fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

79% 2837 hlasů
7.9 10 2837
film / drama, mysteriózní, USA, , 137 min., od 12 let
Mystic River
Kinopremiéra v ČR 27.11.2003, DVD od 18.8.2004 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2003, Oskar, Mužský herecký výkon (S. Penn), Mužský herecký výkon ve vedlejší roli (T. Robbins), Film


Ukázka
01:09Pohřbíváme naše hříchy, protože se chceme očistit ...
Jimmy Marcus, Sean Devine a Dave Boyle jsou přáteli už od dětství. Jejich poslední setkání však není příjemné. Sean v roli policisty vyšetřuje případ smrti Jimmyho nejstarší dcery Katie. Okolnosti její smrti jsou velice podivné a tak musí Sean vybrat z mnoha zmatených stop tu jedinou, která by vedla k objasnění případu. A pak je tu ještě Jimmyho vztek a touha po odplatě. Sean tedy stojí před velice zamotanou záhadou ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Šustí mi to papírem, je to pro mě celkově nepřesvědčivé. Neplatí to pouze pro Seana Penna, ten se mi tu líbil moc.
Všechny komentáře k filmu 40+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tajemná řeka

Vražda mladé dívky tragicky zasáhne do života tří dlouholetých kamarádů. Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se sice tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se také přátelí se Seanem, který pracuje jako detektiv v oddělení vražd, i Jimmym, jenž si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Jimmy přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Zatímco policisté pomalu rozkrývají její příčiny, stane se překvapivě jedním z hlavních podezřelých také Dave. Podezřívá ho nejen policie, ale také manželka Celeste, které se nezdá jeho vyprávění o přepadení. Zdá se, že podivínský Dave skutečně něco tají, policisté však stále nemají dostatek důkazů stejně jako je nemá Jimmy. I když policisté objeví vražednou zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání.


O hercích

Sean Penn
obrazek Narodil se 17. srpna 1960 v Burbanku, Kalifornie. Režíruje často thrillery jako Vyvrhel, nebo Křižovatka smrti. Většinou si je i sám píše a produkuje. Vedle Davida Leana a Andrewa Davise patří mezi režijní vzory herce a režiséra C.T. Howella. Jack Nicholson, který si u něj zahrál o něm říká: "Jako režisér je Penn obrovský talent." Spolu se svojí tehdejší manželkou Madonnou měl hrát ve Schůzce naslepo, ale produkce si přála na jeho místo Bruce Willise. Madonna proto roli odmítla.
Je synem režiséra Arthura Penna, v jehož filmu Judgment in Berlin má cameo svědka při procesu. Jeho mladší bratr Christopher Penn je také herec a starší bratr Michael Penn je hudebníkem. První roli dostal v seriálu Barnaby Jones. Hrál především role drsných a problémových mladíků. Dostal Stříbrného medvěda za roli trestance v dramatu Mrtvý muž přichází. Můžete se s ním potkat na večeři v newyorské restauraci Columbus 201 Columbus Avenue/69th Street Michaila Barišnikova.

Kevin Bacon
obrazek Narodil se 8. července 1958 ve Filadelfii, Pensylvánie, USA. V osmnácti odešel z domova (byl nejmladší ze šesti dětí) a zapsal se na herecké kurzy v Manning Street Actor's Theatre. Hrál na divadle, dostával miniroličky ve filmech jako Pátek třináctého, aby se konečně trochu zviditelnil konverzační komedií Bistro. Průlom přišel až s kolektivní odpalovačem hereckých kariér - hororem Hráči se smrtí. Od té doby dostává tu lepší, tu horší role (většinou si drží určitou dramatickou úroveň) v tu lepších, tu horších filmech (v nezávislých i čistě hollywoodských filmech) jako Pár správných chlapů, Apollo 13 nebo Divoká řeka.
Na internetu byla jistou dobu populární soutěž v propojování jakéhokoli herce s Kevin Baconem přes jeho filmy, nebo těch, kteří s ním spolupracovali. Jako vedoucí výroby pracoval na Nebezpečných hrách. Pravidelně zpíval se svým bratrem kytaristou v malé kavárně.

Tim Robbins
obrazek Vyrůstal v newyorské intelektuální čtvrti Greenvich Villagev a šoubyznys znal od dětství díky svému otci herci a folkovému zpěvákovi. Nejprve pracoval jako osvětlovač, aby nakonec sám sestoupil do paprsků spotlightů. Studoval dramatické umění, hrál ve Francii, spoluzaložil experimentální divadelní soubor The Actor's Gang. Podílel se i na psaní her. Hostoval v seriálech Měsíční svit, St. Elsewhere a Hill Street Blues. Přestože se na plátně objevil ve filmech jako Top Gun a Bull Durham, diváci si jej pořádně všimli až díky hlavní roli ve fantaskním thrilleru Jakubův žebřík. Pod kotel divácké přízně pak přiložil postavou filmového manipulátora v satyrickém filmu Roberta Altmana Hráč, aby nadchl kritiku svým režijním a producentským debutem ze zákulisí fiktivní politické kampaně Bob Roberts. V této roli vytěžil maximum ze své fyziognomie čahouna s tváří naivního dítěte, které dokáže situaci v dětském koutku pořádně zmanipulovat. Svoji pozici důležitého hráče si pak posílil rolí muže neprávem obviněného z vraždy své ženy Vykoupení z věznice Shawshank. Posléze produkoval snímek své manželky Susan Sarandonové Mrtvý muž přichází. Byl za jeho scénář nominován na Zlatý glóbus.
V zajímavém cameu prezidenta Spojených států amerických, který se dobře baví, když se ho hlavní záporák snaží vydírat, ho můžeme vidět ve dvojce Austina Powerse.
Se Susan Sarandonovou mají dvě děti.

O tvůrcích

Clint Eastwood
obrazek Je hercem a režisérem už více než čtyři desetiletí. Hrál už skoro v padesáti filmech. Některé z jeho filmových postav se staly ikonami, počínaje mlčenlivou postavou ve westernu Sergia Leoneho Hodný, zlý a ošklivý, přes nesmlouvavého detektiva Dirty Harryho až po roli Williama Munnyho z filmu Nesmiřitelní, za kterou byl nominován na Oscara.
Společnosti Warner Bros je věrný už roky. Jejich největší společný úspěch z poslední doby, film Vesmírní kovbojové, je více než dvacátým titulem Eastwooda režiséra. Předcházely mu tak výrazné snímky jako Půlnoc v zahradě dobra a zla, Madisonské mosty (Meryl Streepová za něj byla nominována na Oscara jako nejlepší herečka) nebo western Nesmiřitelní, který získal Oscary za Nejlepší film, Nejlepší režii, Nejlepší vedlejší roli a za Nejlepší střih.
V mládí Eastwood hodně cestoval, protože jeho otci se nedařilo sehnat dlouhodobější práci. Syn Clint, mladší sestra Jean a matka Ruth samozřejmě cestovali s sebou. Později se usadili na tak dlouho, aby mohl syn vystudovat Oakland Technical High School a odnést si diplom. Psal se osmačtyřicátý rok. Eastwood si vojenskou uniformu oblékl poprvé roku 1949.

Jako herec to nejprve zkusil ve studiu Universal. Dostal malé role v hororových filmech a byl zase propuštěn, když se společnost rozhodla, že pro herce jeho typu nemá uplatnění. Když vyměnil toto studio za 20th Century Fox stal se hvězdou televizního seriálu - Rawdy Yatesem, druhým nejdůležitějším kovbojem seriálu Rawhide. Ale to už Sergio Leone připravuje německo-italsko-španělský western The Magnificent Stranger. Film byl ve skutečnosti remakem snímku Akira Kurosawy Yojimbo. Eastwood se stal mužem beze jména. Režisér Leone sice prohlásí, že Eastwood má pouze dvě herecké polohy "S kloboukem a bez," ale brzy následuje pokračování. A brzy měla do filmového panteonu Eastwoodovy kroky následovat další legendární postava - Drsný Harry.

Roku 1968 založil Eastwood svoji vlastní produkci - Malpaso, které bude od nynějška podepsáno pod každým jeho filmem. Eastwood jako množství jeho kolegů začíná produkovat a režírovat. Poprvé si zkusil režii na jednom dílu seriálu Neuvěřitelné příběhy. Také díky tomu své celovečerní filmy dnes točí svým vlastním způsobem. Například Madisonské mosty točil v časové posloupnosti. Jak o něm později říká Meryl Streepová: "Bylo to pro mě těžké natáčení, protože Clint stále neříkal, jestli je to dobré nebo špatné; zřejmě to nechtěl zakřiknout." Tvůrčí svoboda ho řadí někam do první pětky nejvlivnějších mužů Hollywoodu, za Stevena Spielberga nebo Jamese Camerona, před Roberta Zemeckise, nebo Francise Forda Coppolu.

Brian Helgeland
obrazek Získal ceny Academy Award, Broadcast Film Critics, National Society of Film Critics, Writers Guild, a Bosten, Florida, Los Angeles, Texas a New York Critics Awards, a nominaci na Golden Globe Award za scénář k filmu L.A. Přísně tajné, který společně napsal s Curtisem Hansonem.

Původně rybář z New Bedford, Massachusetts, Helgeland změnil povolání "po velké bouři na moři v den Díkůvzdání 1985" a začal psát scénáře. Brzy poté, co se přestěhoval do Los Angeles (1986).
Pro společnost Warner Bros nejprve napsal společně s bratry Wachovskými scénář akčního thrilleru Nájemní vrazi, aby si udělal jméno především scénářem filmu L.A. Přísně tajné. Mezi jeho další filmy, ke kterým napsal scénář jmenujme snímky Spiknutí, nebo The Postman: Posel budoucnosti. Pro menší filmové společnsti napsal scénáře k filmům Noční můra v Elm Street IV: Dítě snu, 976 Předvolba zla a Dálnice do pekla. Jako režisér je podepsán především pod filmy Odplata a Příběh rytíře.

Tom Stern
S Clintem Eastwoodem už spolupracoval ovšem nikoli na postu hlavního kameramana, ale jako hlavní osvětlovač. Na tomto postu byl u takových Eastwoodových filmových úspěchů jako Nesmiřitelní nebo Vesmírní kovbojové. Pracoval též na úspěšných filmech jiných tvůrců jako Americká krása, Fantom, Nebezpečné myšlenky, nebo Francouzský polibek.
Hlavním kameramanem byl před tímto snímkem už v roce 2002 u filmu Blood Work.

Lennie Niehaus
Spolupracoval s Eastwoodem na mnohých filmech. Naposledy na snímku Vesmírní kovbojové.
Znají se od padesátých let, kdy spolu sloužili v armádě a objevili společnou lásku k jazzu.
Niehaus, který vystupuje, skládá a má na starosti aranže v muzice pro Stana Kentona, začínal v televizi a filmu, kde upravoval hudbu pro skladatele Jerryho Fieldinga. Složil hudbu pro více než patnáct Eastwoodových filmů jako Drtivý stisk, Psanec Josey Wales, Stahující se smyčka, Bledý jezdec, Bird, ...

Podobné filmy

Pouto mlčení
(Bond of Silence) Katyin manžel se vydává o silvestrovské noci k sousedovi přerušit divoko...
dnes 18.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Labyrint mysli
(Mindscape) Nedávno ovdovělý John Washington je nadaný zvláštní schopností. Dokáže se dost...
dnes 22.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Tenký led
(Thin Ice aka The Convincer) Pojišťovací agent Mickey se ocitl v komplikované životní situ...
zítra 00.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 12. 12. 2019 Svátek má Simona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz