fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

65% 1762 hlasů
6.5 10 1762
film / thriller, akční, drama, USA, , 120 min., od 12 let
Swordfish
Kinopremiéra v ČR 1.11.2001, DVD od 13.5.2002 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:59Připoj se. Hackni to. Jdi kam se ti zamane. Ukradni cokoli se ti zalíbí.
Charismatický a nesmírně schopný špion dostane od vlády nový úkol. Má přesvědčit právě propuštěného počítačového hackera, aby pro stát ukradl šest bilionů dolarů. Odměnou mu má být možnost starat se o dceru, která mu byla odebrána...
Pod strukturou našeho světa existuje ještě jeden paralelní vesmír. Říkáme mu cyberspace. Hlídají ho kódy a ty nejpromyšlenější ochranné systémy. Ukrýváme v něm naše nejtajnější tajemství, informace, které se nikdy nesmí dostat na denní světlo a samozřejmě také spoustu peněz. Kde ale bereme tu jistotu, že jsou tam skutečně v bezpečí?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zábavná akční jízda, která má rozhodně grády. Efektní výbuchy, dokonalé přestřelky, automobilové honičky jako z gangsterského filmu a krásná žena. Halle Berry je neskutečně sexy, Hugh Jackman je skvělý, John Travolta coby záporák tu předvádí úžasný veletoč. Zápletka příběhu je sice jednoduchá, ale je to tak mistrovsky natočeno, že se to v oné atmosféře zcela ztratí. Úchvatná scéna s autobusem ve finále filmu. Řemeslně zručně odvedený snímek, který nemůžu jinak, než doporučit.
Všechny komentáře k filmu 20+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Swordfish: Operace Hacker

obrazek
Gabriel Shear medituje nad mizernou úrovní současné hollywoodské produkce. Slova chvály má jen pro Psí odpoledne Sidneyho Lumeta. Co kdyby bankovní lupič v podání Ala Pacina vyhrotil situaci natolik, že by začal střílet rukojmí? Své úvahy ovšem Shear sděluje rukojmím v losangeleské pobočce Světové banky, neprodyšně obklíčené policií. Dvaadvacet zoufalců proměnil v chodící vějířovité miny prostřednictvím náloží a kovových kuliček, připevněných na těle. Když se policie, vedená černým agentem FBI Robertsem, pokusí zasáhnout, Shear jedno z rukojmí chladnokrevně "odpálí". Tak si vynutí volný průchod k připravenému autobusu. Jeden z mužů v jeho doprovodu, Stanley Jobson, vzpomíná na události posledních čtyř dnů. Proslulý finský hacker Axel Torvalds je zadržen na losangeleském letišti. Midland, Texas. Stanleyho, který se pokouší zapracovat se jako mechanik těžních věží, vyhledá svůdná černoška Ginger. Má zprostředkovat schůzku se svým šéfem Shearem. Stanley odmítá o nové "práci" uvažovat: je v podmínce, právě ho pustili z vězení, kde seděl za internetové podvody.

obrazek
Tam ho před dvěma lety dostal agent Roberts, bývalý šéf oddělení pro boj s kybernetickým zločinem. Ginger však ví, že hacker zoufale potřebuje peníze na právníky, kteří by mu vymohli do opatrovnictví milovanou dcerku Holly. Ta je v péči matky alkoholičky Melissy, žijící navíc s pornoproducentem. Ginger nabídne Stanleymu sto tisíc dolarů jen za to, že se se Shearem sejde. Torvaldse vyslýchá agent Roberts. Když je policista odvolán k telefonu, dvojice zabijáků pronikne do cely a Fina zastřelí. Ginger dopraví hackera do Los Angeles. Shear jej s pistolí v ruce donutí, aby během minuty rozluštil na počítači kód, bránící přístup do computerového systému ministerstva obrany. Hacker se zpozdí jen o několik vteřin. Shear ví, že našel za Torvaldse dobrou náhradu. Robertsův tým zjistí, že Stanley přiletěl do Los Angeles navzdory zákazu přiblížit se k dceři a k bývalé manželce. Shear nabídne Stanleymu za spolupráci deset milionů. Ubytuje ho v pronajaté vile, kde mu poskytne společnost svůdné Ginger a superpočítač, nutný k vytvoření "červa", tedy viru potřebného k průniku do dat.

<>Obrázek nenalezen<> Netuší, že Roberts začal hackera sledovat. Stanleymu se podaří setkat se s dcerkou. Slíbí jí, že už brzy budou spolu. Ginger hackerovi svěří, že není jen Shearovou superinteligentní pomocnicí. Ve skutečnosti prý pracuje pro protidrogovou centrálu. Stanley se od Sheara dozví o existenci tajného vládního konta, jež vláda v roce 1986 vytvořila pro podporu boje proti mezinárodnímu terorismu. Nikdo ovšem netuší, že po zrušení operace Mečoun se původních čtyři sta milionů díky úrokům rozrostlo na devět a půl miliard dolarů. K těm se chce dostat jeho prostřednictvím Shear, jenž je hlavou tajné protiteroristické organizace Černá buňka. Ta vznikla na ochranu amerických zájmů už za prezidenta Hoovera. Sheara z Virginie podporuje senátor Reisman, který je zároveň předsedou výboru pro boj se zločinem. Senátor chce od akce ustoupit, když zjistí, že Sheara kvůli Stanleymu sleduje FBI. Bývalý agent ovšem odmítne uposlechnout a Reisman se ho rozhodne zlikvidovat. Stanley objeví v Shearově vinotéce mrtvolu, k nerozeznání podobnou Shearovi.

obrazek
Během projížďky vozem je se Shearem napadnou senátorovi muži. Shear si však prostřílí cestu ke svobodě. Hacker chce s prací pro zjevně psychopatického šéfa skončit, Ginger ho však umluví. Shear žádá, aby Stanley dokončil práci na "hydře", jejímž prostřednictvím má proniknout k vytouženým penězům. Sám pak zastřelí "zrádného" senátora Reismana. Stanley končí s rekapitulací událostí posledních čtyř dnů. Dal Shearovi disk s "hydrou". Dozvěděl se však, že průnik do systému má z počítače Světové banky provést on sám. Aby si Shear pojistil jeho loajalitu, zmocnil se Holly. Hackerovi se povede nečestného šéfa podvést a umožnit dcerce útěk. Pak je však vystaven krutému nátlaku: musí průnik do systému a převod peněz provést bezchybně během minuty, která dělí vyzrazenou Ginger od smrti pověšením. Muž úkol úspěšně splní. Shear však Ginger stejně zastřelí (byla to přece policistka). Potom musí hacker s teroristy i s rukojmími nastoupit do přistaveného autobusu. <>Obrázek nenalezen<> Místo na letiště však řidič směřuje k nádraží, kde autobus vyzvedne do vzduchu obří nákladní vrtulník. Pronásledovatelům v čele s Robertsem se však podaří helikoptéru, prolétající mezi loangaleskými mrakodrapy, sledovat po zemi a dostihnout ji na střeše jedné z výškových budov. Shear se se svými zabijáky pokusí uniknout ve vrtulníku, rozlícený Stanley však odlétající stroj zasáhne výstřelem z bazuky. Hacker v márnici identifikuje Shearovy ohořelé pozůstatky. Dozví se, že Ginger, jejíž tělo záhadně zmizelo, u policie nikdy nepracovala. Uvědomí si, že Shear ve zříceném vrtulníku vůbec nebyl a že tělo v márnici patří mrtvému, jehož objevil ve vinotéce. Robertsovi však nic neřekne. Užívá si raději prázdnin po boku milované dcerky. Monte Carlo. Ginger provede převod ukradených peněz na další tajná konta. Potom ohlásí úspěšné splnění úkolu Shearovi. Veřejnost se ze zpráv brzy dozví o záhadné smrti dalšího mezinárodního teroristy.

O produkci

<>Obrázek nenalezen<> Režisér Dominic Sena natočil akční snímek Operace: Hacker s využitím prvků módního "computerového" thrilleru. Komplikovaně vyhlížející zápletka se točí kolem ilegálního průniku do zakódovaného počítačového systému a využívá hackerské pseudohantýrky a futuristických prvků. To vše je však jen záminkou k vyprávění o střetu Dobra a Zla na pozadí klasické "velké bankovní loupeže". Proslulý hacker Stanley Jobson je v podmínce, a tak se drží co nejdál od klávesnice. Tajemný Gabriel Shear ho však donutí ke spolupráci prostřednictvím výhrůžek a slibů, týkajících se hackerovy milované dcerky. Vedle peněz má být lákadlem i Shearova pravá ruka, svůdná kráska Ginger. V centru Shearova zájmu je fiktivní vládní operace Mečoun (což je původní název filmu), která v roce 1986 na tajném kontě shromáždila prostředky k financování boje proti mezinárodnímu terorismu. <>Obrázek nenalezen<> Nikdo ovšem netuší, že po zrušení operace se původních čtyři sta milionů díky úrokům rozrostlo na astronomických devět a půl miliard dolarů. K těm se prostřednictvím najatého hackera pokouší proniknout právě psychopaticky umanutý Shear, jenž je hlavou tajné protiteroristické organizace. Za Shearem ovšem stojí senátor Reisman; ten však z akce na poslední chvíli vycouvá. Psychopat je ovšem svým cílem posedlý natolik, že k realizaci svých záměrů neváhá používat tytéž metody jako teroristé... Autoři filmu proti sobě staví individuální pravdu Jobsona, jemuž jde o životy a štěstí konkrétních osob (dcerka Holly, Ginger), proti Shearovu boji za anonymní "obecné blaho", pro nějž lze obětovat i životy nevinných. Nedávné události v USA nečekaně zaktualizovaly vyznění filmu a zvýraznily žánrově správné relativizující stanovisko autorů, jež je však značně vzdálené momentální skutečnosti.
obrazek
Podobně jako ve svém předcházejícím snímku 60 sekund (FP 7/2000) uzavírá Sena vyprávění do několika dnů (sledovaných zde v retrospektivě) a napětí soustřeďuje na snahu hrdiny pod tlakem splnit zadaný úkol v "nemožném" časovém limitu. Stejně jako ve zmíněném filmu, i tady má protagonista pouhou minutu na průnik k datům prostřednictvím vlastnoručně stvořeného superviru a na převod peněz na Shearův účet. Snímek těží vedle atraktivní vizuální složky z čerstvého renomé Hugha Jackmana (X Men) a z charismatu Johna Travolty. U filmu, který slibuje víc, než nakonec dokáže splnit, je pozoruhodná úvodní scéna, v níž padouch cinefil Shear své postoje dokumentuje na vypravěčských schématech hollywoodských filmů.

O hercích

John Travolta
obrazek Narodil se 18. února 1954 v Englewoodu, New Jersey, USA. Byl nejmladším z šesti dětí v italsko-irských rodičů. Od šesti let navštěvoval taneční školu Freda Kellyho, bratra legendárního Gena. Jako herec začínal v provinčních divadlech a zájezdových souborech. První úspěch přišel až po osmi letech. V roce 1974 na Broadwayi s epizodní rolí v muzikálu Pomáda. Na jeho základě dostal roli v televizním seriálu Welcome Back, Kotter. Potom přišla hlavní role ve filmu Horečka sobotní noci, ve které plně využil své taneční nadání. Byl za ni nominován na Oscara 1977. Pokračoval filmovou Pomádou, kde nazpíval duet se svou filmovou partnerkou Olivií Newton-Johnovou.

Dostal se do hitparád celého světě. Z jeho následujících rolí patřila k nejvýraznějším postava zvukaře v thrilleru Briana De Palmy Výbuch. Diváci na celém světě si ho oblíbili díky sérii romantických komedií Kdopak to mluví, ve které si zahrál taxikáře Jamese. Definitivní návrat mezi nejlépe placené hollywoodské hvězdy mu umožnila role zabijáka Vincenta Vegy ve filmu Quentina Tarantina Pulp Fiction - Historky z podsvětí. Získal za ni další nominaci na Oscara a Zlatý glóbus. Ten pak konečně dostal za hlavní roli v komedii Chyťte ho!.

Hugh Jackman
obrazek Narodil se 12. října 1968 v australském Sydney. Vystudoval novinařinu. Poté se vrhnul na studium dramatu, hrál v televizi v seriálu z vězeňského prostředí Correlli. Jako zpěvák se chytil v muzikálu Kráska a zvíře. Jeho druhý australský film Erskineville Kings mu vynesl nominaci na cenu pro nejlepšího herce za rok 1999 od Australian Film Institute. Jackman hraje na piáno a na kytaru, rád hraje golf a jezdí na windsurfingu.

Halle Berryová
obrazek Zaujala diváky rolí Storm v X-Menech. Kritiky pak nadchla svým výkonem ve filmu společnosti HBO Introducing Dorothy Dandridge, za který jí udělili cenu Emmy a Zlatý glóbus. Mohli jsme ji také vidět ve snímku Boeing 747 v ohrožení, za který získala cenu pro Nejlepší herečku v akčním filmu. Hrála také ve Flintstoneových a po boku Eddieho Murphyho v komedii Bumerang. Pro televizi pracuje průběžně a má na kontě tak úspěšné projekty jako Oprah Winfrey Presents: The Wedding, Solomon and Sheba nebo minisérii Queen, která se stala pokračováním s největším ratingem v televizní historii.

Sam Shepard
Vlastním jménem Steve Shepard Rogers se narodil 5. listopadu 1943 ve Fort Sheridanu, Illinois, USA. Vyrůstal na různých vojenských základnách než se jeho rodina usadila na avokádové farmě v Kalifornii. Živil se jako česáč ovoce nebo hlídač vrakoviště a přitom hrál košíkovou a věnoval se rodeu. V šedesátých letech se začal prosazovat jako autor divadelních her aby se nakonec stal jedním z nejlepších současných amerických dramatiků. Jeho hry byly odměněny mnoha oceněními, včetně prestižní ceny Obie pro Chicago nebo Red Cross, za drama Buried Child získal dokonce Pulitzerovu cenu. Mimo to napsal množství povídek a hrál v rockové skupině. Se svojí manželkou Jessicou Langeovou hrál v několika filmech z nichž nejzajímavější byly asi Zločiny srdce.

O tvůrcích

Domonic Sena
Začal svoji kariéru filmaře v osmdesátých letech jako kameraman. Později spoluzaložil firmu Propaganda Films, pro kterou natočil množství úspěšných reklam a videoklipů. Videoklipů bylo něco kolem stovky a vystupovali v nich takoví umělci jako David Bowie, Tina Turnerová, Janet Jacksonová nebo Bryan Adams. V oblasti celovečerního filmu debutoval Sena thrillerem s Davidem Duchovnym a Bradem Pittem Kalifornie. SKIP WOODS (scénář) nedávno dokončil svůj vlastní film podle svého scénáře - Thursday.

Paul Cameron
Stál za kamerou vysokorozpočtového filmu poprvé při natáčení snímku 60 sekund. Předtím už ale s celovečerním filmem získal bohaté zkuZačal svoji kariéru filmaře v osmdesátých letech jako kameraman. Později spoluzaložil firmu Propaganda Films, pro kterou natočil množství úspěšných reklam a videoklipů. Videoklipů bylo něco kolem stovky a vystupovali v nich takoví umělci jako David Bowie, Tina Turnerová, Janet Jacksonová nebo Bryan Adams. V oblasti celovečerního filmu debutoval Sena thrillerem s Davidem Duchovnym a Bradem Pittem Kalifornie. SKIP WOODS (scénář) nedávno dokončil svůj vlastní film podle svého scénáře - Thursday.šenosti, když byl kameramanem dvou nezávislých snímků Advice from a Caterpillar a Poslední smích. Předtím pracoval pro televizi - natočil pilotní snímky dvou seriálů - Michael Hayes a Relativity. Pracoval také na množství videoklipů pro zpěváky jako David Bowie, Billy Joel nebo Puff Daddy.

Christopher Young
Patří mezi respektované autory hudby už od dob svého temného průniku na skladatelskou špici - Hellraiser. Jak o něm napsala Cinema: "Připomíná to nejlepší z tvorby Howarda Shorea, je zřejmě jeho nejlepším dílem vůbec a patří dnes spolu s Goldsmithovým Omenem nebo Williamsovými Čelistmi ke klasice hororové hudby." Díky tomuto úspěchu dostával Christopher Young zakázky především z oblasti hororů a thrilleru: Vraždy podle předlohy, Mutant, Povodeň, Jennifer 8, Moucha 2, Vražda v Bílém domě. Ale na svém kontě má i hudbu ke snímku Bomba kšeft.

Podobné filmy

Pán prstenů: Návrat krále
(The Lord of the Rings: The Return of the King) Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití S...
dnes 07.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Milionový brouk
(Piedone d'Egitto) Neapolský policista Bud Spencer alias Velká noha řeší případ vraždy mla...
dnes 10.50
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Bláznivá, zatracená láska
(Crazy, Stupid, Love) Steve Carell prožívá nejhorší dny svého života - jeho žena Julianne ...
dnes 12.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 23. 11. 2019 Svátek má Klement
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz