fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

87% 5526 hlasů
8.7 10 5526
film / science fiction, fantasy, USA, , 124 min., od 10 let
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
DVD od 1.10.2004 Bonton, Blu-Ray od 16.9.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1980, Oskar, Vizuální efekty


Ukázka
02:10Nastali temné časy pro Povstání. I přes to, že "Hvězda smrti" byla zničena, imperiální jednotky vyhnali Rebely z jejich tajné základny a pronásledovali je po celé Galaxii. Aby se vyhli střetu s hrůzostrašnou Imperiální flotilou, skupina svobodných pilotů vedených Lukem Skywalkerem vybudovala novou tajnou základnu na opuštěné ledové planetě Hothu. Zlý pan Darth Vader, posedlý hledáním mladého Skywalkera, však vyslal tisíce sond do všech koutů vesmíru...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Trochu slabší film, než čtvrtá epizoda. Je škoda, že film změnil režiséra. Irv Kershner zdaleka není tak dobrý jako George Lucas. Děj je trochu nudný, jen boj boj a žádný pořádný zvrat. Trochu ho zpestřují jen Chewbacca, C3PO a R2D2. Darth Vader je skvělý záporák. Člověk by ani neřekl, že je jen malou loutkou velkého císaře.
Všechny komentáře k filmu 49+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

Rebelové se ukrývají před Impériem na ledové planetě Hoth, kde Luke Skywalker, veden hlasem Obi-Wana, najde na opuštěné planetě Yodu - mistra Jedi. Ten si není jist, zda Luka vzít za učedníka, ale po krátkém váhání tak učiní. Luke začíná svůj výcvik a zdá se, že bude dobrým žákem. Han Solo se svou posádkou statečně uniká stíhačkám Impéria, dokonce proletí rojem meteoritů, ale nedaří se mu zažehnout iontové motory, aby unikl pronásledovatelům. Oprava motoru se nedaří, a tak se ukryje na zádi obřího křižníku Dark Vadera. Netuší, že je sledován lovcem lidí, neboť stále dluží Jabbovi velké peníze. Han zamíří na planetu Bespin do Oblačného města, kterému vládne jeho přítel. Ten všechny vřele přijme, ale mají zlé tušení. Jsou chyceni vojáky Impéria a stojí tváří v tvář samotnému Dark Vaderovi. Na vzdálené planetě při tréninku má Luke vizi, že jeho přátelé jsou v nebezpečí a i přes varování Yody a ducha Obi-Wana Kenobiho se je vydává zachránit.


O filmu

obrazek
Teprve po úspěchu původních Hvězdných válek (1977) George Lucas oznámil svůj záměr pokračovat v započatém příběhu dalšími dvěma díly, v nichž se uzavře příběh mladého Luka Skywalkera, princezny Lei, mezihvězdného pašeráka Hana Sola a císařova generála Dartha Vadera. Druhý díl (ve skutečnosti ovšem pátý, neboť Lucas rovněž oznámil, že plánuje i natočení další trilogie, jejíž děj se odehrává o generaci dříve), nazvaný Impérium vrací úder, se do kin dostal tři roky po premiéře úvodní části. Lucas pod ním však není podepsán jako režisér ani scenárista, ale pouze jako autor námětu a výkonný producent (to mu k absolutní kontrole naprosto stačilo).
obrazek
Snímek režíroval Irvin Kershner (nar. 1923), který do té doby sice neměl vůbec žádné zkušenosti s vědecko-fantastickým žánrem, ani s tak realizačně náročným projektem, ale díky jeho znalostem řemesla i zákulisnímu vedení George Lucase, se pro diváka prakticky nic nezměnilo. Kershner plynule navázal na poetiku úvodního dílu, dokázal využít nových trikových možností a jeho dílo bývá považováno v původní trilogii za nejzdařilejší.

Podobné filmy

Sedmikráska
(Siebenschön) Chudí vesničané měli dceru tak krásnou jako sedm krásných dívek dohromady. A...
zítra 05.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Člověk z ledu
(Iceman) Populární badatelé najdou v Arktidě zamrzlého prehistorického člověka. K překvape...
zítra 13.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Máma mezi Marťany
(Mars Needs Moms) Milovi unesli matku! Chvíli po tom, co se s ní pohádal a šel spát, jim n...
pá. 24.5. 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 22. 5. 2019 Svátek má Emil
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz