fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

78% 334 hlasů
7.8 10 334
film / drama, krimi, Francie, , 86 min.
Garde a vue / The Inquisitor / Under Suspicion

Režie:
Herci: , , , , , více...


Archiv
02:09Vítání nového roku si inspektor Antoine Gallien nepředstavoval právě tak, že musí po celou noc poslouchat svého přítele, notáře Jeromeho Martinauda, který je podezřelý ze znásilnění a z vražd dvou mladých děvčat. Když se už-už zdá, že Martinaud je skutečně vinný, ba dokonce mu nevěří ani jeho manželka Chantal, objeví se nezvratný důkaz o jeho nevinně. Proč se tedy Martinaud přiznal? Kde je pravda?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Strhující. Dokonalé a svým způsobem neskutečně brutální. Nejsilnější dialogy, jaké jsem kdy ve filmu slyšel a stejně tak nejsilnější herectví. Vezměte všechna slova znamenající chválu, napište je sem a zjistíte, že to nebude stačit, tak moc je Svědek silný film. Jedna místnost, pár herců, děj v podstatě o ničem, ale dialogy natolik geniální, že vás ten film strhne a už nepustí. Chvílemi jsem nedýchal vůbec, chvílemi jsem naopak dýchal až moc, protože lepší herecký koncert jsem v životě neviděl a když jsem si už říkal, že už to snad nemůže být lepší, přišla Romi Schneider - a bylo to. Kolega Enšpígl mi naprosto mluví z duše - perfektní názor, doporučuju přečíst, opravdu moje slova. Takové filmy se už netočí a už točit nebudou. Odteď, když se řekne film, nevybavím si jen cokoliv z Francie ze 60. - 80.let, představím si Svědka. Představím si, že velikáni jako Funés, Gabin nebo právě Ventura už nežijí a nikdy už žít nebudou. Ten film je dokonalý tak, jak jen být může. Dialogy, monology a další jiné logy jsou tak strhující, že prostě nejen, že u toho neusnete, ale budete jen poslouchat a nevěřícně čumět na arogantního, nepříjemného, slizkého Serralulta a Venturu, který vystřídá snad všechny nálady, které je člověk schopný vyprodukovat. Sice je jasné, jak to s doktůrkem vlastně bylo, už od začátku a od začátku je jasné i to, jaký to asi bude mít konec, ale i to je natočené naprosto neskutečným způsobem. Během osmdesáti minut se tam neděje nic a zároveň ohromná spousta věcí. Atmosféra all inclusive. Jeden z nejlepších filmů jaké jsem kdy viděl, a asi i jeden z nejlepších filmů historie. Veliká, neskutečná ůcta pro Lina Venturu a Phillipa Noireta - popravdě, nevím, který z nich byl lepší. 100% je málo a to píšu málokdy. Na Svědka nikdy nezapomenete, navrch to má i prvotřídní dabing - velká čest Standovi Fišerovi, který se naprosto odprostil od všech Phougassů a Clouseaů a místy nebyl jeho tak typický hlas ani poznat.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Svědek

obrazek
Ani v době silvestrovské noci inspektor Antoine Gallien nemůže odpočívat. Uprostřed zábavy nikdo netuší, že došlo k dvěma závažným zločinům. V obou případech se stala obětí neplnoletá dívka, kterou pachatel před smrtí znásilnil.
Gallien je v nepříjemné situaci - v malém městečku se místní "honorace" dobře pozná a jedním z podezřelých je právě jeho přítel, místní notář Jerome Martinaud, který objevil a ohlásil druhou vraždu. Gallien spolu s inspektorem Marcelem Belmontem pozvou notáře ke sepsání zápisu o svědectví.
obrazek
Banální vyšetřování se postupně mění na klaustrofobický celonoční křížový výslech, při kterém je konfrontovaná i krásná notářova manželka Chantal. Postupně, v dusivé atmosféře, se proti Martinaudovi hromadí nezvratné důkazy, i sama Chantal přiznává, že si už dávno všimla manžely slabosti pro mladá děvčata.
Martinaud psychický tlak nevydrží a přizná se k oběma zločinům. Přesně v té chvíli však Belmont objeví nezvratný důkaz o Martinaudově nevinně.


Podobné filmy

Život po životě
(Hereafter) Příběh tří lidí, které nějakým způsobem postihla smrt. Matt Damon je americký ...
dnes 11.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Lásky čas
(About Time) Tim je naprosto obyčejný, nesmělý jednadvacetiletý kluk, který má bláznivou r...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Náhlý úder
(Sudden Impact) Clinta Eastwooda poslali pro jeho drsné vyšetřovací metody na dovolenou do...
zítra 02.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 23. 10. 2019 Svátek má Teodor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz