fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

80% 881 hlasů
8 10 881
film / komedie, drama, Francie/Velká Británie, , 114 min.
Secrets & Lies / Secrets et mensonges

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1996, Nominace na Oskara, Film


Ukázka
00:31Každý má svůj kříž. Proč se o bolest nemůžeme rozdělit?
Mladá černoška Hortensie, která se po smrti svých adoptivních rodičů rozhodla vypátrat svou pravou matku a otce, netušila, jaké překvapení na ni čeká. I pro Cynthii Purleyovou, žijící v řadovém domku v dělnické čtvrti se svou další nemanželskou dcerou Roxanne, je seznámení s prvním dítětem, jež po porodu ani neviděla, šokem. Přesto mezi oběma postupně vznikne hezký intimní vztah. Ještě je však čeká společné rodinné setkání, které může - po prvním šoku - přinést pro všechny zúčastněné očištění od tajností a lží, jimiž téměř každý z hrdinů přehlušoval svou bolest či psychické trauma...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ano, podobné věci se mohou stát. A v tomto případě se je povedlo přetavit ve filmový příběh, který působil velmi civilně a autenticky. Poukázal na to, že to jediné, co může mít v tomhle nelítostném světě smysl, je rodina. A kdo by se jí zřekl, ten se připraví o to málo dobrého, na co si může většina nás normálních smrtelníků myslet. Byl by sám proti sobě, nic by nezískal, hodně by ztratil. Jaká je ale šance, že metařka prozře během pěti minut? Jaká je šance, že švagrová přede všemi roky tají neschopnost otěhotnět, ačkoliv ví, že je kvůli tomu terčem pomluv, které ji viní ze sobeckosti? Jaká je šance, že bílá- chtěná dcera je totálně k ničemu, zatímco černá- nechtěná je vzorem všech ctností? Trochu to tady haprovalo. Nic zásadního, ale 5 hvězdiček by to ode mě nikdy nemohlo dostat. I tak si připadám dost štědrej. To slzavý údolí pro mě už bylo jednu chvíli neúnosný. Ale podobný situace jsem zažil, nepovažuju je tedy tím pádem za přemrštěný. Jen za umně vystižený. A dobře zahraný. Rozhodně to pro ty ženský nemohlo být jednoduchý. Věřím, že se u toho dost nasmály. Já už pak taky :-)
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tajnosti a lži

Když mladé černošce Hortense zemře adoptivní matka, rozhodne se vyhledat tu skutečnou. V adopční agentuře ji čeká překvapení - v kolonce barva pleti stojí jasně napsáno - bílá. Zmatená dívka se rozhodne matku najít. Cynthia Purleyová žije v řadovém domku v dělnické čtvrti se svou další nemanželskou dcerou Roxanne. Setkání s prvním dítětem, jež po porodu ani neviděla, je pro ni šokem. Přesto mezi matkou, která tráví dny v osamění, a nově nalezenou dcerou, vznikne hezký intimní vztah. Cynthia nakonec představí Hortense své rodině. Toto setkání přinese pro všechny očištění od tajností a lží, jimiž téměř každý z hrdinů přehlušoval svou bolest či psychické trauma. Film vypovídá o nedostatcích ve vzájemné komunikaci člověka s člověkem, o neporozumění, jež často zbytečně způsobuje těžkosti ve vztahu i mezi nejbližšími. Mike Leigh pozvolna odkrývá charakter každé ze svých postav a naznačuje příčiny jejich chování. Činí tak svým typicky vyhraněným stylem, k němuž patří zájem o běžné lidské problémy, cit pro prostředí a zvláštně nenápadný, jemný humor. Pozitivní vyznění "bergmanovského" příběhu stojí především na velmi kvalitních hereckých výkonech.


O filmu

obrazek
Tajnosti a lži je první ze dvou snímků z klubového miniportrétu britského režiséra Mikea Leigha, který se tak jako téměř nikdo z jeho generace dokáže podívat na život a běžné problémy těch úplně nejobyčejnějších lidí. K jeho stylu neodmyslitelně patří i cit pro prostředí a zvláštní, nenápadný humor. Vypovídá o nedostatcích ve vzájemné komunikaci člověka s člověkem, o neporozumění, jež často zbytečně způsobuje těžkosti ve vztahu i mezi nejbližšími lidmi, především v rodině.

Podobné filmy

Barbara Wood: Duhový had (1/2)
(Barbara Wood:Traumzeit) Joanna přichází do divočiny Queenslandu, aby našla tajuplné rodin...
zítra 00.05
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Cela
(The Chamber) Na poslední chvíli se snaží advokát Chris O´Donnell získat milost pro Gena H...
zítra 00.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vánoce v Conway
(Christmas in Conway) Zdravotní asistentka Natalie přebírá do své péče novou pacientku Suz...
zítra 04.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 5. 12. 2019 Svátek má Jitka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz