Komedie / krimi, Kanada/Velká Británie, 2003, 98 min., od 16 let
Crime Spree
DVD od 25.10.2004 MagicBox
Sdílet
Krimi komedie o bandě francouzských lupičů, kteří zpackají životně důležitou loupež v americkém Chicagu.Francouzský zlodějský gang vedený zkušeným Danielem Forayem zpacká svou poslední krádež. Aby si vylepšili pověst, odlétají na pokyn svého bosse do Chicaga. Čeká je nebezpečný kousek: vyloupit dům vlivného obchodníka. Omylem ale vykradou dům samotného šéfa chicagského podsvětí Franka Zammetiho. Do riskantní hry se navíc připlete i vlivný pouliční gang, jehož vůdce si proti sobě Francouzi také popudili - a poslední slovo ještě neřekli ani proslulí strážci americké spravedlnosti: FBI a chicagská policie.
Uprav informace o filmuRežie:
Brad MirmanHerci:
Gérard Depardieu,
Harvey Keitel,
Johnny Hallyday,
Renaud,
Said Taghmaoui,
více...Komentář k filmu Vcelku povedená variace na filmy od Ritchie. Brad Mirman se hodně snažil a občas se Ritchiemu i vyrovná, hlavně spousta stříleček je natočena naprosto stylově,. Hodně tomu napomáhá skvělá kamera, různých zpomalovacích prvků nebo nadhledů či přiblížení tam je opravdu hodně, ale někdy toho možná byla až příliš, jenže stěžujte si, když to vypadá opravdu dobře. Herecký obasazení je kvalitní a pomáhá filmu ještě o kousek víš, hodně se mi líbil Frank Zammeti v podání Karveyho Keitela, ale i druhá hvězda filmu Gérard Depardieu se neztratil. Celkově to na filmy Guye Ritchieho nemá, ale film sám o sobě se mi líbil.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD ZDARMAWeb:
IMDB,
Titulky,
Oficiální stránka 1,
Oficiální stránka 2 Videotéka:
přidat si do ní film
Popis filmu Střílejte na Francouze!
Francouzský zlodějský gang vedený Danielem Forayem pořádně zpacká svou poslední loupež. A protože to není poprvé, dojde jejich bossovi Bastaldimu konečně trpělivost a rozhodne se dát gangu nůž na krk. Buď úspěšně zvládnou vloupání v Chicagu, nebo u něj definitivně skončili. Foray i jeho parťáci si uvědomují, že jejich pověst, budoucnost a vlastně i finance a svoboda stojí a padají s úspěchem zakázky v zámoří a rozhodnou se pro její úspěch udělat maximum. Proto také přiberou další kumpány - charismatického Marcela Burota, mlčenlivého pistolníka přezdívaného Nula a chicagského rodáka Samiho, který se ovšem už dlouho ukrývá ve Francii - a společně s nimi vyrazí do Ameriky. Jenže provést riskantní vloupačku v prostředí tak cizím a odlišném jako je Chicago, není žádná legrace. Nevyznají se tu, neznají místní zvyky a příliš ani jazyk, přesto se odvážně pustí do příprav. Jenže už tady se dopustí několika zásadních chyb.

Například auto, které si pro akci obstarají, samozřejmě jak jinak než krádeží, patří šéfovi místního latinskoamerického gangu, který neznámému zloději vyhlásí válku, protože tohle si přece nemůže nechat líbit. Tu hlavní chybu však udělají v okamžiku, kdy vyrazí do akce. Se svou slabou znalostí angličtiny totiž nepostřehnou drobnou chybičku v adrese a místo na 9945 Ridgeroad Way se vydají na 9945 Ridgeway Road. Tady však nebydlí bohatý obchodník, který měl být jejich cílem, ale shodou okolností Frankie Zammeti, šéf chicagské mafie. A vyloupit šéfa chicagské mafie, to rozhodně není dobrý nápad. Francouzská parta se tak z úspěšné akce neraduje dlouho. V patách totiž najednou mají nejen místní policii a FBI, ale také dva mocné zločinecké spolky. Není divu, že jim Chicago začne být poněkud těsné a jediným jejich zájmem se stává způsob, jak se co nejrychleji a pokud možno ve zdraví dostat pryč.