fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

56% 1159 hlasů
5.6 10 1159
film / thriller, akční, drama, science fiction, USA, , 104 min., od 11 let
Volcano

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize dnes JOJ Plus 07.20
JOJ Plus 07.20
Ukázka
00:33Žhavá láva a sopečné erupce uprostřed Los Angeles v americkém katastrofickém filmu.
Asi 100 teroristických bomb v nákupních centrech nemůže způsobit takovou katastrofu a zmatek jako jedna špatně umístěná sopka. Zvláště, když se právě probudila k životu. Smůlou je, že její kráter se začíná tyčit uprostřed přeplněného Los Anglese. Žhavá láva požírá ulice a temný příkrok sazí zastíní slunce. Z lidí se stávají bezmocné topinky a luxusní obchodní čtvrti nemají ani cenu zlámaného dolaru.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tento katastrofický film jsem vyhledal, protože v něm hraje můj oblíbenec Tomy Lee. Bohužel ani jemu se zázrak nepovedl a my tak dostáváme značně průměrnou podívanou, která je obklopena množství klišé, jež v takových filmech prostě jsou.
Všechny komentáře k filmu 19+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Teď už si to plést nebude. Když jednou v Los Angeles na přechodu pro chodce láva drtila důchodce, vytekly jeho střeva z kanálu spolu s rožhavenou horninou. No nedivte se, že Petr šel s důchodci po přechodu. Od dob, kdy se zrodil tento verš už uteklo v sopečných řekách spousta magmatu, Petr nám zvrásčitěl, belhal se o holi a čas od času nejen, že neudržel svojí sopkoidní znalost o Popocatepetlu, ale ani moč. Takže fakt, že se v té lávové břečce rozpustil jak kostka cukru, pro něj byl nejspíš vysvobozením.    Ale co dělá sopka na přechodu pro chodce v Los Angeles. Tak to rozhodně nečeká na zeleného panáčka. Jak praví slogan filmu: Na zemi je 1,500 aktivních vulkánů, o kterých víme...a jeden, o kterém nevíme. Rok 97 byl prostě ve znamení lávy. Sotva se na Pierce Brosmana vytasilo Rozpoutané peklo se svým povolením zabíjet (nudně a nezáživně), už se něco podobného stalo na pobřeží Spojených států Tommy Lee Jonesovi. Naštěstí mnohem zábavněji. Ono ničení měst je od dob Gamery vžd... Celá recenze
Archinek, 4 z 10

Popis filmu Sopka

<>Obrázek nenalezen<> Rozvedený otec třináctileté Kelly a současně šéf Úřadu pro nouzové situace Mike Roark měl odjet na dovolenou, osud a nezkrotné přírodní živly však byly jiného názoru a tak onoho rána otřáslo Los Angeles zemětřesení o síle 5,9 stupňů Richterovy stupnice. Roark musí řešit obvyklé problémy podobných otřesů, jako je prasklé potrubí nebo kontrola tunelů metra. Tentokrát je však situace poněkud odlišná, otřes si vyžádal několik obětí na životech a sám roark se se svým zástupcem Emmitem Reesem a dalšími kolegy jen tak zachrání při průzkumu podzemí před nenadálým výronem žhavé lávy. Zatímco stavitel Calder dokončuje práce na novém výškovém domě, spojí se s Roarkem seismoložka Amy Barnes, která muže varuje před možností sopečného výronu a chce provést průzkum. Když to Roark nedovolí, vydá se na průzkum společně s kolegyní.
obrazek
Ta však zahyne ve žhavé lávě, když se nečekaně probudí síly ukryté pod městem. Roarkův úřad vyhlašuje pohotovost. Město je částečně bez elektřiny, ulice se mění v peklo. Z podzemí vystřeluje žhavá láva a ohnivé kameny, silnice praskají, všude jsou mraky prachu a popílku, oheň se začíná nekontrolovaně šířit. Z jezírka v městském parku vytryskne láva a vzápětí se tu otevře sopečný kráter. Postupující láva ničí vše, co jí stojí v cestě, přibývá obětí. Roark zachrání svou dceru a společně s Amy se pokouší zjistit, jak se bude situace vyvíjet v dalších hodinách. Zatímco se v celém městě odehrávají malé osobní tragédie i velká dramata obyčejného lidského hrdinství, zjistí, že láva míří k velké benzínové pumpě. Nařídí zatarasit cestu betonovými zátarasy používanými na dálnici a pak lávu úspěšně chladí vodou z hasičských vozů a helikoptér.
obrazek
Ve chvíli, kdy se zdá, že nebezpečí bylo zahnáno, však Roark s Amy zjistí, že magma se valí podzemím města jako potrubím a pokud narazí na překážku, dojde k obrovské explozi. Jedno z takových míst tvoří nedokončený tunel metra, kde se přímo nad kritickým místem nachází polní nemocnice, kde se shromaždují všichni zranění lidé a kde je také Roarkova dcera. K explozi má dojít za čtyřicet minut a Roarkův plán odklonit tok lávy vykopaným tunelem se ukáže nerealizovatelný. Je třeba rychle vymyslet jiný.


Podobné filmy

Svatební války
(Wedding Wars) Dcera guvernéra Bonnie Somerville a Eric Dane chystají svatbu. S veškerými ...
dnes 06.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Zločin v chalupě
Václav Postránecký v hlavní roli televizní adaptace jedné z povídek spisovatele K. Čapka, ...
dnes 06.57
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Ledové ostří 4: Oheň a led
(The Cutting Edge: Fire & Ice) Alex Delgado trénuje malé krasobruslařky, ale stýská se jí ...
dnes 09.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 19. 1. 2020 Svátek má Doubravka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz