fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

56% 359 hlasů
5.6 10 359
drama, USA, , 110 min., od 13 let
It Runs in the Family / Smack in the Puss
Kinopremiéra v ČR 24.7.2003, DVD od 14.4.2004 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:48Některé rodiny mohou přežít všechno. I jeden druhého.
Grombergovi jsou velmi úspěšnou rodinou - dokud se nezačnou bavit sami mezi sebou.
Alex Gromberg s obtížemi zvládá náročnou trojroli otce, syna a manžela, přičemž se snaží vyhnout chybám, které učinil jeho otec, a vyrovnat se s těmi, kterých se při výchově svých vlastních synů už dopustil sám. Alexova žena Rebecca je psycholožka, která se snaží skloubit svou profesi s manželským životem a vychováváním dětí.
Mitchell Gromberg, praotec rodiny a vysloužilý společník jedné z předních newyorských právnických firem, má potíže vyrovnat se se svým stářím. Jeho oddaná žena Evelyn mu byla po celou dobu jejich manželství oporou a snažila se urovnat časté sváry mezi ním a Alexem.
Asher Gromberg, Alexův nejstarší syn, vede rebelský život na vysoké škole. A Alexův jedenáctiletý potomek Eli je možná "nejdospělejším" a nejrozumněji uvažujícím mužem z celého rodu Grombergů. Každá ze tří generací této americké rodiny žije odděleně od ostatních svým vlastním způsobem, který má ve všech případech daleko k dokonalosti. Jednou za čas ale přichází chvíle ke společnému setkání. Čas slavit, smát se, bojovat, plakat a starat se o své bližní.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Když jsem si přečetl seznam herců, těšil jsem se. Děje jsem se trochu obával, protože podle informací to bude film o ničem. A to se víceméně bohužel vyplnilo. Ve filmu prožijeme asi týden s jednou zámožnou rodinou, kde každý má své starosti. A to je asi tak vše, co se dá k ději říct. No, abych nepřeháněl, samozřejmě jsme se dostali do poměrně vzrušujícího týdne, kdy se slaví židovský svátek, dále tu máme výročí svatby, poprvé skoronevěru, dva pohřby, slabší poprvé v životě porazí silnějšího, jiného poprvé přichytí s drogami policisté a další asi přijde o práci. Takže jde o rušný týden - v normální rodině by tyto události stačili tak na rok. No tvůrci filmu se snažili, abychom se nenudili. Nemám pocit, že se jim to povedlo na sto procent, ale dejme tomu. Alespoň je potěšitelné, že ve filmu relativně vše dobře dopadne, ačkoli některá místa přímo vybízí k tomu, že se něco... že to dopadne hodně špatně. Takže na konci filmu nemáte asi úplný pocit uspokojení, ale film vám náladu alespoň nezkazí.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Tak to chodí

obrazek
Hollywoodská legenda Kirk Douglas a jeho velmi úspěšný syn Michael se po dlouhá léta pokoušeli nalézt filmový projekt, na kterém by mohli pracovat společně. "Toto je 86. film mého otce, kterému bylo v době jeho natáčení 86 let. A teprve na něm jsme poprvé pracovali společně jako herci," říká Michael Douglas. Oba herci mají za sebou úspěšnou kariéru, ale na společný film čekali velmi dlouho - i když se během let objevilo několik příležitostí, z různých důvodů nakonec ke spolupráci nikdy nedošlo.
S ubíhajícími léty se však přihodilo několik závažných skutečností - Kirk prodělal mozkovou mrtvici, která nepříznivým způsobem ovlivnila jeho vyjadřování. Poté přišlo 11. září a s ním i velká tragédie. Stejně jako zbytek světa byli i Douglasovi touto událostí silně otřeseni. V době, kdy věci nabírají mnohem rychlejší spád a lidé věnují stále méně času tomu, aby se na chvíli zastavili a přemýšleli o tom, co je v životě důležité, se význam rodiny znovu dostal do popředí.

Michael měl v říjnu 2001 začít natáčet film The In-Laws, avšak ve světle událostí byly veškeré práce na tomto projektu odloženy. Přibližně v této době mu zaslal mladý scénárista Jesse Wigutow ukázku ze scénáře k filmu Tak to chodí.
"Mým cílem bylo vylíčit tuto rodinu zcela realistickým způsobem, který by byl nemilosrdný vůči všem jejím prohřeškům, ale zároveň by také vzbuzoval pocit, že v pozadí tohoto dění je přece jenom láska a síla rodinných pout," říká Wigutow.

obrazek
Wigutow prodal svůj první scénář Urban Town pouhé dva týdny poté, co úspěšně zakončil studium na American Film Institute. Poté začal psát scénář Tak to chodí, na kterém pracoval přibližně tři roky. "Když jsem začal psát scénář, děj se točil převážně okolo jednoho postaršího muže. K napsání této postavy mě inspiroval dědeček mé přítelkyně i můj vlastní děda," vysvětluje Wigutow. "Čím více jsem příběh rozvíjel, tím více se začínaly dostávat do popředí také vedlejší postavy, které postupně přicházely s vlastními příběhy."
"Přibližně v polovině jsem si uvědomil, že se ve scénáři podrobněji věnuji životům čtyřech mužů z jedné rodiny, což mi v té chvíli připadlo jako příliš mnoho. Vrátil jsem se zpět na začátek a přepracoval příběh tak, aby pojednával pouze o třech mužích - zástupcích tří generací jedné rodiny," říká Wigutow.
"11. září jsem byl se svou rodinou v New Yorku a události, které se ten den staly, nás ještě více sblížily. Uvědomili jsme si, že každý další den je nyní mnohem důležitější," říká Michael Douglas. V této chvíli usoudil, že jestli chce se svým otcem někdy natočit společný film, přišel ten správný čas právě nyní. Zaměřil na projekt veškerou svou pozornost, stal se jeho producentem a film se brzy ocitnul ve fázi přípravných prací.

Michael ve filmu hraje Alexe Gromberga - muže, který se snaží najít smysl ve svém způsobu života. Je synem velmi náročného otce, sám má dva odlišné a vzdorovité mužské potomky a v jeho manželství se začínají objevovat trhliny. "Alex tak trochu prožívá krizi středního věku," směje se Michael. "Není v životě tak úspěšný, jak by si jeho otec představoval. Nedaří se mu žít podle vysokých standardů, které jeho otec nastavil."
"Doufám, že se publikum bude smát. Doufám, že bude i plakat," pokračuje Michael Douglas. "Rodina člověka často dovádí k šílenství. V jeden okamžik máte chuť někoho z nich uškrtit, po chvíli už ale zase stojíte na jejich straně. Myslím, že spousta rodin se v Grombergových pozná."

obrazek
Kirk Douglas má ještě v živé paměti humornou příhodu ze začátku natáčení. "V období před mou mrtvicí jsme se s Michaelem bavili o tomto projektu. Poté, co mě mozková příhoda postihla, jsem byl v depresích. Michael přišel za mnou a řekl mi: ,Nedělej si žádné starosti. Strávíš nějakou dobu s řečovým terapeutem a pak ten film natočíme.' Odpověděl jsem mu: ,Michaele, proč si za ním nezajdeš sám? Až budeš umět mluvit tak jako já, můžeme o nějakém filmu uvažovat'," směje se Kirk. "Vždycky jsem věděl, že je můj syn dobrý herec," pokračuje Kirk. "Ale tentokrát jsem měl také možnost sledovat, jak se mu daří v roli producenta. Bylo to jiné, protože Michael byl šéf, a na to jsem zvyklý spíše já. Už jsem nějaký ten film v minulosti produkoval, ale jeho práce mě uchvátila - zvládnul to naprosto dokonale."
"Kromě toho, že byla jedna z rolí jako ušitá na míru Kirkovi, skýtal film také skvělou hereckou příležitost pro mého 24letého syna Camerona," říká Michael Douglas. "Až do chvíle, kdy se Michael rozhodl zrealizovat můj scénář, jsem o rodině Douglasů nic bližšího nevěděl," říká Wigutow. "Brzy se ale ukázalo, že mám s Cameronem, který stejně jako já vyrostl v New Yorku, několik společných přátel. Dokonce jsem chodil na střední školu s jeho bývalou přítelkyní."

Kirk i Michael Douglas se stejně jako Mitchell a Alex Grombergovi stali ve svém oboru velmi úspěšnými, Cameron je (stejně jako jeho filmová postava Asher Gromberg) populárním newyorským DJem. Wigutowovi se ve scénáři několikrát bezděky podařilo reflektovat skutečnost, což podpořilo Michaelovo rozhodnutí obsadit do filmu Camerona.
Michael trval na tom, aby Cameron absolvoval několikaměsíční kurz herectví pod dohledem předního soukromého učitele a poté podstoupil kamerové zkoušky jako všichni ostatní herci. "Měl jsem několik rolí ve školním divadle, ale nebyl jsem zrovna nejlepší herec. Zajímal jsem se spíše o hudbu. Hrál jsem pouze malou roli v nezávislém filmu mého kamaráda a když otec přišel s nápadem, že bych mohl hrát v Tak to chodí, začal jsem navštěvovat kurz herectví," říká Cameron, který opustil svou noční práci a na několik měsíců se svěřil do rukou newyorského učitele Michaela Howarda.
Tři mužské zástupce Douglasovy rodiny doplňuje Diana Douglas, která ve filmu ztvárnila postavu Mitchellovy ženy Evelyn. Diana je matkou Michaela a bývalou manželkou Kirka, se kterým se rozvedla už před více než padesáti lety. I přes neúspěch ve svém manželství však zůstali po celou dobu blízkými přáteli.

Podle Diany film přináší nejen hodně zábavy, ale také důležité poselství. "Myslím si, že rodina má zejména v dnešní době velký význam. Lidé ve všech rodinách - i těch, ve kterých to zrovna neklape - by měli držet spolu, respektovat se navzájem a umět si odpouštět."

O hercích

Michael Douglas
obrazek Narodil se v New Jersey a vystudoval University of California. Poté, co zde v roce 1968 získal bakalářský titul, se přestěhoval do New Yorku, kde pokračoval v hereckém vzdělávání studiem na American Place Theatre a Neighborhood Playhouse. Svou první roli si zahrál v televizním filmu The Experiment, díky kterému následně získal také roli v celovečerním filmu Hail, Hero! Následovaly filmy Adam at 6 A.M., Summertree (tento film produkovala společnost jeho otce) a Napoleon a Samantha. Mezi natáčením celovečerních filmů se Douglas věnoval divadlu a televizní tvorbě - zahrál si v televizním thrilleru When Michael Calls a několika epizodách populárních seriálů Medical Center a The FBI. Poté obsadil jednu z hlavních rolí v seriálu z policejního prostředí The Streets of San Francisco, za kterou byl třikrát nominován na cenu Emmy. Dvě epizody také sám režíroval.
V tomto období Douglas se svou produkční společností Big Stick Productions koupil od svého otce práva na knihu Kena Keseyho Přelet nad kukaččím hnízdem. Poté, co byl odmítnut většinou velkých filmových studií, se mu film podařilo natočit ve spolupráci se Saulem Zaentzem, výkonným ředitelem jedné nahrávací společnosti. Film v režii Miloše Formana z roku 1975 získal pět Oscarů a vydělal více než 180 milionů dolarů. Douglas poté spolu s Jane Fonda vyprodukoval film Čínský syndrom (1979) a objevil se v jedné z hlavních rolí. Ke konci 70. let se znovu zaměřil na herectví a objevil se ve filmech V kómatu (1978), Running (1979), It's My Turn (1981), Soudcova noc (1983) a Chorus Line (1985). Na filmu Honba za diamantem (1984) se opět podílel jako herec i producent.

Douglas byl společností National Association of Theater Owners jmenován producentem roku 1984. Úpěchy slavil také druhý díl filmu Honba za klenotem Nilu (1985). Douglas pokračoval ve své kariéře producenta filmem Starman (1984) s Jeffem Bridgesem, podle kterého v roce 1986 vytvořil televizní seriál. Na stříbrné plátno se vrátil o rok později ve snímku Osudová přitažlivost s Glenn Close. V témže roce následoval film Wall Street, za který získal Douglas Oscara v kategorii nejlepší herec. Poté si Douglas zahrál v thrilleru Ridleyho Scotta Černý déšť (1989), černé komedii Válka Roseových (1989) a dalším thrilleru Základní instinkt (1992), který se stal jedním z komerčně nejúspěšnějších filmů roku. Mezitím vyprodukoval film Hráči se smrtí (1990). V roce 1992 si zahrál v kontroverzním dramatu Joela Schumachera Volný pád a produkoval komedii Made in America s Whoopi Goldberg. Poté si zahrál ve filmech Skandální odhalení (1994/5), Americký prezident (1995) a Hra (1997).

Douglas založil novou produkční společnost Douglas/Reuther Productions, v jejíž produkci následně vznikly filmy Lovci lvů (1996, v tomto filmu také hrál), Vyvolávač deště (1997) a Tváří v tvář (1997). V roce 1998 si s Gwyneth Paltrow a Viggo Mortensenem zahrál ve filmu Dokonalá vražda a založil další produkční společnost Furthur Films. Film Skvělí chlapi měl premiéru v únoru 2000 a vynesl Douglasovi nominaci na Zlatý glóbus. Za svůj výkon obdržel také cenu BAFTA. Poté si zahrál ve filmu Traffic (2001) Stevena Soderbergha, který získal spoustu prestižních cen. V poslední době se Douglas objevil ve filmu Neříkej ani slovo a komediálním seriálu Will & Grace, za který byl nominován na Emmy. Další film, ve kterém jej budeme moci vidět, je The In-Laws.
Douglas žije se svou manželkou Catherine Zeta-Jones a mají spolu 2 děti. Douglas má také syna Camerona z předchozího manželství.

Kirk Douglas
obrazek Je hollywoodskou legendou, která má na kontě již 84 filmů, devět inscenací, osm knih a spoustu dalších aktivit. Douglas se narodil 9. prosince 1916 jako Issur Danielovitch v Amsterdamu. Podařilo se mu získat zápasnické stipendium na Saint Lawrence University a jeho zdrojem obživy se staly zápasy. Druhé stipendium, tentokrát na American Academy of Dramatic Arts, bylo jeho vstupenkou na Broadway, kde debutoval v divadelní hře Spring Again. V roce 1942 však svou divadelní kariéru přerušil a narukoval k US Navy. Na Broadway se vrátil v divadelní hře The Wind is Ninety, krátce poté získal i roli ve filmu Podivná láska Marthy Iversové. V roce 1949 zazářil ve filmu Stanleyho Kramera Šampion a za svůj herecký výkon byl nominován na Oscara. Na další dva Oscary byl nominován za filmy Město iluzí (1952) a Lust for Life (1956 - za tento film získal New York Film Critics' Award).
V roce 1955 Douglas založil jednu z prvních hollywoodských nezávislých filmových společností, které dal jméno Bryna. Tato společnost vyprodukovala spoustu nezapomenutelných filmů včetně Stezky slávy, The Vikings, Spartacus, Lonely Are the Brave a Sedm květnových dní. Douglas založil také nadaci Douglas Foundation, která se zabývá charitativní činností.

V roce 1963 Douglas zakoupil práva na knihu Kena Keseye Přelet nad kukaččím hnízdem a zahrál si v její divadelní adaptaci. O dvanáct let později se jeho syn Michael stal producentem její filmové podoby, která následně obdržela pět Oscarů. Douglas během svého života obdržel spoustu významných ocenění, které souvisely s jeho filmovou a charitativní činností. V roce 1996 získal speciálního Oscara za 50 let kreativního a morálního působení v prostředí filmového průmyslu. Douglas svými filmy často upozorňoval na problémy společnosti. Televizní film Amos, který byl nominován na Emmy a Zlatý glóbus, se věnoval problému týrání starých lidí. V roce 1992 poukázal pomocí dalšího televizního filmu Tajemství na společenské problémy spojené s dyslexií. Jeho výkon ocenili kritikové z Los Angeles Times jako nejlepší herecký počin roku a od nadace National Dyslexia Research Foundation obdržel cenu Einstein Award. Na jeho filmových projektech se také často podílejí ostatní členové rodiny - filmy Amos, Tajemná záře nad Pacifikem a Krotitel větru produkoval jeho syn Peter, se synem Ericem si zahrál v epizodě Yellow ze seriálu Příběhy ze záhrobí, za kterou získal svou druhou nominaci na Emmy. Jeho další syn, Joel, pracoval jako production manager na filmu Posse, který Kirk režíroval.

V devadesátých letech Douglase postihly dvě rány osudu - v roce 1991 byl účastníkem letecké nehody, při níž zemřeli dva lidé a on sám si téměř zlomil vaz. O pět let později jej postihla mozková mrtvice, která negativně ovlivnila jeho vyjadřování. Díky neutuchající podpoře svých přátel a rodiny se však v roce 1998 vrátil na plátno ve filmu Diamonds. Poté se ve vedlejší roli objevil v televizním filmu Touched by an Angel, který mu přinesl další nominaci na Emmy. Douglas se věnuje také spisovatelské kariéře - v roce 1988 vydal svou autobiografii The Ragman's Son, která se stala mezinárodním bestsellerem. Poté následovaly novely Dance with the Devil (1990), The Gift (1992), Last Tango in Brooklyn (1994) a knížka pro děti The Broken Mirror (1997). V roce 1997 vydal pod názvem Climbing the Mountain: My Search for Meaning pokračování své biografie, kterou v lednu 2002 rozšířil o třetí díl My Stroke of Luck. Mezitím vydal druhou knihu pro děti s názvem Young Heroes of the Bible.
Douglas žije 48 let se svou ženou Anne a má čtyři děti ze dvou manželství: Michaela, Joela, Petera a Erica.

Rory Culkin
obrazek Narodil v New Yorku jako poslední ze sedmi sourozenců. Zatím naposledy si zahrál ve filmu Znamení s Melem Gibsonem a snímku Igby Goes Down. Rory byl nominován na cenu Independent Spirit Award za svůj výkon ve filmu You Can Count on Me. Kromě toho si zahrál také ve filmech Dobrý synek, Kšefty s tátou, Amanda a Sám doma a bohatý, televizním filmu Mimo sezonu a seriálu z produkce ABC The Job.

Cameron Douglas
Narodil se v Los Angeles. Během svých studií si zahrál v několika divadelních hrách, ale jeho hlavními zájmy byla hudba, malování a dějepis. Jako člen obslužného týmu kamery se podílel na filmu Skvělí chlapi a jako asistent produkce na filmu Počítání mrtvých. Před kamerou se poprvé objevil v jednom nezávislém filmu, když jej jeho kamarád požádal, aby obsadil malou roli DJe. Tato role probudila jeho zájem o herectví a Douglas začal navštěvovat herecké kurzy v New Yorku. I nadále však pokračuje v úspěšné kariéře DJe a nedávno založil svůj vlastní hudební label Scared Souls.

Diana Douglasová
Vystudovala American Academy od Dramatic Arts, kde se setkala se svým prvním manželem Kirkem Douglasem. Hrála mimo jiné ve filmech House of Strangers, Soudcova noc, Monsoon a Indian Fighter. Kromě toho se představila v několika divadelních hrách a mnoha televizních seriálech, mezi které patří Paper Chase, Roots: The Next Generation, Dynastie, The Waltons, Lou Grant nebo populární telenovela Tak jde čas.

O tvůrcích

Fred Schepisi
V roce 1993 natočil adaptaci hry Johna Guare Šest stupňů odloučení, v jejíž hlavních rolích se představili Will Smith, Donald Sutherland, Ian McKellan a Stockard Channing (ten byl za svůj herecký výkon v tomto filmu nominován na Oscara). Velkým úspěchem byl také film A Cry in the Dark, za který Schepisi obdržel cenu pro nejlepšího režiséra od Australian Film Institute. Kromě toho byl film nominován na Zlatý glóbus v kategoriích nejlepší režie a nejlepší scénář a jeho hlavní představitelka Meryl Streep získala cenu pro nejlepší herečku na Filmovém festivalu v Cannes a byla nominována na Oscara a Zlatý glóbus. Schepisi byl společností American Film Institute oceněn také za film The Devil's Playground, a to hned třikrát (v kategoriích nejlepší režie, nejlepší film a nejlepší scénář). Dalších třech nominací se dočkal za film Zpěv o Jimmiem Blacksmithovi. Film Ruský dům se Seanem Connerym a Michelle Pfeiffer mu pak vynesl nominaci na Stříbrného medvěda na Filmovém festivalu v Berlíně. Jeho prvním americkým filmem byl snímek Barbarosa. Po něm následovaly filmy Člověk z ledu, Víc než dost, Roxana, I.Q. a Last Orders. Schepisi také napsal několik scénářů, mezi které patří Hitches & Real Fear, Jack Maggs (podle novely Petera Careye) a I Was Amelia Earheart (podle novely Jane Mendelsohn).

Jesse Wigutow
Během studií pracoval na seriálu Sezamová ulice a dramatu CBS Early Edition. Předtím, než začal navštěvovat American Film Institute, pracoval v časopise The New Yorker. Krátce po zakončení studií na AFI prodal svůj scénář Urban Townie. Kromě něj vytvořil také adaptace hry Arthura Millera The Ride Down Mt. Morgan a memoáru Kitchen Confidential a podílel se na úpravách scénáře k filmovému hitu 8 Mile.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 21. 9. 2019 Svátek má Matouš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz