fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

64% 1042 hlasů
6.4 10 1042
film / drama, akční, USA, , 116 min.
The Siege

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:03Vlna teroru, iniciovaná Araby, nabírá na síle. Panika v ulicích měst vede dosáhne takových rozměrů, že je vyhlášen výjimečný stav.
Šéf protiteroristického oddělení FBI a Newyorské policie Hubbard musí čelit nečekané vlně teroru, iniciovaného Araby. Setká se přitom s agentkou CIA, specialistkou na Blízký východ Elise Kraftovou, která má úzkou vazbu na svého informátora a milence Samira. Hubbard zpočátku svůj nerovný boj prohrává a panika v ulicích měst vede k vyhlášení výjímečného stavu. Velitel armády, pragmatický generál Deveraux, hájí zájmy země naprosto militantně.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Brutální thriller, při kterém mi celou dobu stály chlupy po těle.. Čestný agent FBI Denzel Washington společně s agentkou CIA Annette Bening, která se po sobě snaží uklidit stojí proti fanatickému generálovi (Bruce Willis - jedna z mála záporáckých rolí) a islámským terorismem.. Skvěle zachycená nálada bezmoci.. Nějak nechápu nízké hodnocení, protože tohle nebezpečí je, oproti např. Godzille, velmi reálné a tady jej hezky rozebrali :-/
Všechny komentáře k filmu 8+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Armageddon se nekonal, atomová ještěrka byla zahubena a mimozemšťané nakonec nezaútočili, protože byli zlikvidováni. Aktuálním a stále trvajícím problémem je v reálném světě nebezpečí teroristického útoku. Ať se už jedná o únos letadla či postřílení turistů, vždy jsou to Spojené státy, které začnou situaci řešit. Ve chvíli, kdy filmovým scénáristům došly kýčovité nápady, přichází jako na zavolanou mírová smlouva mezi Izraelem a Palestinou. Jen pár týdnů trvalo napsání vhodného scénáře a natočení filmu, který je rozveden až na hranice možností co kdyby. Paralelní dějiny se na plátně předvádějí v plné kráse.    Jak již bylo řečeno, teroristé ohrožují především Spojené státy a USA je tou pravou velmocí, která by se měla podobným aktivitám bránit. Konvenční cesty, jimiž jsou výhružky a občasná demonstrace síly, už dávno nebere svět vážně. každou chvíli na Blízkém výchově vybuchne autobus plný lidí, či se tržiště změní v doutnající kráter. Proti tomu špióni nejsilnějšího státu s... Celá recenze
Archinek, 6 z 10

Popis filmu Stav obležení

obrazek
Po atentátu na americkou základnu v Saúdské Arábii zadrží agenti americké tajné služby vůdce teroristů, šejka Ahmeda Bin Talala. Zanedlouho poté je šéf protiteroristické jednotky FBI a newyorské policie Anthony Hubbard povolán k autobusu, ve kterém exploduje bomba plná modré barvy. Je to poslední varování teroristů, kteří pošlou Hubbardovi zprávu s textem "Pusťte ho". Ten však netuší, o co jde. Vzápětí se dostane do sporu s agentkou NSA Elise Kraft, ve skutečnosti agentkou CIA. Setká se s ní také u dalšího autobusu obsazeného sebevražedným komandem teroristů. Neuposlechne její radu a vyjednává s teroristy, ti však odpálí bombu, která zabije dvacet cestujících.
obrazek
Teprve nyní se Hubbard dovídá o únosu šejka Bin Talala a další vyšetřování ho zavede na stopu arabského učitele Samira. Elise, která je expertkou na Blízký východ, a jak se ukáže, také Samirovou milenkou, však Hubbardovi řekne, že je to její informátor a dosáhne jeho propuštění. Vzápětí po úspěšném zadržení teroristické buňky dojde k další explozi, která si vyžádá desítky obětí. Město zachvátí panika, lidé obviňují FBI z neschopnosti a kongres začne uvažovat o nasazení armády. Generál Deveraux upozorňuje na potíže, které by mohly nastat, potom však exploduje protiteroristické centrum, v jehož troskách zahyne na dvě stovky lidí. Veřejné mínění se obrací proti místním Arabům a žádá tvrdý zásah.
obrazek
Je vyhlášen výjimečný stav a město obsadí vojáci. Hubbard a Elise se pohádají s Deverauxem, jehož muži začínají zřizovat internační tábory pro arabské obyvatele New Yorku. Spory mezi Hubbardem, Elisou a Deverauxem se vyostřují a Hubbard se pomalu dozvídá o tom, že mu Deveraux lhal ohledně držení zajatého šejka. Zjistí, že k další teroristické akci má dojít na demonstraci obyvatel, kteří se začínají bouřit proti přítomnosti a postupu armády, netuší ovšem, jak blízko je mu zrádce a nebezpečný fanatický atentátník.


Podobné filmy

Lepší pozdě nežli později
(Something's Gotta Give) Stárnoucí sukničkář Jack Nicholson právě vyrazil na milostný víke...
dnes 10.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Batman začíná
(Batman Begins) Zklamaný dědic továren Bruce Wayne cestuje po světě a hledá způsob, jakým ...
dnes 13.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Hellboy
Dvoumetrové rudé monstrum obrovské síly Hellboy mělo být poslem zkázy světa. Jenže se naop...
dnes 15.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 23. 4. 2018 Svátek má Vojtěch
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz