fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

78% 1346 hlasů
7.8 10 1346
akční / drama / historický, USA, , 184 min., od 12 let
Spartacus
DVD od 24.5.2004 Universal

Režie: ,
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1960, Oskar, Mužský herecký výkon ve vedlejší roli (P. Ustinov), Kamera (R. Metty)


Ukázka
01:12Za svobodu, lásku a budoucnost bojuje statečný gladiátor v americkém historickém velkofilmu.
Rebelující Thrák Spartacus je jako otrok prodán učiteli gladiátorů Batiatusovi. Po několika týdnech, kdy se učil zabíjet por potěšení arény, přesvědčil své druhy k boji proti Římu. Spartacus a jeho verní druhové se chtějí dostat na pobřeží jižní Itálie a hranice impéria navždy opustit.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je až k nevíře jak moc epická tahle historická podívaná, vzhledem k době svého vzniku je. Je neskutečný nářez a velká vizionářská epopej. Herecká sestava je dokonalá, 5 hvězd.
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Spartakus

obrazek
Poslední století před naším letopočtem. Řím je středem civilizovaného světa a v Thrákii porodila otrokyně syna, kterému dala jméno Spartakus. Už ve třinácti letech byl prodán jako otrok do dolů v Libyi, kde by pro svou vzpurnou povahu málem přišel o život, kdyby ho nezachránil majitel školy gladiátorů Batiatus, který si mezi otroky přijel vybrat nové bojovníky. Stává se jedním z nejlepších gladiátorů a jako takový má právo na otrokyni jako souložnici. Dostane půvabnou britskou dívku Varinii, jejíž srdce si získá laskavým zacházením. Přestože se Spartakus zdánlivě podřídil, uvnitř stále žhne jeho nenávist k utlačovatelům. Poslední kapkou, která vyvolá explozi nahromaděné zloby, je římský vojevůdce Crassus.
obrazek
Ten nejprve pro své potěšení nechá gladiátory bojovat na smrt, které se Spartakus vyhne jen díky statečné oběti svého druha Daaboua, a pak si bezohledný Říman ještě vyhlédne Varinii a koupí ji za dva tisíce sesterciů. Spartakus se postaví do čela vzpoury a protože si uvědomuje, že přes neustálý příliv otroků a gladiátorů nemůže římské armádě odolávat dlouho, rozhodne se s otroky vydat do Brundisie, k čemuž by využili pirátské lodě. Pod Spartakovým vedením se otrokům daří porazit a odrazit první útoky Římanů, a to dokonce téměř beze ztrát, proti zradě se však bránit nemohou. Zbývá jediné. Bojovat a zemřít se ctí.


O filmu

obrazek
Americký velkofilm, který ve své době patřil k nejdražším a nejnákladnějším, vznikl v roce 1960, kdy ho podle románu Howarda Fasta natočil tehdy téměř neznámý režisér Stanley Kubrick a to jako svůj první a současně poslední hollywoodský velkofilm. Původně měl film režírovat Anthony Man, ten však byl po čtrnácti dnech natáčení odvolán a nahrazen Kubrickem, kterého doporučil (a později litoval) představitel titulní role Spartaka, slavný herec Kirk Douglas (Poslední vlak z Gun Hillu, Hrdinové z Telemarku).


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 18. 10. 2019 Svátek má Lukáš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz