fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

77% 976 hlasů
7.7 10 976
drama / komedie, USA, , 134 min., od 16 let
Happiness

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: Snímek byl mimo jiné nominován za scénář na Zlatý glóbus a na Cenu Asociace chicagských filmových kritiků.


Ukázka
02:29Nikde nemá tragédie tak blízko k frašce jako v našem milostném životě.
Joy je žena středního věku, která je odmítnuta mužem kvůli své nadváze. Její první sestra Trish je zdánlivě štastně vdaná žena, dokud se ale u jejího muže, který je známým psychiatrem, nezačne projevovat podivná úchylka. Jeden z jeho pacientů je fascinován třetí sestrou Helen, která však jeho city neopětuje.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Umět si udělat takovou srandu z vlastního národa, to chce velkou odvahu. Štěstí je absolutně nekorektní, dokonalá satira, která shůry shlíží na marné pokusy se jí přiblížit, protože takhle krutí nedokážou být ani Monty Pythoni.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Štěstí

obrazek
Černá komedie nezávislého scenáristy a režiséra Todda Solondze Štěstí pojednává o všemožných sexuálních úchylkách a perverzích. Činí tak však s překvapivě působivým humorem a s nadhledem. Odehrává se z větší části v poklidném městě v New Jersey, kde všichni hrdinové žijí navenek nevzrušivým, banálním životem. Všichni ovšem mají své problémy, související ponejvíce s jejich sexuálními preferencemi. Příběh se točí kolem tří sester Joy, Helen a Trish, z nichž první nemůže najít partnera ani životní náplň, druhá (úspěšná spisovatelka) zareaguje na perverzní telefonické návrhy svého zakomplexovaného souseda Allena a třetí žije v navenek šťastném manželství s psychoterapeutem Billem. Ten je ovšem homosexuální pedofil a právě začíná uspokojovat své choutky na spolužácích svého jedenáctiletého syna, jemuž zároveň dává první rady ohledně pohlavního života. Do dění jsou zapojeni ještě rozcházející se rodiče sester a různé jiné bizarní postavy. - Todd Solondz obratně vede diváky ke ztotožnění se i s těmi nejperverznějšími hrdiny; jejich jednorázová uklouznutí (vražedkyně Kristina) či jejich deviace tak v diváckých očích rafinovaně rehabilituje. Komediální efekt pak těží zejména z rozporu mezi vnější banalitou a jejím tragickým podtextem a z groteskně pomalého, jakoby nechtěného odhalování pravého stavu věci.


O filmu

Americký nezávislý snímek Štěstí (1998) je jedním z nejkontroverznějších filmových projektů poslední doby. Studio Universal odmítlo jeho distribuci v amerických kinech (v rámci své "umělecké" značky October Films) a posléze jeho režisér Todd Solondz odmítl své dílo podrobit cenzurní klasifikaci a raději ho uvedl bez certifikátu MPAA. Jeho pohled na nejrůznější podoby milostného života, včetně komplexů, úchylek a zločinných choutek, nepřipraveného diváka bezesporu šokuje svou otevřeností a černým humorem. Věčné balancování mezi fraškou a tragédií je podle něho jedním ze základních rysů naší sexuality. Solondz těží z pečlivě vybudovaných dialogů a hereckých výkonů přesně obsazených představitelů. Po své premiéře na MFF v Cannes, kde byl vyznamenán Cenou FIPRESCI, se snímek objevil na předních místech řady odborných anket. Mj. byl nominován na Zlatý glóbus za scénář a získal tři nominace na Independent Spirit Award (nejvyšší ocenění americké nezávislé scény), a sice za nejlepší režii, mužský herecký výkon v hlavní roli (Dylan Baker) a mužský herecký výkon ve vedlejší roli (Philip Seymour Hoffman). Režisér Todd Solondz (nar. 1959) je absolventem filmové fakulty Newyorské univerzity a po neúspěšném koketování s Hollywoodem (smlouvy se společnostmi 20th Century Fox a Columbia) debutoval nezávislým snímkem o neurotickém divadelním autorovi, který nezvládá svůj milostný život, Strach, úzkost a deprese (1989), v němž také vytvořil hlavní roli. Prosadil se až svým druhým filmem, portrétem hrůzyplného dospívání jedenáctileté školačky Vítejte v domě panenek (1995), za který dostal Velkou cenu poroty na festivalu Sundance. Nedávno byl do našich kin uveden jeho čtvrtý snímek Storytelling (2001), v němž zkoumal rozpory a závislosti mezi skutečností a jejím uměleckým ztvárněním.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 21. 9. 2019 Svátek má Matouš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz