný obrat.

Jeho muži jsou jeden po druhém zlikvidováni démonickými příšerami, až zůstane sám Kane. Stojí tváří v tvář Sekáčovi - nohsledovi samotného Ďábla, který se vynořil z hlubin pekla, aby odčinil svoji beznadějně zkorumpovanou duši. Kaneovi se sice povede z jeho spárů uniknout, je mu ale více než jasné, že se zachrání pouze tehdy, když se zřekne násilí a zbytek života zasvětí klidu a míru.

Jeho nově objevený duchovní svět je brzy vystaven těžké zkoušce, když na své pouti potkává pustošící jezdce, v jejichž čele stojí děsivý, pod maskou ukrytý Vladař. Poté, co se Kaneovi nepodaří zabránit brutálnímu pobití puritánské rodiny Crowthornových, se kterými se spřátelil, přísahá, že najde a osvobodí alespoň jejich uvězněnou dceru Meredith. I kdyby to znamenalo, že zaprodá duši a použije své vražedné schopnosti pro vyšší princip.

Odhodlání zachránit Meredith a ochránit Anglii před zlými silami ho postaví tváří v tvář rodinnému tajemství, kterému se celý život snažil uniknout.

Se Solomonem Kanem, Barbarem Conanem a dalšími hrdiny vytvořil ve 20. a 30. letech minulého století věhlasný americký spisovatel Robert E. Howard žánr známý dnes jako „Sword&Sorcery”. Jeho práci následovalo mnoho dalších, díky čemuž získal ve světě fantasy vliv, který překonal snad jen J.R.R. Tolkien (Pán prstenů). Nyní, o pár desítek let později, se můžeme těšit na celou trilogii filmů o Solomonovi Kaneovi.

Solomon Kane je temné, výpravné, akční fantasy, jehož námětem je sbírka Howardových povídek a básní, které vyšly pod názvem „The Savage Tales of Solomon Kane“. Howard své povídky na pokračování zveřejňoval v době Velké deprese v časopise „Weird Tales“. První povídka o pomstychtivém frajerovi Kaneovi s názvem „Red Shadows“ (Rudé stíny) v časopise vyšla v roce 1928. Postavu Salomona Kanea si čtenáři okamžitě oblíbili a to především díky temnému, krvavému pohledu na svět se sebevražednými sklony, které tolik vystihovaly dusivou atmosféru tehdejší doby. Ve 4 letech následovalo dalších 6 povídek.

Howardova nejznámější postava - Barbar Conan - se čtenářům představila v sérii krátkých povídek ve 30. Letech.

Howardovy sebevražedné sklony se projevily v roce 1936, kdy se spisovatel zastřelil ranou do hlavy, poté co držel vigilii u matčiny smrtelné postele.

Jeho odkaz a mimořádné dílo více než 800 povídek a básní získalo celosvětový význam, který je patrný v množství filmových i knižních adaptací, v počítačových hrách i reklamních předmětech.

Sága Solomona Kanea začíná...

O natáčení

obrazek
Producent Paul Berrow se dobrodružstvím Solomona Kanea zabýval deset let. Nejprve vydal v limitovaných sériích několik knih, které se staly velmi úspěšnými. Poté se začal zabývat přípravami na filmové zpracování. Jako producentského partnera si vybral Samuela Hadidu. Ten říká: „Brzy bude výročí 75 let od smrti spisovatele Roberta E. Howarda. Chtěli jsme jednu z jeho neslavnějších postav představit filmovému světu ve velkém stylu.“ I proto jim výběr scénáristy a režiséra zabral hodně času. Nakonec si mezi mnoha zvolili Michaela J. Bassetta, který navrhl výborný scénář umožňující rozvést Kaneova dobrodružství do trilogie. Místo jednoho konkrétního příběhu vytvořil nové vyprávění, které přiblíží, kdo Solomon Kane vlastně je, což umožní pracovat v dalších dílech s původními povídkami.

První část čerpá z Howardových sbírek povídek z let 1920-1930 a zachycuje Kaneovu cestu proměny - od nelítostného zabijáka po uvědomělého puritána, který brání své přátele. Z padoucha, který ze všeho nejlíp ovládá zabíjení lidí, se stane Solomon Kane jak ho znají jeho fanoušci - muž s charakteristickým kloboukem, dvěma meči a šerpou kolem pasu, jehož novým posláním je napravovat nedokonalosti světa kolem.

Solomon Kane se natáčel 12 týdnů v České republice plus několik dnů ve Velké Británii. Po Mrtvé hlídce je to druhý film, který režisér Bassett natočil v ČR. Točilo se v Praze, na hradech Točník a Zvíkov, v jeskyních Pusté Kostely a v lesích okolo Jevan.

Kostýmy navrhl John Bloomfield (Barbar Conan, Ničitel Conan).

Představitel hlavní postavy James Purefoy zvládnul fyzicky náročnou roli plnou bojovných kousků téměř sám. 95% soubojů mečem natočil sám, i když to znamenalo několik sečných rán a následných stehů.

Purefoy popisuje svého hrdinu jako „velmi špatného muže, plenitele, piráta, bukanýra, hamižného, sobeckého, arogantního a domýšlivého frajera, který má úplně všechny vlastnosti, jichž se běžný člověk chce vyvarovat. Pak potká Sekáče, který přišel z pekla, aby si vzal jeho duši. A Solomon se s ním utká, unikne mu, ale vzápětí slíbí Bohu, že už nebude tím špatným člověkem...a to do doby, dokud...

Solomonova otce Joasiaha Kanea hraje legendární Max Von Sydow. Režisér říká, že kdyby se Solomon Kane natáčel před 30 nebo 40 lety, hlavní postavu by dost možná hrál právě Von Sydow.

Herecké obsazení doplňují Pete Postlethwaite jako puritánský patriarcha a Kaneův přítel William Crowthorn a Alice Krige jako jeho žena Katherine. Jejich mladou dceru Meredith hraje Rachel Hurd-Wood, jejího mladšího bratra Samuela hraje její skutečný sourozenec Patrick. Staršího bratra s nimi hraje talentovaný nováček Anthony Wilks. Šíleného kněze Michaela hraje Mackenzie Crook a démonického Malachiho Jason Flemyng.

Podobné filmy

Šakal
(Day of the Jackal, The) Šakal je nájemný vrah. Tentokrát však dostává trochu tvrdší oříše...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
U Konce světa
(World's End, The) U konce světa je název hospody, která je zajímavá snad jen tím, že má b...
zítra 22.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Soudce Dredd
(Judge Dredd) Strážce zákona Sylvester Stallone je obviněn z vraždy a všechno svědčí proti...
čt. 30.1. 00.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 28. 1. 2020 Svátek má Otýlie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz