fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 26 hlasů
7.4 10 26
film / komedie, Československo, , 90 min., černobílý

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:02Česká študácká komedie o rozdílech mezi teorií a praxí a o jedné úspěšné školní vzpouře.
Studenti Obchodní akademie vykonávají povinnou prázdninovou praxi. Při této příležitosti se ukazuje, že jejich příliš teoretické vzdělávání nemá pro praktický život téměř žádný význam. Jak ale přesvědčit o této skutečnosti i pedagogický sbor?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Další ze studentských filmů z roku 1938 - 1939. Studujeme za školou se nemůže rovnat dvěma klasikám, leč jejím tématem také není oslava studentského života, nýbrž poukázání na možné strasti s neústupnými profesory. Tím zde je prof. Vlk ztvárněný Františkem Smolíkem. Jeho profesorskými oponenty jsou mladé tváře Nataša Gollová a Svatopluk Beneš. Mezi studenti vyniknou dvě pozdější herecké hvězdy a celoživotní přátelé, zde v jinošském věku - Rudolf Hrušínský a Josef Kemr. Hrušínský zde představuje studenta rebelanta podobně jako Antonín Novotný v Cestě do hlubin študákovy duše. Závěrečná přeměna profesora Vlka je sice krajně nepravděpodobná a něvěrohodná, ale jinak je film jistě slušným nadprůměrem doby.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Studujeme za školou

<>Obrázek nenalezen<> Hrdiny české filmové komedie jsou studenti Obchodní akademie, kteří úpí ve školních lavicích pod lavinou velkého množství učiva, bez něhož se prý při výkonu budoucího povolání neobejdou. Jedním z nejméně oblíbených učitelů je přísný a neústupný profesor Vlk, pyšný na svou učebnici. Přesto probíhá život studentský poměrně v klidu, ale jen do chvíle než přijdou prázdniny a studenti se vydají na prázdninovou praxi přímo do terénu. Snímek sleduje jak neradostně dopadlo první střetnutí s obchodní realitou pro tři z nich, pro Karla Zemana, Ivana Javorského a Vaška Pelíška. Bezstarostní a poněkud sebevědomí chlapci totiž velmi záhy zjistí, že to, co se ve škole naučili je jim téměř k ničemu a naopak to, co by znát potřebovali se je škola nenaučila. Není divu, že po prázdninách dojde ke střetu s profesorem Vlkem, který odmítá uznat argumenty studentů, ačkoli se před krátkým časem na vlastní kůži přesvědčil o nedostatcích v tom, co vyučuje. Spor se vyhrotí až ve vzpouru, kdy jeden ze studentů na protest opustí školu. Nakonec ovšem profesoři uznají nedostatečnost až příliš teoretického vzdělávání a rozhodnou se chyby napravit. Dokonce i profesor Vlk uzná své chyby.


Podobné filmy

Tenký led
(The Thin Ice aka Convincer) Pojišťovací agent Mickey se ocitl v komplikované životní situ...
zítra 02.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Šlechetný cowboy Sandy
Jaroslav Štercl, od jehož narození v těchto dnech uplyne sto let, v titulní roli parodie n...
zítra 09.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Bohatství chudých
(Poveri ma ricchi) Tucciovi jsou chudá, ale spokojená rodinka, která žije v malé italské v...
zítra 16.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 19. 11. 2019 Svátek má Alžběta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz