fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

67% 3613 hlasů
6.7 10 3613
film / science fiction, dobrodružný, fantasy, USA, , 135 min.
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones / Star Wars II
DVD od 1.11.2002 , Blu-Ray od 16.9.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize zítra PRO7 01.30Ukázka
02:1010 let po Epizodě I pokračují dobrodružství a dramatické osudy rytířů Jedi Anakina Skywalkera a Obi-Wana Kenobiho, kteří mají za úkol chránit senátorku Padmé Amidaluovou, jejíž život je ohrožen. Ke zvýšení napětí, jak se budou vyvíjet vztahy "starwarsových" hrdinů se režisér Lucas snaží děj poněkud utajit. Ale přesto jsou tu některé informace o tom, co nového se v tomto díle dozvíte více o Padmé Amidale a jejím milostném vztahu k Anakinovi, který se stane osudným pro další osud celé galaxie. Bude odhalen původ Boby Fetta a úderných oddílů Impéria. Epizoda II objasní, jak to je s "Válkou klonů", zmiňovanou v původních Hvězdných válkách. Film je temnější než Epizoda I a jeho atmosféra se blíží filmu Impérium vrací úder. Padmé a Anakin prožívají většinu filmového dobrodružství spolu a s Obi-Wan Kenobim se potkají až na konci filmu. Vrátíme se s hrdiny na Coruscant, Naboo a Tatooine. A poznáte 2 nové planety.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Riadny odpad, nechápem, ako môžu nad týmto davy fanúšikov šaliet....Jedna * za slová Anakina: "we are not allowed to have attachments, possesion, we should have compassion"
Všechny komentáře k filmu 63+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka, Česká oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

obrazek
V galaktickém senátu vládne neklid, protože několik tisíc slunečních soustav se chce odtrhnout od Republiky. Toto separatistické hnutí vede bývalý rytíř Jedi, hrabě Dooku, tajně řízený záhadným Darthem Sidiousem. To však znemožňuje rytířům Jedi udržovat v galaxii mír a pořádek. Na bývalou královnu Padmé Amidalu, která je nyní senátorkou, se na planetě Coruscant někdo pokusí spáchat atentát. Kancléř Palpatine navrhne, aby ji jako osobní stráž chránil Jedi Obi-Wan Kenobi. Ten se ke Padmé dostaví i se svým horkokrevným žákem, Anakinem Sykwalkerem, který bývalou královnu tajně miluje. Mladou ženu se pokusí otrávit nájemná vražedkyně Zam, ochránci však zasáhnou včas. Dřív může Obi-wan po dramatické honičce zjistit, kdo Zam najal, je vražedkyně zavražděna otrávenou šipkou. Rada rozhodne, aby Obi-Wan pátral po neznáém nepříteli, zatímco Anakin má Padmé doprovodit do bezpečí na planetě Naboo. Obi-Wan zjistí, že šipky používají klonovači z daleké planety Kamino, která vůbec není uvedena na hvězdných mapách.
obrazek
Rytíř ji najde s pomocí Yody a po příletu se setká s předsedou tamní vlády, od kterého se dozví o milionové armádě klonů, kterou si údajně nechal vytvořit někdo z Rady Jediů. Yoda a Mace Windu mu potvrdí, že o zakázce na armádu klonů nic nedělí. V té době se Anakin vyzná Padmé ze své lásky a potom se vydá na planetu Taooine za svou matkou, které podle jeho snu hrozí nebezpečí. Zjistí, že ji bývalý pán Watta prodal farmáři Larsovi, který se s ní oženil. Anakin matku hledá, u Larse, ten mu však řekne, že ji unesli pouštní Tuskeni. Mezi tím Obi-Wan Kenobi vyslechne plány separatistických spiklenců, kteří chtějí vybudovat nejmocnější armádu galaxie vytvořenou z bojových droidů. Anakin najde umučenou, umírající matku v táboře Tuskenů a když mu zemře v náručí, propadne záchvatu bolesti a nenávisti, ve kterém nelítostně zmasakruje celý tábor včetně žen a dětí. Zatímco se Padmé s Anakinem vydávají na pomoc Obi-Wanovi, který je v nebezpečí, užvaněný Gungan Jar Jar svou řečí v senátu nevědomky přivodí situaci, která vede k válce. Nejvyšší kancléř totiž může rozhodnout o vybudování armády klonů. Obi-Wan, Anakin a Padmé mají být popraveni. Popravu však přeruší příchod desítek rytířů Jedi, kteří se postaví obrovské přesile droidů. Před porážkou je zachrání přílet Yody v čele armády klonů. Válka o budoucnost galaktické republiky začala.


O filmu

obrazek
Premiéra filmu Star Wars odstartovala způsob imaginace, která úspěšně vzkvétala po dobu čtvrt století. Stovky milionů lidí v rozpětí dvou generací nadšeně přijaly epickou ságu George Lucase , velkou podívanou a nekonečnou zábavu. Jeho vyvíjející se prostorová fantazie využívá konfliktu mezi dobrem a zlem, technologií a lidskostí. Příběh rodiny Skywalkera oslavuje hrdinství a obrovský potenciál jednotlivce. Nejnovější kapitola Lucasovy ságy, Star Wars: Epizoda II - Klony útočí,se odehrává deset let po událostech Epizody I - Skrytá hrozba. Republika se zmítá v nesnázích a v chaosu. Separatistické hnutí zachvátí stovky planet a mocné sjednocené spojenectví znamená nové ohrožení galaxie, kterému ani Jedi nedokáže zabránit. Tyto , tajemnými silami dlouho připravované změny , vedou k počátku války Klonů - a začátku konce Republiky. K odvrácení blížící se hrozby, k utužení své moci, schválí nejvyšší kancléř Palpatine, vytvoření Velké republikové armády , na pomoc příslušníkům řádu Jedi.

obrazek
V této závažné situaci se semknou naši známí hrdinové Obi-Wan Kenobi, Padmé Amidala a Anakin Skywalker. Sejdou se poprvé od konfliktu mezi Trade Federation a domovskou planetou Padmé, Naboo. Anakin vyrostl ve zdatného učedníka řádu Jedi pod vedením Obi- Wana, zatímco ten se proměnil ze studenta v učitele. Padmé, bývalá královna Naboo, je nyní váženou senátorkou. Anakin a Obi - Wan mají za úkol chránit Padmé, která se má stát cílem atentátu. Jelikož Obi-Wan pátrá po příčině záhadného ohrožení života Padmé, odcestuje do dvou oddělených světů v meziplanetárním prostoru. Tam potká hrůzostrašného lovce, jehož tajemná role zdaleka přesahuje Obi-Wanovo původní podezření. Obi-Wan se také setká s kdysi váženým, v současnosti rozčarovaným , učitelem Jedi, který se stal vůdcem separatistického hnutí. Anakin sám střeží Padmé, napřed na Naboo, a potom na mladé domovské planetě Padawana, Tatooine, kde dojde k osudovému poznání. Anakin a Padmé se zmítají mezi povinností, ctí a zakázanou láskou. Mezitím co se vojenské síly připravují na velkou bitvu, oni a Obi-Wan učiní rozhodnutí, která ovlivní nejen jejich vlastní osudy, ale i osud Republiky.

obrazek
Star Wars: Epizoda II - Klony útočí - scénář napsal a film režíroval George Lucas,. Na scénáři spolupracoval Jonathan Hales, producentem byl Rick McCallum, a ve filmu hrají - Hayden Christensen, Natalie Portmanová, Ewan McGregor, a Samuel L.Jackson. Dále na filmu spolupracovali Ian McDiarmid, Christopher Lee, Temuera Morrison, Kenny Baker, Anthony Daniels a Frank Oz. Klony útočí je film bohatý na náměty jako jsou: neustálé objevy, osobní cíle, hrdinství, povinnost a čest. EPIZODA II šesti dílného Lucasova eposu pojednává o vášni, lásce, dobrodružství.. ale především je to zábava. Mezi známými motivy se v této epizodě objeví nové téma - zakázaná láska - stejně tak jako pojem hrdinství stoupenců Jedi, jaké jsme zatím neviděli v žádném filmu Star Wars: V jedné sekvenci, stovky silných a zdánlivě nepřemožitelných bojovníků Jedi. Titul jakoby se vracel do světa imaginace a vzrušení charakteristických pro klasické filmové seriály a oživuje fantastická dobrodružství, ze kterých čerpá sága Star Wars inspiraci.

obrazek
"Klony útočí je velký, divácký dobrodružný film natočený v tradici hollywoodských seriálů zlatého věku," říká Lucas. "Na takové filmy jste chodili, abyste unikli a abyste se pobavili, a toho jsem chtěl ve filmu dosáhnout." Klony útočí je samostatný příběh, a současně patří k delšímu epickému vyprávění na pokračování. "Nakonec, bude mít tato sága podobu šesti filmů, dvanácti hodin vyprávění," poznamenává Lucas. Lucas přirovnává strukturu ságy a jejích motivů k hudební skladbě. "Sága Star Wars" je ve skutečnosti harmonická," vysvětluje. "Mám určité hudební refrény, které záměrně opakuji - V jiné tónině, ale přesto opakuji." Jednotlivé motivy spolu "souvisí". Nejdůležitější je, že spojují hlavní postavy: divokou princeznu, Leiu, dceru cílevědomé královny, Padmé Amidaly.Královnina syna, Luke Skywalkera , mladého venkovského chlapce, který tak touží po dobrodružství, až dojde k zániku říše a k odhalení rodinných tajemství. Obi -Wan Kenobi, který se stane rytířem řádu Jedi a spojí otce se synem. Anakina Skywalkera, který podstoupí trýznivou cestu do temnot, když nakonec najde spásu v synových rukou.

obrazek
Klony útočí, příběh, postavy, prostředí, dopravní prostředky a další prvky přispívají k bohatému zobrazení ságy. K oživení toho všeho usedá Lucas znovu do režisérského křesla. Lucas přivítal pomoc scénáristy Jonathana Halese, k vypilování scénáře. Hales a Lucas spolu pracují od úspěšného televizního seriálu The Young Indiana Jones Chronicles, ke kterému Hales napsal nebo spolupracoval na scénáři několika epizod. Klony útočí doplňuje Star Wars, ale nejen formou nových postav, droidů a místních obyvatel. Příběh zachycuje vzrůstající politický neklid na galaxii. Zároveň je zábavný, akční a dobrodružný, tak jak každý očekává od filmu Star Wars.Příběh se vyvíjel během produkce a dokonce i během post produkce, neboť Lucas dolaďoval určité scény a dialogy, někdy přidal nové sekvence několik měsíců po skončení hlavního natáčení. Období dodatečného natáčení jsou naplánována předem, filmaři a herci se sejdou za několik měsíců, aby natočili scény, jejichž potřeba nastala po Lucasově hrubém sestřihu. "Jedná se o obvyklých 72 natáčecích dnů ," říká McCallum, "jenže jsou rozvrženy do 18 měsíců."

obrazek
Postava Anakina Skywalkera je ústřední jak v epizodě Klony útočí . tak v celé trilogii. "Chtěl jsem vyprávět příběh o někom, kdo začíná jako dobrý člověk, ale je sveden temnou mocí a stane se z něho ďábel. Z toho důvodu jsem začal příběh tam kde jsem ho začal v epizodě Skrytá hrozba, s devítiletým Anakinem, který byl báječné normální dítě," pokračuje Lucas. Chtěl jsem zachytit jak se někdo takový, dokáže změnit." Dodává producent Rick McCallum:" "Známe Anakinův osud. Prostřednictvím těchto nových filmů zkoumáme "Jak" a "Proč." Když film Klony útočí začíná, slouží Anakin deset let jako Padawanský student pod vedením Obi-Wana Kenobiho. Sebevědomý, tvrdohlavý devatenáctiletý mladík, toužící po dobrodružství. V mladíkově nitru dochází k očividným změnám. "U Anakina uvidíme záblesky hněvu," říká Lucas, "a klíčící pocity, které ho zavedou do temnot.

obrazek
"Anakin je stále nadaný, talentovaný mladý muž, který se chce stát nejlepším a nejmocnějším Jedim. Ve filmu, ale vidíme, že je ovládán různými tlaky, a uvědomujeme si, že je vystaven novým svodům." dodává Jonathan Hales. Pro roli nového Anakina Skywalkera, v epizodách II a III byl vybrán kanadský herec Hayden Christensen. "Než se ve dveřích objevil Hayden, byl jsem doslova zoufalý ," vzpomíná Gurland. "Má ty zvláštní kvality, které u herce hledáte. A měl dvě vlastnosti, které jsme pro roli potřebovali: zranitelnost a podrážděnost. Potřebovali jsme právě tuto kombinaci, a jen zřídkakdy najdete herce, který se umí v těchto dvou polohách tak dobře pohybovat. "Anakin je velmi nadšený zodpovědností, kterou přebírá jako Jedi," komentuje herec. "Je odhodlán prorazit, chce být nejlepší ve všem co dělá a nikdy necouvnout od svého cíle."

obrazek
Forbidden Love

Anakinova vášeň vyústí v romanci s Padmé, i když Jedi nesmí prožívat podobné vztahy.. Anakin a Padmé se znovu setkávají po deseti letech, když je její život v ohrožení, a je jí nabídnuta ochrana Obi-Wana a jeho mladého učně. Anakin a Padmé prožívají začínající vztah. "Je to křehký příběh o vzrůstající lásce," říká Jonathan Hales. "Nejedná se o lásku na první pohled. Když se znovu sejdou, ona v něm stále vidí dítě. Zpočátku dochází k napětí, ale také ke vzájemné přitažlivosti. Roli Padmé, hraje Natalie Portmanová, stejně jako v epizodě Skrytá hrozba, prodělala za posledních deset let, co se neviděli, důležité změny. Období jejího působení v roli královny Amidaly, planety Naboo, skončilo. Padmé, která se stále věnuje veřejné činnosti, nyní působí jako senátorka. Její přímočará povaha a její angažovanost, vedou k prohlubujícímu se rozkolu v senátu. Její názory jsou příčinou toho, že je sledována vnějším vzrůstajícím separatistickým hnutím., což vede k jejímu opětovnému shledání s Anakinem a Obi-Wanem. Oddanost Padmé ke kariéře, zpočátku jakoby zapudila jakékoli známky romance s Anakinem. "Padmé je zralá žena," poznamenává Portmanová. "Je idealistická , čestná a hodná a z toho důvodu, někdy naivní. Padmé se nechce zamilovat, protože si myslí, že má mnohem důležitější poslání. Vidí svou budoucnost v tom, že se z ní stane vůdkyně, proto nesmí být zranitelná."

obrazek
Souvislosti

Anakinův další důležitý vztah ve filmu Klony útočí je s Obi-Wan Kenobim, který vede Anakina na cestu k titulu rytíře řádu Jedi. Filmové zobrazení jejich vztahu zdůrazňuje jeden z ústředních motivů ságy a s tím související ohrožení: hnací sílu mezi otcem / synem, mistrem /učněm a učitelem / studentem. Anakin se mnohdy dívá na Obi - Wana jako na otce. "Obi-Wan a Anakin spolu pracovali asi každý den od té doby co Qui-Gon (Liem Neeson ve Skryté hrozbě) zemřel," vzpomíná Ewan McGregor. Tento herec se znovu ujímá role, kterou hrál ve filmu Skrytá hrozba - role, kterou v původní trilogii ztvárnil Alec Guinness. McGregor mimořádně ocenil vzrůstající dynamiku mezi těmito dvěma postavami. Obi-Wan se nesprávně domnívá, že může Anakina vyškolit na úroveň váženého Yody. Obi-Wanův omyl nakonec vážně ohrozí Anakina i galaxii.

obrazek
Klony útočí zachycuje první kroky strašného scénáře. Přes blízké přátelství mezi Anakinem a Obi - Wanem, se Padawan cítí utiskován a omezován pečlivou výukou svého učitele a prožije první záchvěvy moci. Začíná Obi - Wanovi odporovat. Samuel L.Jackson, který se vrací jako Mistr Jedi Mace Windu, souhlasí s tím, že Klony útočí připomínají původní trilogii ve smyslu dobrodružství a zázraku. "Milióny, které milovaly tyto filmy zažijí stejnou nevážnost, napětí, akci a romantiku ve filmu Klony útočí," říká. Postava Mace hraje v tomto novém filmu důležitou roli. Mace je starší člen Nejvyšší Rady řádu Jedi. Jelikož se galaxie nachází v hlubokém rozpadu, následkem rostoucího hnutí - které šíří bývalý Jedi, uvědomí si Mace, že čas vyjednávání vypršel - nastal čas boje. Mezi nepřátele Republiky, se kterými se Mace a Obi-Wan setkají, patří nejlepší a nejobávanější lovec na této galaxii. Jeho jméno Slave I, je fanouškům této ságy známé. Násilnický lovec je Jango Fett, který má zvláštní vztah se svým synem Bobou.

obrazek
Boba Fett, je obávaný válečník, který se poprvé objevil ve filmu The Empire Strikes Back. Ve filmu Klony útočí, konečně vystoupí ze stínu a poznáme jak důležitou roli Boba hraje v největším konfliktu na galaxii. Dozvíme se odkud pochází, a proč se z něho stává nejobávanější zabíječ. Této role se ujal Daniel Logan, 14, který hraje mladého Bobu Fetta a slavný Novozélanďan Temuera Morrison (Once were Warriors) v roli Jango Fetta. Boba následuje cestu svého otce. Linie učitel/ otec - syn se objeví u nové postavy ve vesmíru Star Wars: Count Dooku. Kdysi vážený Mistr Jedi, Dooku je Republikou rozčarován, a ujme se vedení vzrůstajícího separatistického hnutí. Sám Yoda trénoval Dooku jako příslušníka řádu Jedi. Dooku zase vyučoval Qui-Gon Jinna, který vyučil Obi-Wana. Anakin, Obi-Wanův učedník, se tak stává čtvrtou generací v tradici učitel/žák řádu Jedi.

obrazek
Herecká legenda Christopher Lee, kterého fanoušci hororů znají jako Draculu v seriálu produkce Hammer Films productions, přijal klíčovou roli Dooku. Elegantní, vážený herec a jeho role ve filmu Klony útočí připomínají jednu z hlavních postav z filmu A New Hope Grand Moff Tarkina, kterou hrál Leeův přítel a kolega, zesnulý Peter Cushing. Podobnost není náhodná. Podle Robina Gurlanda, si Lucas představoval Dooku jako " Petra Cushinga z tohoto filmu. V okamžiku kdy to George řekl, napadlo ho nabídnout tuto roli Christopheru Leeovi." Dooku je na hony vzdálený od ikonických obličejů ostatních antagonistů Star Wars, jako je Darth Maul a Darth Vader. Ale jeho dovednosti jsou neméně obdivuhodné než výkony jeho vynikajících předchůdců v této sáze. Dooku, mistr meče staré školy, je podle Lee, "muž úžasné fyzické a duševní síly. Je velmi pyšný, ukázněný a zcela neohrožený."

obrazek
Jeho rozčarování s Republikou souvisí se vzrůstem Palpatinovy moci. Ve filmu Skrytá hrozba,, se Palpatine stane kancléřem, poté co slíbil, že sjednotí Republiku a nastolí v ní pořádek a spravedlnost. Přes jeho ujištění se Republika stále zmítá ve zmatku a chaosu. Ian McDiarmid přijímá roli Palpatina, kterou hrál jak ve filmu Return of the Jedi tak i ve filmu Skrytá hrozba. Herec nadále ztělesňuje nejďábelštějšího muže na galaxii Star Wars - možná i v celém kině. "Palpatin je dokonalý politik, " vysvětluje McDiarmid. " Na povrchu je "pan Milý Chlapík, ale ve skutečnosti je jeho pravý opak. Palpatine je zajímavá role, protože je skvělý herec a je mimořádně neupřímný vůči těm, kteří mu věří nejvíc.

obrazek
Koordinátor kaskadérů, Nick Gillard, který pracoval ve filmu Skrytá hrozba, se vrací ve filmu Klony útočí do služby. Gillard vytvořil individuální bojový styl pro každého příslušníka Jedi . Vybíral různé druhy bojových umění a bojových technik mečem. "V ostatních filmech, jsou boje vedeny choreografem, ale my jsme potřebovali pro Klony útočí, něco víc," vysvětluje Gillard. Gillard navštívil dvacet škol Kendo a "bojových klubů" kde hovořil s více než pěti sty šermíři , aby obsadil pozice příslušníků Jedi. "Dozvěděl jsem se o jedné skupině , které zakázali účast v jedné celostátní soutěži, protože byla příliš agresivní," říká Gillard. "Když jsem to slyšel, věděl jsem, že jsou pro nás ti praví." Gillard se také soustředil na trénink Haydena Christensena, který si musel osvojit Anakinovo umění se zbraní. "Potřebujeme, aby se Anakin blýsknul," říká Gillard. "Je zručnější než Obi - Wan a stále útočí. Christensen, talentovaný atlet, jehož oblíbenými sporty jsou tenis a hokej, trénoval s Gillardem tři až čtyři hodiny denně. Modřiny, které utržil považoval za čestné odznaky. "Nepřipadá vám, že jste splnil svůj úkol, pokud nejdete domů s několika šrámy a boulemi," poznamenává herec.

obrazek
Výprava

K tomu, abychom interpretovali představu George Lucase tak, aby epická sága Star Wars vypadala nově, jsme potřebovali mnoho talentovaných umělců.. Výtvarníci Gavin Bocquet a Doug Chiang, a jejich tým výtvarníků pracovali bez scénáře. V tomto stádiu se příběh ještě vyvíjel. Dali se do práce několik měsíců před zahájením natáčení. Absolutní prioritou bylo vytvoření nových světů. Kamino, bouří zmítaná "ztracená" galaxie, nacházející se v meziplanetárním prostoru, je neustále bičována hustými dešti a prudkými větry. Obyvatelé tohoto ultra moderního světa, postaveného na obloucích nad rozbouřeným oceánem, se účastní ultra-tajného projektu - vytvoření klonované armády. "Podle mě je Kamino skutečně nádherné prostředí," poznamenává Rick McCallum. To je pro George osvěžující začátek, protože je technicky na mimořádné úrovni. Klasický sci-fi vzhled je něco, co ve filmu Star Wars neočekáváme. Planeta Geonosis, z rudého kamene, ohromí svým strohým vzhledem: Působí jednotvárně. Až na stolové hory, které dramaticky vyčnívají do neúrodného okolního světa. Pokud se týká jejích obyvatel, Lucas si představoval těžce pracující, průmyslové bytosti podobné hmyzu. "jsou jako termiti," říká Doug Chiang - jednoznačně uzpůsobené k jedinému úkolu: vystavět stovky tisíc droidů, kteří představují hrozbu samotné existenci Republiky.

obrazek
Známý svět z EPIZODY I je Coruscant, centrum galaxie Star Wars a světové město, které se rozkládá po celé planetě v impozantních mrakodrapech. Zde si řád Jedi zřídí své velitelství v obrovském chrámu a je tady sídlo senátu, který řídí Republiku. Přidáním nového prostoru na tuto planetu, nám film Klony útočí představí Coruscant tak jak jsme ho ještě neviděli. Zavede nás do ulic, do barů, do menších uliček a přivede k životu Lucasovo futuristické ultra-černé pojetí. Návrhy dopravních prostředků ve filmu vycházejí z tvarů z předchozích filmů. Nový model, i když současně známý fanouškům Star Wars je Jedi kosmická loď, aerodynamický dopravní prostředek pro jednu osobu, vybavený astro mechanickým droidem. Dále ve filmu uvidíme různé dopravní prostředky od zářivě žlutého kabrioletu, ve kterém jezdí Anakin až po rikšy, s droidem za volantem, projíždějící ulicemi Tattoine Kostýmový návrhář Trisha Biggar (s pomocí Iaina Mc Caiga a Dermota Powera) navrhli pro Anakina Skywalkera kostýmy, podobné oblečení Dartha Vadera.

obrazek
Původně měl Biggar v úmyslu obléci Anakina do kostýmu, který by připomínal oblečení Ewana McGregora ve filmu The Phantom Menace. "Ale chtěli jsme vyvolat pocit blížící se budoucnosti, tak jsme se inspirovali kostýmem Dartha Vadera," vzpomíná Biggar, další veterán z Epizody I. Padmé, která už není královnou Naboo, má na sobě stejně působivé i když méně formální kostýmy než ve filmu Skrytá hrozba. V této Epizodě se díváme na Padmé víc jako na člověka, méně jako na vládkyni národa. Důležitá byla také práce animátorů. Připravili více než 4000 záběrů - pro pozdější potřeby režiséra, herců, střihačů a umělců , připravujících zvláštní efekty, aby si dokázali představit, jak budou konečné scény vypadat. Práce animátorů se za posledních několik let nejen zrychlila, ale vypadá lépe než kdykoli předtím. .

obrazek
Digitální kamera

Digitální technologie byla vždycky důležitým elementem tvůrčího procesu George Lucase. Před dvaceti lety objevil první počítačové zvukové a střihací systémy. To mu pomohlo uskutečnit převratné změny v oblasti střihu. Díky současné technologii se digitální svět stává součástí natáčení Když se v červnu 2000 roztočily kamery, stal se Star Wars: Epizoda II Klony útočí prvním major filmem, natáčeným digitální videokamerou , 24 obrázků za vteřinu, na video pásek. "Konečnou podobu kamery jsme dostali týden před prvním dnem hlavního natáčení," vzpomíná McCallum. " Natáčeli jsme bez jakéhokoliv doplňujícího filmování. Natáčeli jsme v pouštích, kde se teploty několik týdnů pohybovaly kolem 50 stupňů - natáčeli jsme v přívalových deštích, a v pěti různých zemích po celém světě. Všechno bez jediného problému." Kameraman David Tattersall říká, že Lucas se zajímal o digitální filmování ještě před rokem 1996 - při filmování The Young Indiana Jones Chronicles a Radioland Murders. Lucas a Tattersall prováděli digitální testy při jejich dalším filmu, Skrytá hrozba, ale technologie nebyla ještě tak daleko, aby mohla být použita k natočení celého celovečerního filmu. "Posun filmu do digitálního světa je normální přechod," říká Lucas. "Jako jsme přešli od němých filmů ke zvukovým filmům, od černobílých filmů k barevným, jsou digitální kamery doplňkem k vybavení, kterým jsme točili filmy."

obrazek
Vizuální efekty

Původní trilogie Star Wars zaznamenala obrovský úspěch novými vizuálními efekty. Lucas, aby mohl realizovat vizuální efekty pro film Star Wars, založil společnost Industrial Light and Magic (ILM), která jako první zavedla do filmového průmyslu počítačovou technologii a provedla převratné změny v oboru zvláštních efektů. Od té doby, byla společnost ILM poctěna za své mimořádné dílo šestnácti Oscary za nejlepší vizuální efekty a mnohými dalšími cenami. Vizuální efekty ve filmu Klony útočí byly tak náročné, že si vyžádaly přítomnost čtyř ze šestnácti supervizorů společnosti ILM, aby každý z nich převzal zodpovědnost nad jednou nebo více akčními sekvencemi. Zároveň dohlíželi na zvláštní efekty, natáčené v průběhu filmu. Digitální svět také hraje klíčovou roli při tvorbě exotických a odlehlých světů, včetně zaoceánské planety Kamino, kamenného světa planety Geonosis, a dvou prostředí, která se už ve vesmíru filmu Star Wars objevila: city planeta Coruscant a Naboo, klidný, idylický ráj.

obrazek
John Knoll, který pracoval na EPIZODĚ 1, se ujal vysokorychlostní honičky, Anakina a Obi-Wana, ve vozítku jedoucím rychlostí stovek kilometrů za hodinu, při pronásledování nebezpečného lovce v ulicích Coruscantu. Pro tuto scénu, ve které se řítí filmové postavy - a diváci - hustým silničním provozem, kolem jeden a půl kilometru vysokých budov - bylo použito více než tři sta efektních záběrů.Knoll také dohlížel na další vysokorychlostní honičku, tentokrát na asteroidním poli. Další podobná scéna se odehrává uvnitř masivní Geonosianské arény. Vně této arény, se chystá epická bitva, o které byla letmá zmínka v epizodě A New Hope. Dvě stě válečníků řádu Jedi a sta tisíce nově vytvořených naklonovaných bojovníků, se postaví proti stejnému množství válečných droidů. Obrovských, šestinohých a hrůzně vyhlížejících AT-TE pěšáků a gigantických raketových droidů. Tuto scénu, ze všech filmů Star Wars nejobsáhlejší, řídil Ben Snow. Snow a Dennis Muren, veterán původních zvláštních efektů Star Wars, který dohlížel na efekty ve velké pozemní bitvě v EPIZODĚ I a na podvodní sekvence, také řídil obsáhlou scénu odehrávající se v obrovské továrně na výrobu droidů. Vytvořili celý tovární komplex: mnoho propojených místností plných strojů, mechanických rukou a nekonečných řad běžících pásů.

obrazek
Pablo Helman, ze společnosti ILM, dohlížel na klidnější prostředí Naboo, kde se odehrává první milostné vzplanutí Anakina a Padmé. Helman zde vytvořil nenápadné skryté průhledy, vodopády a venkovský dům, kde vzklíčí romance. Digitální říše také vytvořila pro film Klony útočí některé postavičky. Rob Coleman, režisér animace, dohlížel na tvorbu nové CG bytosti s názvem Dexter Jettster. Postava jakoby vystřižena z detektivního filmu čtyřicátých let, Dexter. Coleman se svým týmem oživili obyvatele planety Kamino, vysoké, elegantní bytosti s tenkými krky, připomínající postavy z klasických filmů science fiction. Kaminoňané, kteří vyrábějí klony, ostře kontrastují s primitivními hmyz připomínajícími Geonosiany, kteří vyrábějí v podzemí droidy. Coleman také přivedl k životu některé CG postavičky , které jsou všem fanouškům Star Wars známy. Včetně počítačem ovládaného Yody. Počítačové efekty umožňují Yodovi větší pohyb, takže je postava schopna větší akce a dramatičnosti než tomu bylo v předchozích epizodách.

O natáčení

obrazek
I když všechny čtyři předchozí epizody byly natáčeny v Londýně, tentokrát Lucas a McCallum vybrali k natočení EPIZODY II a III Australská Studia Fox v Sydney. (Malá část dodatečného natáčení se odehrála v anglických historických Studiích Elstree a Ealing ). Australské produkční putování začalo 26. června 2000 a trvalo dva a půl měsíce, pak se společnost na další natáčení přemístila do Itálie. Královský palác v Casertě, představuje v epizodě Skrytá hrozba palác královny Amidaly. Objeví se znovu v epizodě Klony útočí. Caserta se osvědčila jako dokonalé místo k vykreslení pokročilé společnosti a bohaté kultury planety Naboo. V severní Itálii, upravené zahrady u jezera Como, křišťálově průzračná voda a překrásná Villa Balbianello se staly místem natáčení pro romantické scény Padmé a Anakina. Místo, které našel Lucas během své dovolené, okouzlilo svými mnoha krásami herce a celý filmový štáb.

Především Haydena Christensena, který cestoval poprvé přes oceán. "Jezero Como je tak krásné, že vypadá téměř surrealisticky," říká. "Jakoby patřilo do filmu Star Wars. Nečekaná bouře u jezera Como málem srazila nadšení produkce - nebo zhatila natáčecí plán. Lucas jednoduše přesunul scénu pod nádherné podloubí na boční straně vily. Ke konci dne, se bouře jakoby zázrakem, uklidnila. Zanechala za sebou kouzelnou duhu, která se objeví v pozadí záběru. "Lidé si budou myslet, že je to počítačová kreace," říká Lucas, "ale je to reál." V září 2000 se produkce přesunula do Tunisu, kde byly natáčeny scény opuštěné planety Tatooine. Další natáčení probíhalo ve Španělsku v Seville na Plaza de Espaňa, ve filmu nádherné město Theed, hlavní město planety Naboo. Namístě historického přístavu, se shromáždily stovky nadšených fanoušků všech věkových kategorií, v naději, že zahlédnou některé hvězdy a kousek filmování. Po natáčení se mnozí filmaři pozdravili s fanoušky a věnovali jim podpisy.

O hudbě

obrazek
George Lucas už dávno zaznamenal, že zvuk a vizuální dílo působí ve vyprávění jeho příběhů dohromady. A film Klony útočí není výjimkou. Znovu se při práci sešli zvukový mistr, nositel Oscara, Ben Burtt a pětinásobný nositel Oscara, skladatel John Williams. V této epizodě je nový milostný motiv, který zdůrazňuje romanci Anakina a Padmé. "George mi řekl," "Co kdybys to napsal jako kdyby to byla milostná scéna z nějakého starého hollywoodského filmu," vzpomíná Williams. Milostné téma chtěl vyjádřit tradičním způsobem. Williams složil pro milostné téma hudbu, jakoby z let 1930-40. "V milostných příbězích z té doby, cítíte citovost, která už nyní neexistuje. Tehdy měli skladatelé za úkol vyjádřit erotickou stránku, která nebyla jasně vidět." Williamsova hudba a Ben Burttovo mimořádné zvukové pojetí sehrály klíčovou roli v každém filmu z trilogie Star Wars. Burt znovu věnoval svůj mimořádný talent - a ucho - k vytvoření soundtracku Klony útočí.

obrazek
EPIZODA II , jako její čtyři předchůdkyně, má kolem tisíce zvukových nahrávacích "projektů," včetně dopravních prostředků, zbraní a hlasů. Burttův spolupracovník , zvukový střihač Matthew Wood, cestoval po celé Austrálii, nahrával tučňáky, ptáky v džungli, továrny na cukrovou třtinu - každý zajímavý organický zvuk, na který narazil. "Zvuk je s obrazem tak úzce spjat , že jsme se pokusili vytvořit oddělení, které se zabývá dokonalý souladem obrazu a zvuku," říká Burtt. Když Ben Burtt a John Williams skončili, nastoupil Rick McCallum , aby dohlédl na další důležitou zvukovou práci: výrobu devatenácti zahraničních verzí filmu Klony útočí, které byly všechny uvedeny ve stejný den s domácí premiérou. McCallum říká: "Když pracujete pro George, neexistují pravidla. George nechce nikdy slyšet, "To nejde." Brzy po premiéře, vyrazí McCallum na obhlídky, umělecké oddělení se pustí do návrhů kostýmů - a George Lucas se pustí do psání scénáře EPIZODY III. Sága pokračuje...

Podobné filmy

Země ztracených
(Land of the Lost) Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderát...
dnes 12.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Neuvěřitelná cesta
(Homeward Bound: The Incredible Journey) Dva psi a jedna kočka se vydávají na cestu domů. ...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Elysium
V roce 2154 je planeta Země velmi znečištěná, a tak se nejbohatší lidé přestěhovali na sta...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 19. 10. 2018 Svátek má Michaela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz