fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

86% 5713 hlasů
8.6 10 5713
film / science fiction, akční, dobrodružný, fantasy, USA, , 121 min., od 11 let
Star Wars / Star Wars: Episode IV - A New Hope
Kinopremiéra v ČR 25.7.1991, DVD od 1.10.2004 Bonton, Blu-Ray od 16.9.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1977, Oskar, Vizuální efekty, Hudba (J. Williams), Film


Ukázka
01:50Před dávnýmilety v předaleké galaxii začín první kapitola mýtické ságy Star Wars. Vracíme se v čase od filmu Star Wars asi tak o 30 let. Epizoda I nám představuje ještě mladého Anakika Skywalkera-chlapce se speciální silou. Ten ani náhodou ještě netuší, že cesta kterou se vydává, ho přemění na krutého Dart Vadera. Moudrý starý Jedy, je teprve odhodlaným mladým žákem a Palpatine, známý jako zlý císař Emperor je zase ambiciozní senátor v galaktické republice. Je to čas, kdy Jediové jsou ještě stále opatrovníci míru v neklidné galaxii a mladá královna musí bojovat o svobodu svého lidu. Ve stínu ale číhá hrozivá ďábelské síla, která čeká na ten pravý okamžik, kdy zaútočit...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Shlédnutí rozšířené verze mě coby jako člověka který viděl "STAROU" verzi jsem byl mile překvapen, jelikož nijak úpravy neznásilňuje verzi starou ale jen opravdu krásně rozšiřuje verzi starou pastvou pro oko, a svět se zdá živější. Bohužel už od mala se nedokážu ubránit pocitu že po tomto dílu jsou ostatní tak trochu nastavené na původní...ale tento "pilotní" díl je prostě klasika a opravdu nabídne krásnouz podívanou a tak trochu poodhrne oponu věcí ostatních.
Všechny komentáře k filmu 66+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Princezna Leia, vůdkyně povstalců proti Impériu, cestuje s ukořistěnými plány v naději, že se podaří objevit její slabinu. Je ovšem zajata a posléze na Hvězdě smrti i uvězněna. Předtím ještě stačila ukrýt plány do droida R2-D2, který společně se svým společníkem C3PO odletěl v záchranném modulu na zapadlou a chudou planetu Tatooine. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se tak dostane až k obyčejnému farmáři Lukovi Skywalkerovi. Na planetě potkává Luke starého Bena Kenobiho, který zde žil po léta v odloučení. Když vojáci Impéria vypálí Lukův domov a zabijí jeho tetu a strýce, Ben neboli Obi-Wan Kenobi ho začne vyučovat v umění Jediů a společně s pašerákem Hanem Solo, jeho společníkem Chewbaccou, C-3PO a R2-D2 se pokusí zachránit princeznu z rukou Impéria. Dokáže tato nesourodá skupina aktivně zasáhnout do zuřících bojů a zasadit spolu s povstalci Impériu rozhodující úder? USA 1977, sci-fi, akční, dobrodružný.


O filmu

obrazek
Ani sám George Lucas netušil, co rozpoutá svým třetím snímkem, jehož natočením si splnil svůj dětský sen. Vědecko-fantastická pohádka Hvězdné války (1977) se stala fenoménem, který uchvátil diváky všech generací a trvale poznamenal vývoj sci-fi na dlouhá léta dopředu. Čistě napsaný příběh s jasně definovanými protipóly dobra a zla, čerpající z comicsové poetiky i tradic ostatních populárních žánrů (např. westernu), se obrací k širokým diváckým vrstvám, ale nijak se jim nepodbízí. Podněcuje fantazii, ústrojně do děje zapracovává dávné legendy a mýty, představuje exotické kraje i postavy, kterým však dává jednoznačně lidské rozměry. Hlavní postavy filmu vešly ve všeobecnou známost, možná také proto, že je ztělesnili relativně málo známí herci (v době premiéry byl i Harrison Ford jen jednou z mnoha nadějných hereckých tváří).
obrazek
Teprve ohromující komerční úspěch Hvězdných válek umožnil Lucasovi vytáhnout z šuplíku náměty dalších dvou dílů, jež do "bezproblémově" pohádkového ladění první části přidaly i temnější filozofické podtóny. S odstupem dvaceti let se Lucas rozhodl celou trilogii restaurovat. Bylo doplněno několik scén, jejichž natočení původně znemožnily omezené možnosti trikových technologií. Řada původních vizuálních efektů byla digitálně vylepšena a digitálních úprav se dočkala i zvuková stopa.

Podobné filmy

Operace Frankton
(The Cockleshell Heroes) Roku 1942 je válka Anglie s Německem na evropské pevnině i na moř...
dnes 14.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Babe: Galantní prasátko
(Babe) Selátko Babe je brzy odděleno od rodiny a vyrůstá na ovčí farmě. Ujme se jej hodná ...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Quantum of Solace
Neohrožený agent 007 James Bond pátrá i přes zákaz své šéfové M po vrazích milované Vesper...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 22. 6. 2018 Svátek má Pavla
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz