fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

65% 46 hlasů
6.5 10 46
film / pohádka, pro děti, Československo, , 79 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:22Veselé pohádkové vyprávění o malé Terezce, Cvikýři a létajícím dědečkovi.
Moderní pohádka o dřevěném strašidýlku Cvikýři, vyřezaným vesnickým všeumělem dědou Malým, které ožije a setká se ve vikýři s druhým strašidýlkem - reálným. Je jím malá Terezka s nakrátko ostříhanými a na černo obarvenými vlasy. Terezku nazývá její kamarád Míša Téra Okudlankou. Ti dva, spolu s ostatními vesnickými dětmi prožijí nejedno prázdninové dobrodružství a podaří se jim společně napravit místního hrabivce Napakunka.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jednoduchá a lehká komedie pro děti. Malá Terezka přijíždí na prázdniny a děda Malý, vesnický všeuměl a amatérský sochař, si velice rozumějí. Děda má pro vesnického zbohatlíka Napakunka vyřezat sochu jeho dcery Pepiny, ale dcerka je tak tlustá, že pan Malý nemůže sehnat dost velký špalek, a práci odmítne. Druhý den porazí Napakunk starou lípu, pod kterou se kdysi seznámili děda s babičkou, a přiveze ji k dědovi. Ten se rozčílí a Napakunka vyhodí. Ten se mu pomstí tím, že zničí strašidelnou zahradu, kterou děda vybudoval pro Terezku. Terezka zachrání pouze malé dřevěné strašidýlko Cvikýře, který najednou obživne a předvádí strašidelné skutky. Těmito kousky straší nepoctivce Napakunka, který je ze všeho nešťastný.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Strašidla z vikýře

<>Obrázek nenalezen<> Malá Terezka přijíždí na prázdniny k babičce a dědovi, kteří tvoří svéráznou dvojici. Zatímco děda Malý, vesnický všeuměl, se celý život pokouší, samozřejmě marně, létat na rogalu, jeho žena vše shovívavě pozoruje a v klidu přitom pokuřuje doutníky. Prázdninová pohoda však netrvá dlouho. Místní zbohatlík a nepoctivec Napakunk chce, aby mu děda vyřezal sochu jeho dcery Pepiny v životní velikosti. Děda však odmítne. Pepina je totiž tak tlustá, že nenajde tak silné dřevo. Další den proto Napakunk porazí památnou lípu, pod níž se kdysi děda seznámil s babičkou, a přiveze ji dědovi. Ten ho však vyhodí a rozzlobený lakomec v noci zničí strašidelný park, který děda vyrobil pro Terezku. Té se podaří zachránit jediné dřevěné strašidýlko, Cvikýře. Ten nečekaně obživne a předvede Terezce své zázračné dovednosti. Nemůže sice konat dobré skutky, jen strašit, ale i toho dokáže Terezka využít. Od té chvíle se Napakunk stává obětí soustředěného útoku zlomyslných kouzel.


Podobné filmy

Panenka z vltavské tůně
Pohádka z pražského Podskalí, kde o zázraky kdysi nebývala nouze (1976). Hrají: J. Švehlov...
zítra 06.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Kouzelný měšec
Z kouzelného měšce se sypou zlaťáky, kdykoli si zamanete. Chudé čarodějnici Mahuleně Bočan...
zítra 14.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Z pekla štěstí 2
Proti Honzově odvaze a Markýtčině lásce nemají intriky závistivé Eufrozíny šanci. Zvlášť, ...
zítra 17.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 26. 8. 2019 Svátek má Luděk
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz