fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

61% 879 hlasů
6.1 10 879
film / thriller, akční, drama, USA, , 94 min., od 12 let
The Hunted
Kinopremiéra v ČR 24.7.2003, DVD od 1.12.2003

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:14Někteří lidé by nikdy neměli existovat.
Hluboko v oregonských lesích se ukrývá dobře vycvičený zabiják Aaron Hallam, který utekl ze služby u speciální vojenské jednotky. Když brutálně zavraždí čtyři lovce, zvláštní agentka FBI Abby Durrell požádá o pomoc L. T. Bonhama. Ten jediný jí může pomoct. Bonham je v důchodu, a tak zpočátku váhá. Roky strávené u speciálních jednotek tím, že učil ostatní vojáky, jak zabíjet, nechal daleko za sebou. Ale pak si uvědomí, že vrahem je jeden z jeho bývalých „žáků“. Musí ho zastavit, a proto se vydá do lesů úplně sám.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Mě to tedy moc neoslnilo. Nepomohlo tomu ani kvalitní herecké osazenstvo. Nenaštvalo mě to, ale za pár dní si na tento film ani nevzpomenu. Pár dobrých scén se tu našlo, ale chování hlavních protagonistů mi místy přišlo směšné. ( 6.8.17/MAC )
Všechny komentáře k filmu 18+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Štvanec

obrazek
Vztah mezi těmito dvěma muži je vyjádřen téměř beze slov.
Friedkin představuje jako prvního Aarona Hallama v roce 1999, v krvavém boji v Kosovu. Srbští vojáci páchají krutosti proti albánským civilistům, zatímco americké tajné jednotky nejsou daleko. Aaron v té době voják dobré pověsti - vnikne do zničené budovy a nepozorovaně proklouzne kolem stráží. Jelikož se pohybuje neslyšně, nastane napínavý okamžik, kdy mu v cestě k cíli vadí holčička, modlící se nad matčiným mrtvým tělem. Ale Aaron se dokáže tak skvěle skrýt mezi stíny, že srbský důstojník, který nařídil celou tu zkázu, nemá tušení, že v místnosti je ještě někdo. Až ho Aaron zabije. Za tuto vraždu je posléze odměněn Stříbrnou hvězdou. Aaron se necítí poctěn,, v noci leží s očima dokořán, sužován nočními můrami.

V roce 2003, pár let od události, která se odehrála v Kosovu, poznáváme L.T. Bonhama jak táhne zraněného vlka třpytivým sněhem nejsevernější části Britské Kolumbie. Běží měkkým krokem profesionálního stopaře. Přiblíží k trpícímu zvířeti. Vyprostí ho z pasti a ošetří mu ránu. Rozzuřený L.T. se odebere do nejbližší taverny a pustí se do chlapa, který past nastražil.

obrazek
Tisíce mil směrem na jih, v zelených lesích Stříbrných vodopádů, v Oregonu, Aaron Hallam, bývalý poručíkův student - nyní dezertér - pokračuje ve svých nočních hlídkách v divočině. Dva muži v lovecké výzbroji, ale s vysoce účinnými vojenskými teleskopy, najednou slyší výsměch někoho, koho nevidí, někoho, kdo se míhá mezi stromy jako lesní skřítek. Zeptá se dvou lovců, jestli si myslí, že je to spravedlivé vůči zvěři, lovit je s tak velkými teleskopy, pak zasekne nůž do stromu, záměrně jen o vlásek mine jednoho z nich. To vyprovokuje přestřelku dvou lovců, kteří se nemohou rovnat Aaronovým schopnostem. S kočičími reflexy se na ně brutálně vrhne, a zvířecí rychlostí je zabije.

Ale to nejsou jeho jediné oběti. Aaron zabil ještě dva další lovce v této oblasti. Zvláštní agentka Abby Durrelle, zoufale touží po vypátrání vraha. Povolává jednoho muže, který by mohl pomoci.

Nadporučík, hovící si ve výslužbě, odolává ze všech sil tomuto úkolu. Uzavřel minulost a tím by se jenom všechno znovu oživilo. Ale po prostudování fotografií obětí, ví, že zabiják je ten, kterého cvičil. Přijímá tento úkol pod podmínkou, že bude pracovat sám. Vejde do lesů - neozbrojen, jakoby pátral po jiném raněném vlkovi. Jeho poslední slova: "Pokud se do dvou dnů nevrátím, znamená to, že jsem mrtev."

obrazek
Zatímco Aaron je pronásledován špatnými sny, nadporučík je pronásledován špatnými vzpomínkami na dobu, kdy učil ostatní zabíjet. Slyší Aaronův hlas, vzpomíná si na svého výtečného studenta, a v okamžiku kdy stojí spolu tváří v tvář, ho trápí pocit viny. Nadporučík , že Aaron sklouzl na šikmou plochu, obdržel dopisy od svého sužovaného žáka. Prosil ho o pomoc. Ale on se nechtěl vrátit do minulosti, ignoroval Aaronovu prosbu, a teď ví, že má svůj podíl na hrozivém výsledku.

Nakonec je Aaron vzat do vazby a poslán do zařízení v Portlandu, ale brzy je vydán tajným agentům z oddělení speciálních služeb, aby pro ně pracoval. Aaron, který je zasvěcený do přísně tajných vládních záležitostí, nemůže nikdy předstoupit před veřejný soud, a tajní agenti ho naloží do dodávky a rychle ho odvezou.

Aaron rychle dojde, že ho chtějí agenti "uklidit". Způsobí automobilovou nehodu a vyklouzne do okolní oregonské krajiny.FBI pošle další agenty, aby ho pronásledovali, zatímco nadporučík žádá velitele, aby pronásledování Aarona nechali na něm. Přestože počet mrtvých vzrůstá, velení věří, že toho muže dostanou.

Jedině nadporučík se dokáže přiblížit k Aaronovi a to proto, že Aaron - stejně jako kočka s myší - mu to dovolí. Je rozzuřený na svého bývalého učitele pro to, že nereagoval na jeho dopisy. Ví, že mezi ním a nadporučíkem existuje tragické pouto, které je nezlomné. A i když dojde ke konečnému souboji jednoho proti druhému, ani jeden z nich nedokáže říct, kdo je "loven" a kdo je "lovec".. a kdo nakonec zvítězí.O filmu

obrazek
Režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla, Žít a umřít v L A.) ve filmu Štvanec se zaměřil na vnitřní konflikt muže a jeho niterných běsů. Příběh válečného veterána - učitele (Tommy Lee Jones), který musí bojovat se svým bývalým studentem Aaronem (Benicio Del Toro), odpadlíkem speciálních vražedných jednotek. Oscarový Tommy Lee Jones (JFK, Uprchlík, Muži v černém, Muži v černém II) se nadchl pro postavu poručíka Bohnama, protože nejzajímavější a nejdůležitější je fakt, že tento muž učí něco, co vlastně sám nikdy nedělal: zabíjet. Ví o tom všechno a je mimořádně dobrý. Zrovna tak oscarový Benicio Del Toro (Traffic) byl nadšen rolí Aarona, jednoho z poručíkových nejlepších studentů v oboru zabíjení.
Režisér Friedkin věří, že "obsazení znamená 80-90 procent úspěchu filmu", Jones a Del Toro předvedli ve filmu Štvanec různé, ale mimořádně úžasné styly herectví.

O produkci

obrazek
Tommy Lee Jones a Benicio Del Toro, oba nositelé Oscarů, oba se mnohému při natáčení filmu "The Hunted" naučili. Od souboje s nožem po kování primitivních zbraní. Oba herci pracovali s nositelem Oscara i Zlatého globu, režisérem Billym Friedkinem. Oba byli vděčni, a Jones který už v minulosti s Friedkinem pracoval na vojenském thrilleru, "Rules of Engagement," mimořádně ocenil Friedkinovu metodu práce. Přesně tak se mu to líbí.
"Billy je bezvadný režisér a poskytuje hercům volnost k výměně názorů, což je pro mě velmi důležité," říká Jones. "Také se mi libí, že se snaží dosáhnout skvělého záběru na poprvé. O to já také usiluji: mít ten první záběr vždycky nejlepší. Abych použil sportovní přirovnání, nejlepší obrana je skórovat po každé, když se dotknu míče, " dodává Jones, který přirovnává Friedkinův režisérský přístup k fotbalovému zápasu jeho kolegů na Harvardu.

Pokud se týká poručíka Bonhama, Jones říká, že je na ní nejzajímavější a nejdůležitější, že ten muž učí něco, co vlastně sám nikdy nedělal: zabíjet. "Je v tom mimořádně dobrý," dodává herec, "a ví, o tom všechno. Nikdy to ale doopravdy neudělal."
Benicio Del Toro, který představuje Aarona Hallama, jednoho z poručíkových nejlepších studentů v oboru zabíjení, si váží Friedkinova nadšení pro realismus.

obrazek
"Jsem mimořádně pyšný na boj muže proti muži ve filmu," říká Del Toro. "Chtěli jsme to natočit co nejreálnější, a tak ačkoliv boj mezi dvěma muži s mimořádnými dovednostmi s nožem by mohl skončit během několika vteřin, náš souboj je velmi skutečný pokud se týká toho jak dlouho blokujeme a jak reagujeme."

Friedkin věří, že "obsazení znamená 80-90 procent úspěchu filmu," Jones a Del Toro předvedli ve filmu "The Hunted" různé, ale mimořádně úžasné styly herectví.
"Tommy je jeden z nejlepších herců a já jsem ho dal na seznam se Spencerem Tracym, Robertem Mitchumem a Steve McQueenem," říká Friedkin. Dělá to co velcí herci dělají: Do každého záběru vloží obrovskou dávku svého nitra. Proto s ním rád pracuji. Do každého okamžiku investuje své vlastní lidství. A Benicio," dodává Friedkin dává do každého záběru sebe. To je přesně to, co tento film potřebuje protože mnohé není sděleno dialogem, ale obrazem. Nemá smysl psát, co Benicio udělá. Velmi často, nejlepší herectví nespočívá jenom v tom co je napsáno v hercově obličeji, ale co je vepsáno v jeho duši."

Producent James Kacks, který v minulosti pracoval s režiséry jako je Sam Saimi na filmu "The Gift" a "A Simple Plan" stejně tak jako s bratry Coenovými na filmu "Raising Arizona,"se nemohl dočkat práce s Billy Friedkinem.

obrazek
"Chvíli mi trvalo, než jsem Billyho pochopil," říká Jacks. "Natáčí jinak než ostatní.Jinak se připravuje. Nedělá nic z toho na co jsem zvyklý. A navíc jsem si uvědomil, že Billy vychází z dokumentu a natáčí své filmy jakoby to byly dokumenty. Filmuje akci, jako byste tam byli -- jako byste viděli jak se to stalo. A pracovat s ním, je tak jedinečná zkušenost, protože on jako dokumentarista, objevuje podstatu filmu postupně, v průběhu natáčení."

Friedkin snil o tom natočit film "The Hunted" od chvíle, kdy uzavřel přátelství s profesionálním trackerem Tomem Brownem,Jr., ale připadalo mu, že by to byl ryzí dokument až si přečetl scénář Davida a Petera Griffithse o jednom člověku, který prodělal výcvik ve stylu zabijáků Delta Force a stal se masovým vrahem.
"Zabijáky někdo trénoval. Vlastně, jsou často trénováni muži jako můj přítel Tom Brown, který až do dneška učí zvláštní jednotky Delty a dalších týmů způsob stopování, přežití a zabíjení," říká Friedkin. "Cítil jsem, že ve vztahu učitel - student, existují zárodky vzrušujícího konfliktu - hlavně když žákovi málem přeskočilo z počtu zabíjení, které musel provést, a učitel trpí silnými pocity vinny, protože učí ty ostatní zabíjet, i když sám v životě nikoho nezabil." Friedkin najal samotného Toma Browna,, aby trénoval herce a pracoval v průběhu natáčení jako poradce.
"Billy je perfekcionista," říká Brown. Vždycky se mi to na něm líbilo. Snaží se o to natočit co nejvíc autentický příběh."

obrazek
Dvě hodiny denně, tři nebo čtyři dny týdně během produkce v Portlandu, ve státě Oregon, pracoval Brown s Tomy Lee Jonesem a Beniciem Del Torem. Učil je jak přežít v divočině. Brown publikoval široký výběr knih. Právě jeho knihy upoutaly pozornost Williama Friedkina. Brown vede také stopařskou školu v severním New Jersey - Tom Brown´s Tracking, Nature and Wilderness Survival School.
"Tommy Lee má ranč v Texasu, " vzpomíná Brown. "On se toho nemusel moc učit, protože je lovec a počíná si velmi dobře v přírodě. Benicio měl méně zkušeností, ale velmi snadno se učil. Většinu první poloviny filmu je v masce, a tam existuje jistý, velmi těžký způsob pohybu, jakoby stín, který musíte ovládat, a on se to naučil okamžitě."

Oba dva Jones a Del Toro byli mimořádně vděčni specialistovi na nůž Thomasovi Kierovi, stejně tak jako Rafalu Kayananovi, dalšímu filmovému poradci.
Augie Hess, (nominace na Emmy) , který pracoval s Friedkinem na filmu "Vymítač ďábla" a novějším "Rules of Engagement," říká, že "studovaná surovost" je příslovečná pro tento režijní styl. "Billy rád postaví dekoraci a nechá herce, aby se projevili, a když si vedou dobře hned napoprvé, jedná se o přirozený způsob improvizované nedokonalosti Má rád spontaneitu."

Jak Hess poznal, Friedkin si také potrpí na technické detaily. "Během flashbacku, kdy nadporučík instruuje Aarona jak bojovat, Deschanel použil lehkou ruční kameru, ale působila rušivě, bylo to slyšet v dialogu," vzpomíná Hess. "Tak jsem se zeptal Billyho jestli to chce vystřihnout, a on chtěl abychom to nechali tak jak to je. Udělali jsme jistou zvukovou redukci, abychom oslabili ten účinek, ale přesto je to tam slyšet a zajímavé na tom je, že to tu scénu zkrášluje, dává jí dokumentární nádech."

obrazek
Podle Deschanela, Friedkin v roli režiséra také dovede naslouchat, když se někomu něco nezdá. "Billy z vás chce dostat to nejlepší, a to má dobrý vliv, zejména na herce.
Poprvé zmírnil svoje nadšení během prvního velkého souboje mezi nadporučíkem a Aaronem. V tom okamžiku, se oba muži vrhnou na lesní půdu, ve snaze uchopit nůž.

"Možná, že jsme mohli na tuto scénu použít kaskadéry," vzpomíná producent Jacks. . "Ale herci tam byli a chtěli to dělat. Bohužel, Benicio vyskočil vysoko a tvrdě dopadl na zápěstí, zhmoždil si ho.Kdyby to bylo všechno, bylo by to v pohodě, natočili bychom to dřív. Ale pak na něj celou svou vahou spadl Tommy , Benicio si zlomil kost a pohmoždil sedm dalších. Byly mu voperovány hřeby, a my jsme museli přerušit natáčení na sedm měsíců."
Lesní zem byla podle Jackse, měkká jako žíněnka, na které herci trénovali, ale terén byl nerovný a bylo na něm mnoho nečekaných předmětů. Del Toro, si vlastně zlomil ruku o malou rostlinu, o kterou klopýtl.
"Mockrát jsem si to přehrával v mysli," říká Jones. "Určitě jsme dost trénovali v tělocvičně. Měli jsme pro ten pohyb i jméno.

Dobrý spor, shrnuje Del Toro celý incident. "Kaskadérský kousek, který nevyšel," říká. "Všichni jsme dopadli na moje zápěstí, včetně mě. Ale teď je to v naprosté pohodě."
"Nejhorší bylo když jsem se dozvěděl, jak hrozné to Beniciovo zranění bylo," vzpomíná Friedkin, který využil sedmi měsíční pauzy na to aby se podval na film a vylepšoval ho než se hvězda natolik uzdraví, aby mohla natáčet. "hodně jsem o filmu přemýšlel, a začal jsem přirovnávat tento příběh k Abrahámovi a Izákovi," říká režisér. "Pak jsem se sešel s Johnny Cashem, který pro nás napsal původní píseň do filmu a požádal jsem ho, aby zarecitoval úvodní verše k Highway 61 Revisited Boba Dylana. Dostali jsme od Dylana povolení a to se stalo osnovou naší scény."

Ke zranění Del Tora došlo pouhých sedm dní před dokončením natáčení. Naštěstí, všechno dále pokračovalo bez problému
"Billy filmoval s velkou péčí, s precizní choreografií, dohlížel na to, abyste se nechali vtáhnout do akce," říká Jacks. "Kombinací jeho oka a Calebovy kamery vznikla velmi bezprostřední autentická scéna."

O hercích

Tommy Lee Jones
obrazek Narodil se v San Sabě, v Texasu, pracoval krátce s otcem na naftových polích, pak odešel na Harvardskou univerzitu, kde absolvoval obor angličtiny.

Byl oceněn Oscarem za nejlepší mužskou vedlejší roli za svůj nesmlouvavý portrét U.S. maršála Sama Gerarda v kasovním trháku "Uprchlík" (1994). Za své představení také získal cenu Zlatého globu za nejlepší vedlejší roli. Tři roky předtím, byl oceněn nominací na Oscara za roli Claye Shawa ve filmu Olivera Stonea "JFK." Taky jste mohli Jonese vidět znovu v týmu s Willem Smithem a s režisérem Barrym Sonnnefeldem v kasovním trháku "Muži v černém II".

Jones debutoval v klasické "Love Story" a během své úžasné třicetileté kariéry hrál v mnoha filmech jako například "Oči Laury Marsové," "Horníkova dcera" - za který získal svou první nominaci na Zlatý globus - "Stormy Monday," "The Package," "Přepadení v Pacifiku," "Nebe a země," "Nebezpečný zákazník," "Takoví normální zabijáci," "Blue Sky," "Batman navždy," "Cobb" a "Sopka." V roce 1995. Jones režíroval svůj první film podle knihy Elmera Keltona "The Good Old Boys."

V roce 1969, hrál Jones na Broadwayi v "A Patriot for Me" Johna Osbornea. K dalším jeho výkonům na Broadwayi patří "Four on a Garden" s Carol Chaningovou a Sidem Caesarem, a "Ulysses in Nighttown" se zesnulou Zerou Mostelovou.

Benicio Del Toro
obrazek Narodil se v Sanegermanu, Puerto Ricu, vyrůstal v Pennsylvanii. Studoval na Kalifornské univerzitě v San Diegu. (Malířství a herectví). Hrál v mnoha studentských produkcích, z nichž s jednou se dostal na festival v Lafayette Theater v New Yorku. Del Toro zůstal v New Yorku, studoval herectví na the Circle in the Square Acting School a získal stipendium na the Stella Adler Conservatory v Los Angeles. Studoval na Actor´s Circle Theatre což mu umožnilo hostovat v různých televizních seriálech a televizních filmech.

Mohli jsme ho vidět ve filmu Stevena Soderbergha "Traffic." za který byl oceněn Oscarem za postavu mexického policajta, který se snaží stát krok dopředu před korupčním systémem. Také byl oceněn Zlatým globem za nejlepší vedlejší roli, cenou BAFTA, a mnoha dalšími.
Del Toro hrál dále ve filmu Guye Ritchieho "Snatch" a ve filmu Seana Penna "Přísaha" s Jackem Nicholsonem a Robinem Wrightm -Pennem ...

Connie Nielsenová
obrazek Narodila se a vyrůstala v Kodani, v Dánsku. Nyní žije v New Yorku.
Nejvíc se proslavila rolí Princess Lucilly po boku Russella Crowea v oscarovém filmu "Gladiátor."
Dále Nielsenovou můžeme vidět ve filmu "Basic" spolu s Johnem Travoltou a Samuelem L. Jacksonem. Nedávno Nielsenová dokončila produkci filmu "The Great Raid" s Benjaminem Brattem, Josephem Fiennesem a Jamesem Francem pro režiséra Johna Dahla. Hraje americkou ošetřovatelku, která je jednou z vůdčích osobností v podzemním hnutí za osvobození válečných zajatců na Filipínách na konci II. Světové války.

Jeden z jejích nejnovějších filmů je psychologické drama "One Hour Photo " Marka Romaneka. Dále hrála v napínavém thrilleru "Demonlover," pro známého režiséra Oliviera Assayase ("Irma Vep"). O tomto filmu se hodně mluvilo na Filmovém festivalu v Cannes

O tvůrcích

William Friedkin
obrazek Začínal v televizi, do poloviny 60. let natáčel reklamní šoty a dokumentární programy. Jako režisér debutoval v roce 1967. Friedkinova největší filmařská zkušenost ale spočívá v jeho práci na dokumentech, především pro producenta Davida Wolpera.

Prosadil se kriminálním filmem "Francouzská spojka - Štvanice (1971) s Genem Hackmannem v hlavní roli. Film získal 5 Oscarů. Mimo jiné za nejlepší film a za režii. Velký komerční úspěch získal horor o mladém děvčeti posednutém ďáblem, "Vymítač ďábla" (1973) s L. Blairovou, E. Burstynovou a M. von Sydowem. Pak následoval film "Mzda strachu" (1977), "The Brinks Job" (1979), "Cruising" (1980), ...

Friedkin byl šestkrát nominován na Emmy, a v roce 1998 debutoval jako operní režisér, operou Alana Berga "Wozzek" ve Florencii s dirigentem Zubinem Mehtou.V roce 2004 bude režírovat Wagnerova "TannHausera" v Opeře v Los Angeles.

Ricardo Mestres
Začal svou kariéru u společnosti Paramount Pictures v roce 1981 jako tvůrčí pracovník pro Dona Simpsona a Jeffrey Katzenberga, pro kterého později pracoval na mezinárodním kasovním trháku "Policajt z Beverly Hills."
Mestres vstoupil do Studií Walta Disneye v roce 1984 jako výkonný producent. Pracoval na tak úspěšných filmech jako je "Outrageous Fortune," "Tři muži a nemluvně," "Good Morning Vietnam," "Big Business," "Coctail" a "Turner and Hooch". V roce 1988 byla vytvořena společnost Hollywood Pictures, a Mestres se stal jejím prezidentem. Pod jeho vedením, Hollywood Pictures uvedla takové hity jako je "Arachnophobia," "The Hand That Rocks the Cradle," "Tombstone," "The Joy Luck Club," "Quiz Show" a "The Santa Clause."

Gloria Greshamová
Je nominována na cenu Akademie za svou práci na filmu "Avalon" a toto je její třetí film pro režiséra Williama Friedkina. Pracovala například na filmech "The Kid," "Bandits," na Friedkinově "Rules of Engagement," "Liberty Heights," "Six Days Seven Nights," "Sphere" a na nejnovějším filmu "Envy."

Brian Tyler
Je uznávaný filmový skladatel, klasický dirigent a písničkář. Hudbou začal v mládí a hrál v koncertních síních po celém světě. K tomu, aby přešel k filmu ho přesvědčil jeho dědeček , výtvarník, nositel Oscara V roce 2002 byl nominován na cenu Emmy za hudbu k filmu Henryho Bromella "Last Call," v hlavních rolích Jeremy Irons a Sissy Spaceková.
Složil hudbu k filmům např.: "Frailty,", "Children of Dune" "The Big Empty," "Darkness Falls" ...

Podobné filmy

V oku hurikánu
(The Hurricane Heist) Skupina všehoschopných gangsterů se rozhodne využít nejsilnějšího hu...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Harry Potter a Relikvie smrti - část 1
(Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1) Harry, Ron a Hermiona se vydávají na nebezp...
dnes 20.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Gran Torino
Zahořklý veterán z Korejské války Clint Eastwood přišel o svou milovanou manželku a se svý...
dnes 21.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 24. 1. 2020 Svátek má Milena
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz