fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

Film / akční, film / drama, USA, , 87 min.
Mayday

Režie:
Herci: , , , , , více...
Sváteční letec je v americkém katastrofickém dramatu jedinou nadějí poškozeného letadla plného mrtvých nebo šílených lidí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zoufalý pokus o parodii, na něco co už tady několikrát předtím bylo a to vždy v různě vydařených podobách..Něco málo to mělo z JAGU, trochu z Turbulence, ale také dosti z jiných katastrofálních leteckých filmů. Pokaždé ale na viditelně prokazatelné a katastrofální úrovni. Když to tak vezmu tak zde tvůrci, tohoto filmu nemuseli chodit jak se říká daleko od vody, název "katastrofální" je zde více než příznačný a to v obouch směrech, kdežto u jiných alespoň o trochu více zdařilejších, se jedná v uvozovkách jen o pouhopouhý, název "žánru" filmu.
Všechny komentáře k filmu 8+ Napiš komentář k filmu a získej DVD ZDARMA

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film
V TV televize dnes TV DAJTO 20.15, so. 26.4. CBS Drama 11.50, so. 26.4. TV DAJTO 12.25
TV DAJTO 20.15
CBS Drama 11.50
TV DAJTO 12.25


Nastavení upozornění
Popis filmu Stav nouze

Sváteční letec jako jediná naděje poškozeného letadla, plného mrtvých nebo šílených lidí. Cestující jsou na svých místech, motory se roztáčejí, věž dává povolení ke startu. Pasažér John Berry, svobodný otec malého syna a amatérský pilot na obchodní cestě do Tokia, má stejně jako ostatní pocit, že začíná další běžný let jednoho z nejmodernějších dopravních letadel. Jenže toto zdání nemá v případě letu 52 společnosti Pacific Global dlouhého trvání. Ve výšce téměř dvanácti kilometrů je totiž letadlo zasaženo cvičnou raketou amerického válečného námořnictva. Roztrhne trup a zanechá v něm dva velké otvory. Několik cestujících je na místě mrtvých, několik jich unikající vzduch vysaje z letadla a vědomí většiny ostatních více či méně poškodí dekomprese a nedostatek kyslíku. To se bohužel týká i pilotů. John Barry je jedním z těch, kdo si uchovali zdravý rozum a zdá se, že také jediný, kdo by mohl s letadlem přistát. Když s pomocí hlavní letušky Sharon Crandallové zjistí rozsah škod, uvědomí si, že situace je mnohem vážnější. Nejenže nemá s řízením podobného stroje zkušenosti, ale navíc bude muset bojovat s pasažéry, kterých se zmocňuje šílenství, způsobené nedostatkem kyslíku. A to ještě netuší, že velitel James Slan s admirálem Randolphem Henningsem, kteří byli zodpovědní za tajný armádní test řízené střely, se ve snaze vše utajit rozhodnou nechat letadlo zmizet. Navíc se objeví bezohledná Anne Metzová, která má vyčíslit škody a zjistí, že pokud by Berry s letadlem přistál, částka, kterou by Pacific Global musela zaplatit rodinám poškozených, by přivedla společnost ke krachu.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 23. 4. 2014 Svátek má Vojtěch
  Vyhrávej v casino.cz   Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz