fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

61% 1269 hlasů
6.1 10 1269
film / komedie, romantický, USA, , 96 min.
She's All That

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: Tento film se setkal s velmi příznivým ohlasem jak v USA, tak i v Kanadě, kde už za jeden měsíc od premiéry vydělal přes 57 miliónů dolarů, což dokázalo trumfnout i takové úspěšné filmy, jako Zamilovaný Shakespeare či Pleasantville - - Městečko zázraků.


Ukázka
02:06Teenagerská verze My Fair Lady v jihokalifornských kulisách.
Barvitě a efektně vyprávěný film o dospívajících "teenagerech" - maturantech na americké střední škole, v níž hraje " hlavní roli" zakřiknutá dívka Lancy. Je jiná než její spolužačky připomínající živé barbie, protože je svá, svět se jí týká mnohem hlouběji a pro své okolí stejně starých vrstevníků je častým terčem posměchu. Snad i proto se stane objektem sázky o královnu maturitního plesu mezi Zackem, premiantem a frajerem maturitního ročníku, a jeho kamarádem Deanem, který je přesvědčen, že upjatá obrýlená Lancy nemá očividně šanci. Kdo se stane královnou maturitního plesu a kdo nakonec sázku vyhraje? O tom pojednává tato příjemná komedie ze studentského prostředí v Los Angeles, která Vás přesvědčí o tom, že láska a přátelství jsou důležitější, než všechny tituly světa.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Paradoxně se mi parodie líbila víc ( Bulšit / Not Another Teen Movie ) asi protože měla švih. No a 10procent navíc za mladičkého Paula Walkera.
Všechny komentáře k filmu 27+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Taková normální holka

obrazek
"Taková normální holka " je roztomilá duchaplná komedie z vrtkavého prostředí módní střední školy v Los Angeles. Mezi značkovým oblečením, ohromnými večírky, bujarou středoškolskou recesí, každodenním soupeřením a tlakovým hrncem elitního maturitního ročníku se rozmotává klubko společenské hierarchie.
První pár maturitní třídy, Zack (Freddie Prinze Jr.) a Taylor (Jodi Lyn O'Keefeová) - poslední láska, která vydržela z prvního ročníku - se rozchází. Vždycky byli "ta pravá dvojka", a každý si myslel, že spolu budou navěky. O jarních prázdninách ale kariéristka Taylor Zacka opouští kvůli Brocku Hudsonovi (Matthew Lillard), egocentrické "celebritě" ze "skutečného světa".
Taková zpráva může frajera Zackova formátu, předsedu třídy, výborného studenta a kapitána fotbalového mužstva, úplně zničit, zvláště s přispěním školního diskžokeje (Usher Raymond), který studenty bez ustání zásobuje nejnovějšími informacemi. Zack se ovšem nedá a vsadí se s nejlepším kamarádem Deanem (Paul Walker), že se správným účesem a šminkami se může stát královnou maturitního plesu každá. Podle pravidel sázky Dean vybírá dívku, kterou má Zack pozvednout k sobě mezi elitu maturitního ročníku.

obrazek
Při hledání narazí na společenskou nulu Laney Boggsovou (Rachael Leigh Cooková). Upjatá maturantka, věčně upatlaná od barvy z rozčilených obrazů, jež maluje doma ve sklepě, nemá na nesmysly typu líčení, drbů nebo kluků čas. Trápí ji situace v Bosně a vyhýbá se chemicky konzervovaným potravinám. Předčasně dospělá po smrti své matky před deseti lety se stará o otce (Kevin Pollak) a bláznivého bratra Simona (Kieran Culkin). Zároveň pracuje ve špinavém bufetu. Potřebuje stipendium na výtvarnou školu a nenechá se ničím rozptylovat.
Nejméně ze všeho Zackem. Přes všechno své kouzlo nestojí nepřístupné Laney ani za pohled. Přesto se nezdá, že by se neodbytný mladík nechal odradit. Jak se maturita kvapem blíží, mezi Laney a Zackem se vyvine přátelství, které je oba změní. Jak Laney odhodí kousek svého krunýře, začne přitahovat spojence, například Zackovu bystrou sestřičku Mack (Anny Paquinová) a všechny školní outsidery, kteří se najednou začnou zajímat o soutěž maturitní královny krásy.

obrazek
A tak, zatímco se ji Zack snaží pozvednout do svého hrdého a populárního společenského postavení, zjišťuje, že klesl k všední a nekonformní Laney Boggsové.
"Taková normální holka" u Miramax Films je prvním hraným filmem Roberta Iscova, nominovaného v roce 1997 na Emmy za "Popelku". Ve filmu hrají Anna Paquinová, Matthew Lillard, Lil' Kimová, Kieran Culkin, Elden Henson, Dulé Hill, Kevin Pollak, Clea DuVall, Alexis Arquettová, Usher Raymond, Tim Matheson, Tamara Mellová a Gabrielle Unionová.
Producenty filmu jsou Peter Abrams, Robert L.Levy a Richard N. Gladstein. Scénář napsal R. Lee Fleming, Jr. Do Iscovova štábu patřil hlavní kameraman Francis Kenny, výtvarník Charles Breen, návrhářka kostýmů Denise Wingateová, choreograf Adam Shankman, střihač Casey O'Rohrs a hudební režisérka Amanda Scheer-Demmová.


O natáčení

Natáčení začalo naostro 6. srpna 1998 a skončilo o osm týdnů později. K navození atmosféry sladkého jihokalifornského života se natáčelo na nejrůznějších místech Los Angelesi v haciendách na Malibu, v klidné zátoce na Leo Carillo State Beach, v moderním Cerritosově koncertním a divadelním centru a na kousku Melrose Avenue, plném butiků. Torrancova střední škola se změnila ve filmovou Harrisonovu školu a příjemná čvrť kolem Redondo Beach se stala domovem nepříliš blahobytné rodiny Boggsových.
I když se příběh odehrává v exkluzivním prostředí pacifického pobřeží, svět ve filmu "Taková normální holka" existuje na mnoha dalších místech. "Tohle se mohlo stát i u nás na škole," řekl herec Dule Hill, původem z východního pobřeží, představitel Zackova kamaráda Prestona. "Když jsem četl scénář, všechny postavy jsem znal, i tu prvačku, co řekne: 'On na mě promluvil!', když Zack projde kolem."
Ač je film v čistě současné poloze, "She's all that" ve skutečnosti odráží klasické romantické ideály Popelky a Pygmaliona. "Snažili jsme se natočit něco, co vás osloví ve čtrnácti, ve čtyřiceti nebo v osmdesáti, ať žijete kdekoli," řekl režisér Robert Iscove. "Každého si někdy dobírali, každý se někdy cítil vyřazený ze společnosti, a každý chce být milován za to, čím je, a ne za fasádu, kterou ukazuje zbytku světa."

O hercích

Freddie Prinze Jr.
V roli Zacka Silera hraje dokonalého mladého muže Freddie Prinze Jr.. Je předsedou třídy, vynikajícím studentem, hvězdou fotbalového mužstva a navíc už čtyři roky chodí s Taylor Vaughanovou. "Laney vezme Zacka mezi lidi pomalované barvami, "pokryté odpadky" a Zack se snaží co nejrychleji vypadnout," řekl Prinze. "Když někoho takového přesadíte mezi umělce, očekáváte legraci, ale nakonec je to pro něj vysvobození z všedního života." Přitažlivý tmavovlasý Prinze dává svým drsným kouzlem postavě středoškolského krasavce nový náboj. Proslavil se účinkováním ve filmu "Tajemství loňského léta", hraje i v jeho pokračování. Vidět ho můžete i v akčním dobrodružném snímku "Wing Commander" a dramatu z podsvětí "Vig". Na plátně se poprvé objevil ve filmu "To Gillian on Her 37th Birthday" a hrál i v "House of Yes". Prinze vyrůstal v Albuquerque v Novém Mexiku.

Rachael Lee Cooková
Laney Boggsová je vážné děvče, zodpovědné až příliš, než aby si mohlo užívat lehkovážného středoškolského života. "V krátkodobém horizontu musí Laney Boggsová hlavně dokončit rozmalovaný obraz," říká Rachael Lee Cooková. "Celá ta věc se Zackem a královnou maturitního ročníku je úplně abnormální. Hodně si chrání soukromí, ale ať kolem sebe postaví zdí kolik chce, stejně se chytí do té strašné sázky."
Cooková je s jedenácti filmovými rolemi za poslední tři roky stejně pilná jako Laney. Prosadila se rolí Becky Thatcherové ve filmu "Tom&Huck" a dále hrála i ve snímcích "Carpool", "The Kiss", "The House of Yes", "The Eighteenth Angel" a "Strike". Naposledy se objevila v dramatu z nemocničního prostředí pro mládež "The Bumblebee Flies Anyway" a komedii z pera Ethana Coena "Naked Man". V televizi se podílela na miniseriálu "True Women"
a na filmu "Country Justice". Poslední dobou se objevuje v seriálu "Dawson's Creek".
Cooková se narodila a vyrostla v Minneapolis

Paul Walker
Paul Walker nemá o svém pohledném, ale cynickém hrdinovi žádné iluze. "Dean má na espézetce napsáno NUMBR1, ale žádná jednička není," říká herec. "Snaží se, ale smetanu slízne vždycky jen Zack. Proto nechce prohrát sázku. Konečně je přesvědčen, že má jednou navrch."
Walker, původem z jižní Kalifornie, začal hrát už jako batole a celé dětství se objevoval v reklamách. Na střední škole nechal práce kvůli fotbalu, basketbalu a baseballu. Na vysoké škole začal studovat mořskou biologii, ale brzy mu to nedalo a vrátil se k hraní. Za dva roky od té doby hrál ve filmech jako "Městečko zázraků", "Brokedown Palace" a "Varsity Blues".

Jodi Lyn O’Keefeová
"Taylor Vaughanová svou pozici zdědila - královnami maturitního ročníku byly její matka, sestra i teta, takže má dojem, že nemůže nevyhrát," říká o své spoluvinné hrdince Jodi Lyn O'Keefeová. "Za každou cenu dosáhne všeho, co chce. A chce všechno.
Obléká se u Versaceho a každý den nosí vysoké podpatky. Dokonce v nich běhá! Jsou v ní všechny holky, které jsem na střední škole nesnášela. Je zlá čarodějnice, ale předtím jsem hrála popelku, takže mě zlá čarodějnice moc baví."
O'Keefeová se na plátně poprvé objevila v hororovém hitu roku 1998 "Halloween: H20". V televizi hraje dceru Dona Johnsona v seriálu "Nash Bridges". Předtím hrála v pořadu "Another World". Narodila se a vyrostla v New Jersey.

Kevin Pollak
V roli Wayna Boggse hraje Kevin Pollak vdovce se dvěma dětmi a firmou na čištění bazénu na krku. Má mnoho práce, ale nic si nepouští moc k tělu a Laney mu navíc hodně pomáhá. Rád by jí poskytl více zábavy. Domácí práce počká. Pollak hrál v mnoha filmech, včetně snímků jako "Grumpier Old Men", "Nowhere Man", "Casino", "The Usual Suspects", "Canadian Bacon", "Clean Slate", "Pár správných chlapů", "Příběh z L. A.", "Avalon" a "Willow". Z televizních projektů se objevil v seriálu "Ze Země na Měsíc", odměněném cenou Emmy. Coby talentovaný imitátor nahrál kompaktní disk s nápodobami prezidenta Clintona.

Tvůrci

Robert Iscove
Režisér Robert Iscove si do svého prvního filmu přinesl bohaté zkušenosti z televize
a z divadla. Před "She's All That" natočil naposledy "Rodgers & Hammerstein's Cinderella", u kritiky i u diváků velice úspěšný počin televize ABC, nominovaný na Emmy 1998 v sedmi kategoriích včetně nejlepší režie a nejlepší produkce. Iscove už vyhrál Emmy a Peabodyho cenu za režii "Romea a Julie na ledě".
Věnoval se i vážnější dramatické práci, například pilotnímu filmu kritikou ceněného seriálu televize Fox "Profit", jejž režíroval i produkoval. Režíroval též pilotní filmy seriálů "Blesk"
a "Sonny Spoon" a televizní filmy jako "Dark Angel", "Mission of the Shark" a "Miracle on
I-880". Iscove byl též režisérem a choreografem broadwayských inscenací včetně "Petra Pana" se Sandy Duncanovou. V Juilliard School vystudoval tanec a začínal jako asistent zesnulého broadwayského režiséra a choreografa Michaela Bennetta. K filmu se poprvé dostal jako choreograf rockové opery "Jesus Christ Superstar". Choreografii řídil i ve snímku Mela Brookse "Němý film".

R. Lee Fleming Jr.
R. Lee Fleming Jr. přišel do Los Angeles před čtyřmi lety jako absolvent žurnalismu na Washington University a Lee University. Navíc měl titul magistra elektronických médií ze Santa Monica University a v kapse scénář s názvem "Getting Over Allison". Příběh byl volně založen na skutečném Flemingově rozchodu v době středoškolských studií, měl ale vtipnější dialogy a daleko šťastnější konec.
Po třech letech práce asistenta na pořadech typu "Krok za krokem" nebo "Dead at 21" na MTV se na Fleminga usmálo štěstí. Dramaturgové od Tapestry Films si přečetli "Allison", nabídli mu schůzku a pak ho najali na scénář k "She's All That". Tou dobou dokončil i warnerovskou dílnu pro autory sitcomů a dostal práci u CBS na seriálu "Meego". V současnosti Fleming rediguje scénáře v seriálu ABC "Two of a Kind" a napsal jeden díl "Městečka South Park". V osmadvaceti letech je svobodný.

Peter Abrams
Peter Abrams před deseti lety spoluzakládal Tapestry Films, nezávislou společnost zaměřenou na financování a produkci divadelních filmů a televizních projektů. Vedle vlastních snímků produkují Tapestry Films i pro velká hollywoodská studia jako 20th Century Fox, Walt Disney a HBO. Spolupracovali i s malými studii typu Trimarku, Larga a Kushner-Locke.
Abrams produkoval filmy "Jane Austen's Mafia", "A Kid in Aladdin's Court", "The Last Time
I Commited Suicide", "A Kid in King Arthur's Court", "Warlock - The Armageddon", "Bod zlomu", "Mikey", "Kid" a "A Killing Time". Pro kabelovou televizi produkoval "Denial", "Úplné zatmění" a "A Talent For Murder". Abrams se jako vedoucí výroby podílel i na filmech "Swing", "Black&White", "Payback", "The Chain", "The Granny" a "Dark Tide".
Než přišel k filmu, strávil Abrams jako absolvent práv z Univerzity George Washingtona dva roky v kanceláři Goldman, Sachs & Co. v New Yorku.

Robert Levy
Robert Levy už píše a produkuje filmy přes dvacet let, jeho režijním debutem byl nedávno "A Kid in Aladdin's Court".
Jako spoluzakladatel Tapestry Films Levy produkoval i "A Kid in King Arthur's Court". Jako producent se podílel na filmech "Jane Austen's Mafia", "A Kid in Aladdin's Court", "The Last Time I Commited Suicide", "Warlock - The Armageddon", "Bod zlomu", "Mikey", "Kid",
"A Killing Time" a "Rad". Pro kabelovou televizi produkoval "Denial" a "Úplné zatmění".
Levy se jako vedoucí výroby podílel i na filmech "Swing", "Black&White", "Payback",
"The Chain", "The Granny" a "Dark Tide". Je vedoucím výroby i autorem originálního námětu k filmu "Smokey and the Bandit".

Richard N. Gladstein
Richard N. Gladstein založil v Los Angeles roku 1995 Film Colony, Ltd. Společnost na základě dlouhodobé smlouvy vytváří a produkuje filmy pro Miramax Films. Rovněž působí jako vedoucí výroby ve filmech společnosti A Band Apart, režírované a produkované Quentinem Tarantinem a Lawrencem Benderem. Poslední takovou spoluprací byla "Jackie Brownová".
V současné době Gladstein produkuje kostýmní drama podle bestselleru Johna Irvinga "The Cider House Rules". Film pro distribuci u Miramaxu režíruje Lasse Halstrom.
Společně s Anthonym Drazanem a Davidem Hamburgerem Gladstein nedávno produkoval film "Hurlyburly". V díle podle hry Davida Rabea hrají Sean Penn, Kevin Spacey, Robin Wright-Perun, Chazz Palminteri, Gary Shandling, Anna Paquinová a Meg Ryanová. O distribuci se stará Fine Line.
Gladstein rovněž s Irou Deutchmanem a Dolly Hallovou produkoval film Marka Christophera "54". Ve snímku pro Miramax hrají Mike Myers, Neve Campbellová, Ryan Philippe
a Salma Hayeková. Než založil Film Colony, pracoval Gladstein jako zástupce vedoucího výroby u Miramaxu a dva roky tu řídil dramaturgii a produkci. V té době vedl výrobu
Tarantinova filmu "Pulp Fiction - historky z podsvětí", "The Crossing Guard" Seana Penna
a "The Journey of August King" Johna Duigana. Řídil též produkci filmů "Ready to Wear" Roberta Altmana, "Smoke" a "Blue in the Face" Wayna Wanga, "Od soumraku do úsvitu" Roberta Rodrigueze, "Co dělat v Denveru, když nežijete" Garyho Fledera a "Čtyři pokoje", autorský povídkový film Allison Andersové, Alexe Rockwella, Roberta Rodrigueze a Quentina Tarantina. Před Miramaxem pracoval Gladstein ve vedení produkce u LIVE Entertainment, kde vedl výrobu "Gaunerů" a podílel se na tvorbě a produkci filmů jako "Bob Roberts", "King of New York", "Light Sleeper" a "The Bad Lieutenant". Předtím řídil v newyorských Angelica Films vývoj a distribuci. Ještě dříve pracoval v New Yorku na více produkčních místech u filmu i v televizi.

Francis Kenny
Francis Kenny natočil za posledních patnáct let nejrůznější televizní i klasické filmy. V poslední době to byla třeba komedie "A Night at the Roxbury" a nečekaně úspěšný britský film "Bean - největší filmová katastrofa". Za kamerou stál i u snímků "Harriet the Spy", "A Thin Line Between Love and Hate", "Waynův svět 2", "Šišouni", "Cold Heaven", "New Jack City", "House Party 2" a "Heathers".
S režisérem Robertem Iscovem Kenny poprvé spolupracoval na televizním filmu z roku 1996 "Dark Angel", v hlavní roli Eric Roberts. Roku 1989 točil i televizní inscenaci hry Tennessee Williamse "Sladké ptáče mládí", režie Nicholas Roeg, v hlavní roli Elizabeth Taylorová.

Podobné filmy

Katie Fforde: Moje bláznivá rodina
(Katie Fforde: Meine verrückte Familie) Mladá advokátka Stella zatím obhajovala převážně j...
dnes 10.20
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Láska na inzerát
(Must Love Dogs) Přátelé nebo snad osud tomu chtěl, aby se rozvedená Diane Lane seznámila ...
dnes 11.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pan božský
(The Perfect Man) Holly už unavuje stěhovat se pokaždé, když matce nevyjde další vztah. Je...
dnes 14.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 25. 6. 2019 Svátek má Ivan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz