fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

70% 728 hlasů
7 10 728
thriller / komedie / akční / dobrodružný / rodinný / muzikál, USA, , 99 min.
Muppet Treasure Island

Režie:
Herci: , , , , , více...

Slavný příběh R.L. Stevensona o pirátech, vzpouře a cestě na ostrov s ukrytým pokladem v bláznivém podání slavných Muppetů.
Žabák Kermit a jeho přátelé vedou válku proti krutým pirátům a zároveň řeší problém, jak se co nejrychleji dostat k ukrytému pokladu.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tajemný ostrov pokladů

obrazek
Vysloužilý pirát Billy Bones vypráví v hostinci, kde obsluhuje sirotek jim Hawkins, o kapitánu Flintovi, který na jednom malém ostrově ukryl velký poklad a o ztracené mapě, která k němu ukazuje cestu. Jednoho večera se v hostinci objeví Bonesův bývalý kumpán Slepej Pew a předá mu černou známku, pirátský ortel smrti. Vylekaný pirát zemře hrůzou, ale ještě předtím stačí Jimovi, svému nejvěrnějšímu posluchači, odkázat Flintovu mapu a varovat ho před jednonohým pirátem. Když je hostinec přepaden a vypálen piráty, rozhodne se Jim a jeho chlupatí kamarádi krysa Rizzo a Velký Gonzo, že se vydají na dobrodružnou cestu a poklad najdou.
obrazek
Získají pro svůj plán syna známého stavitele lodí a zanedlouho již na palubě lodi Hispanola vyplouvají za dobrodružstvím. Jim jako novopečený plavčík se setkává nejen s přísným prvním důstojníkem Arrowem a legendárním námořním kapitánem, žabákem Abrahamem Smolletem, ale také jednonohým kuchařem Dlouhánem Johnem Silverem. Zatímco kapitán v podpalubí vzpomíná na svou ztracenou lásku, prasátko jménem Benjamina Dělo, vyslechne Jim tajně rozmluvu pirátů, kteří se zmocnili jeho mapy k pokladu a nyní plánují vzpouru. Když doplují k ostrovu, vyšle kapitán záměrně na ostrov celou posádku s úmyslem nechat je tam a odplout.
obrazek
Lstivý Silver se však zmocní Jima a vezme ho s sebou. Kapitán se s pomocí Rizza a Gonza vydá na ostrov, aby Jima zachránil, jsou však přepadeni domorodci a odvlečeni k nejvyšší bohyni Bumšakalaka. Zatímco se musejí obávat nejhoršího, Silver se marně snaží přesvědčit Jima, aby se stal pirátem z povolání. Zanedlouho na to čeká všechny na ostrově, piráty, Silvera, kapitána Smoletta, Gonza a Rizza, domorodce i bohyni Bumšakalaka, nejedno velké překvapení.


O filmu

obrazek
Americká hudební komedie, která kombinuje herce s loutkami slavných Muppetů, vznikla v roce 1996 a podle románové předlohy slavného Roberta Louise Stevensona ji natočil režisér Brian Henson (natočil např. některé epizody úspěšného seriálu Dinosauři, a podílel se na projektu Muppetů a předchozím celovečerním filmu Muppets Christmas Carol), syn slavného loutkáře Jima Hensona, který v padesátých letech stvořil první Muppety a uvedl s obrovským úspěchem jejich dodnes oblíbenou show. Nápadité převyprávění se sice poměrně věrně drží předlohy, navíc však nabízí nápaditě začleněná hudební čísla, tradiční muppetovské skopičiny a bohatou nadílku gagů a vtipů pro děti i dospělé (když Jim s přáteli hledá v Bonesově bedně mapu k pokladu, objeví tam knihu Henryho Kissingera Diplomacie). Navíc se sympaticky nebere příliš vážně (když na začátku Bones zemře, Rizzo se diví a říká "tohle má bát film pro děti?").


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 18. 8. 2019 Svátek má Helena
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz