fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

84% 3466 hlasů
8.4 10 3466
akční / dobrodružný / fantasy / sci-fi, USA, , 134 min., od 11 let
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi / Star Wars VI: Return of the Jedi
DVD od 1.10.2004 Bonton, Blu-Ray od 16.9.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1983, Oskar, Vizuální efekty
starNastavit upozornění


Ukázka
02:01Značná část děje se odehrává na planetě Endor, obydlené roztomilými medvídkovitými bytostmi Ewoky.
Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Finální epizoda klasické trilogie je rozdělena de facto na dvě části. V té první zachrání Luke a spol. Hana ze spárů gangstera z rodu slimáků a v té druhé svedou Impérium a Rebélie rozhodující bitvu o všechno.
Film velmi dobře zúročuje skandální odhalení ze závěru Impéria a konečně se dostáváme trochu do hloubky, pod povrch jinak černobílého vidění Síly. To nejlepší a nejzajímavější neprobíhá v akčních scénách, ale v dialozích. Do děje s fanfárami vstupuje klíčová figura celé série, císař Palpatine, a když je celá ta jediovsko/sithská rodinka konečně pohromadě, dějí se velké věci.
Škoda, že Lucas tenhle díl pokazil dementními mončičáky. V momentě, kdy tlupa chlupatých medvídků ozbrojená oštěpy drtí „legii nejlepších císařových vojáků“, klesá prestiž Impéria hluboko do bažin Dagobah. Nebýt tohohle a nesmyslnosti celé bitvy u Endoru, kde mělo Impérium tak brutální převahu, že by Rebely muselo rozdrtit i bez Hvězdy Smrti na kosmický prach, mohla být tahle epizoda ze všech starých nejlepší. Finále v trůnním sále s Vaderovským twistem je totiž skvělé. Jak jsem z něj byl napoprvé zklamán, protože jsem očekával, že Luke oba gaunery seřeže jako žito, tak mi teď imponuje a vidím ho jako jediné správné řešení „vykupitelské rovnice“. Happy endy mě většinou serou, ale tady dobrý konec akceptuji a dokonce mě i dojme, tohle Lucas vyřešil výborně. Takže blahosklonně přehlédnu i to, že Luke bez nejmenších šrámů vyvázne z několik desítek sekund trvajícího škvaření milióny voltů.
O přínosu celé trilogie pro světovou kinematografii je zbytečné diskutovat, ale pokud pominu (na svoji dobu) velkolepé triky a originální prostředí, zůstal Lucas v půli cesty. Po celou dobu se nedokázal oprostit od naivně pohádkového způsobu vyprávění pro celou rodinu a finální shrnutí, že Impérium srazila na kolena tlupa plyšových hraček s výzbrojí z doby kamenné, to ideálně dokumentuje.
Až v nové trilogii dokázal tomu všemu dát trochu hlubší myšlenku a větší grády, naznačit, že konflikt mezi dobrem a zle
Všechny komentáře k filmu 32+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film
V TV televize zítra HRT2 21.32


Popis filmu Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho

Závěrečný díl trilogie Hvězdných válek vrcholí zápasem představitelů aliance svobodných světů s temnými silami Impéria. Luke Skywalker, který se stal posledním rytířem řádu Jedi, se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine, aby zachránil svého přítele Hana Sola ze spárů gangstera Jabba Hutta. Tam se zároveň dozvídá, že i princezna Leia byla uvězněna a stala se Jabbovou dvorní otrokyní. Velitel rebelů mu předává informaci, že Impérium začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by přinesla zkázu skupině rebelů, bojujících za znovu obnovení svobody v Galaxii. Luka čeká mnoho šokujících poznání, zejména týkajících se jeho otce, jímž není nikdo jiný než temný pán ze Sithu, i jeho znovunalezené sestry...logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 31. 1. 2015 Svátek má Marika
  Vyhrávej v casino.cz    Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz