fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

74% 536 hlasů
7.4 10 536
drama, USA, , 108 min., od 12 let
Scarecrow
DVD od 21.4.2010 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:31Max si odseděl trest za napadení po propuštění míří do Pittsburghu, kde si chce Otevřít luxusní myčku aut. Lev strávil Pět let na moři a teď se chce DOSTAT do Detroitu, navštívil Aby dítě, Které ještě neviděl. Jejich sny možná nejsou bůhvíjak velkolepé, ale vy si stejne budete přát, Aby se Maxovi s Lionem splnily, protoľe Strašák, Který v roce 1973 Získal Společně s filmem Námezdní síla zlatou palmu na filmovém Mezinárodním festivalu v Cannes, má veliké srdce stejne jako je putování jeho hrdinů napříč Amerikou. Tihle smolařští Tuláci se nám zatoulávají totiž permanentně do srdcí - Výsledek Skutečně je to prvotřídní týmové práce: dojemných hereckých výkonů Hackmana Pacina, Citlivé režie Jerryho Schatzberga skvělé kamery Vilmose Zsigmonda. Vydejte se s našimi dvěma hrdiny na cestu. Zažijete nezapomenutelné.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nádherně zahrané postavy Liona (Al Pacino) a hlavně Maxe (Gene Hackman), na čemž stojí celý film. Na tuhle cestu 2 "strašáků" za snem se určitě po čase podívám znovu.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Strašák

Na prašné silnici kdesi na jihozápadě se potkají dva tuláci. Propuštěný trestanec Max (Gene Hackman), který má rád teplo (a proto má na sobě několik vrstev svetrů) a taky hospodské rvačky, kvůli nimž se často dostává do konfliktu se zákonem, a bývalý námořník Lion (Al Pacino), křehký důvěřivý mladík, který cestuje za svým dítětem, jež nikdy neviděl. Oba muži spojí své síly a cestují ve dvojici, stopem, na nákladních vlacích, jak se dá. Nejdřív do Denveru za Maxovou sestrou, pak do Detroitu za Lionovou ex-manželkou a nakonec do Pittsburghu, kde má Max našetřené peníze a hodlá si za ně otevřít umývárnu aut. Jejich tragikomická anabáze za štěstím v netečném světě má však víc zákrut, než oba předpokládali. Nakonec to nejcennější, co na své cestě získají, je vzájemné přátelství. Snímek Strašák (1973) režíroval bývalý fotograf Jerry Schatzberg (nar. 1927), jenž předtím zaujal působivým portrétem narkomanů Panika v Needle Parku. Do hlavních rolí obsadil nastupující herecké hvězdy Hackmana a Pacina, kteří se mu odvděčili mistrovskými výkony, překonávajícími i slabší místa v původním scénáři Garryho Michaela Whitea.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 22. 9. 2019 Svátek má Darina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz