fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

62% 19 hlasů
6.2 10 19
film / drama, záhady, Československo, , 96 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Filmová alegorie na motivy středověkých satir zpracovaná režisérem Jurajem Herzem. Snímek vznikal v roce 1983, jeho výroba byla na základě udání kvůli obscénnosti zastavena přímo během natáčení..., film by dokončen až po pěti letech.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Skvělý experimentální film! Z hlediska výstavby děje maximálně zhuštěná, dynamická, mnohovrstevnatá dramaturgie, je to celé opravdu punk - nevím, jak k tomu Herz došel. Estetika škaredých osmdesátek, vynikající hudba - tady bych si rýpnul do uživatele raroh - Miloš Štědroň je proti Kocábovi bezzubý páprda - košer není ani jeden, Kocáb je zloděj a Štědroň typický přishnilý akademik, ale Kocáb v osmdesátkách udělal skvělou hudbu k hodně věcem (včetně Olmerové), kdežto Štědroňova hřivna je pouze a jen v Baladě pro banditu - a opět - poněkud bezzubé ve srovnání s tím, co se hudebně děje tady. Jinak - Straka hodně připomíná Jancsóa - námětem (zloděj obírá zloděje, který je obrán ještě větším zlodějem), ale i zpracováním - skvělé komparzy, skvělé choreografie. Neokoukané, působivé, sežral jsem to i s navijákem.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Straka v hrsti

Ve filmu se střetávají tvůrčí síly osobností ze tří sfér umění. Podtitul "Hra o lásce a nenávisti" odkazuje k motivaci staročeskou středověkou satirou, námět patří Antonínu Přidalovi, odborníku na tuto tématiku. Jeho spoluprací s Jurajem Herzem vznikla koláž minulosti a přítomnosti, aktualizovaná, ostrá satira a podobenství o střetu lidských vlastností, které nemohlo neskončit v trezoru. K útočné provokativnosti filmu přispěla i hudba Pražského výběru - Michaela Kocába a Michala Pavlíčka - film byl jedním z důvodů jejich úplného přesunu do undergroundu. Taneční sbor středověkých občanů připomíná spíše změť dlouhovlasých mániček, do prostoru středověkého tržiště vtrhává okraj současné skládky, mezi minulým a aktuálním oscilují i postavy, ať už svým zevnějškem, symbolikou či jednáním.


Podobné filmy

Místa
Napínavý příběh o lásce, zradě a pomstě v temné atmosféře devadesátých let na severu Čech....
dnes 21.55
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Hra
(The Game) Osamělý multimilionář Michael Douglas dostal od svého zhýralého bratra Seana Pe...
dnes 22.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Šatna
Žárlivost je věc nepříjemná, a to nejen v partnerském vztahu... Povídka z cyklu Bakaláři (...
zítra 13.35
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 6. 2019 Svátek má Květa
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz