fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

65% 1195 hlasů
6.5 10 1195
film / drama, romantický, USA, , 101 min.
The Lucky One
Kinopremiéra v ČR 19.4.2012 v SK 26.4.2012, DVD a Blu-Ray od 29.8.2012 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize zítra Nova 12.30, po. 25.6. Nova Cinema 10.55, st. 27.6. Sky Movies Drama & Romance HD 19.10
Nova 12.30
Nova Cinema 10.55
Sky Movies Drama & Romance HD 19.10
Ukázka
02:25Od autora snímku Zápisník jedné lásky.
Seržant americké námořní pěchoty Logan Thibault se vrací ze své třetí mise v Iráku, s jedinou věcí, kterou zde našel - fotografií ženy, která ho podle jeho slov držela při životě. Zjistí, že žena na fotce se jmenuje Beth, vydá se ji hledat a najde její adresu a jednoho dne se objeví přede dveřmi. Nechá se najmout do psího centra, který její rodina vede. I když mu Beth zpočátku nevěří a už má sama komplikací v životě dost, rozvine se mezi nimi románek, který dává Loganovi naději, že Beth by mohla pro něj znamenat více, než jen obrázek pro štěstí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tenhle film byl podobný, jako ostatní s knižní předlohou od tohoto spisovatele. A nelíbil se mi o nic míň, tenhle film byl jiný, byl o talismanu, jež udržel Logana při životě a nalezení opravdové lásky, a to i přesto, že jim v cestě stálo hodně překážek, kdybych měla najít něco, co se mi nelíbilo, nenajdu to, taková scéna nebo část filmu, byť i maličkost prostě neexistuje, proto musím dát hodnocení, jaké dávám a také proto musím tenhle film doporučit, nesouhlasím totiž s názorem většiny nebo alespoň více lidí, tenhle film si totiž zaslouží vyšší hodnocení než má, ovšem je to jen můj názor, ten svůj si udělejte sami.
Všechny komentáře k filmu 16+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Talisman

Americký mariňák, seržant Logan Thibault, se vrací z války. Třikrát byl povolán do Iráku a to, že přežil, přisuzuje fotografii neznámé ženy, kterou našel. Poté, co zjistí, že se jmenuje Beth a podaří se mu najít její adresu, se náhle objeví u jejích dveří a jeho návštěva skončí tak, že vezme práci v rodinné chovatelské stanici. A Logan začne doufat, že by Beth mohla být trochu víc, než jen talisman pro štěstí.


O filmu

obrazek
Beth
Myslíš, že má život pro tebe nějaký plán?

Logan
Jestli ano, tak se o ten plán se mnou ještě nepodělil.

Existuje opravdu něco jako osud? Sleduje osud náš pohyb, klade nám překážky, nebo jsou všechny momenty - ty obyčejné i mimořádné věcí náhody? Odvěká otázka, zda se věci dějí náhodou, je hlavním tématem knihy Nicholase Sparkse The Lucky One.

Režisér Scott Hicks říká, že toto téma ho hned zaujalo. ”Představa, že náhodná událost - nalezení fotografie někde na osamělém místě, může změnit nejen jeden lidský život, ale život každého s kým ten člověk přijde do styku, mě opravdu zaujala hned od začátku. Ta nápad s osudem je v příběhu velmi podstatný a mně se líbilo, že s ním autor zacházel velmi realistickým způsobem."

Sparks prozrazuje, že základem příběhu byla jedna skutečná historka. ”Je to první kniha, ke které mě inspiroval jediný dojem: voják najde fotku napůl zahrabanou v písku a vyhrabe ji ven. Hrozně mě zajímalo, co se stane, když se na tuto fotku začne dívat jako na obrázek pro štěstí.” Ve filmu Talisman se z této fotografie stane víc než obrázek pro štěstí či talisman; slouží jako jakýsi katalyzátor na cestě za objevováním a uzdravováním.

The Lucky One je už čtvrtým románem Sparkse, který producentka Denise Di Novi přivádí na stříbrné plátno. Producentka k tomu říká: “Romány Nicholase Sparkse mám ráda od té doby, co jsem poprvé četla jeho knihu The Notebook. Každá z jeho postav ve vás obnoví víru v lásku a v sílu lásky. Tento román není žádnou výjimku. Myslím, že každý rád věří tomu, že láska všechno přemůže, navzdory všem překážkám.”

Hlavní roli ve filmu ztvárnil Zac Efron jako Logan, voják námořní pěchoty, který během tří akcí v Iráku zažil už různé věci. Efronovi se líbilo, jak se v příběhu propojuje štěstí, láska a osud.

<>Obrázek nenalezen<> Beth
Proč jsi sem přijel?

Logan
Abych tě našel.

”Vlastně doufáte, že láska je osud,” říká Efron. “Chcete, aby tomu tak bylo. Často vám to tak připadá. Proč by tomu tak nemohlo být? A to je na tomto příběhu tak fascinující.”

Producent Kevin McCormick souhlasí: “Nick Sparks tato dvě témata - lásku a osud krásně propojuje a Scott Hicks to podal takovým způsobem, který vytváří pocity překvapení i nevyhnutelnosti.” Scénárista Will Fetters, který Sparksův román pro tento film adaptoval, poznamenává: “Se Scottem se mi spolupracovalo moc dobře, měl spoustu nápadů a hodně mi pomohl.” Scénárista dodává, že mu spisovatel pro práci na scénáři poskytl ten nejlepší možný podklad. “Ještě než jsem tu knihu otevřel, líbila se mi myšlenka o vojákovi, který se snaží pochopit, proč je ještě tady, což vás přivádí k otázce, zda se věci dějí náhodou, nebo z nějakého důvodu. Otázka zůstává nezodpovězená, ale v podtextu scénáře ji najdete.”

Taylor Schilling hraje ženu z fotografie, která se stane talismanem pro muže, o kterém vůbec netuší, že existuje. “Ta postava mi byla sympatická hned od první stránky scénáře. Oba žijí v dualitě nesmírné ztráty a potenciální radosti. Ať už je to osud či ne, je to velmi romantické.” “Myslím, že většinu lidí potká v určité fázi života takové náhodné štěstí a ať už tomu upřímně věříme nebo ne, je v tom určitá naděje,” říká producentka Di Novi.

Film Talisman začíná v Iráku, kde americký seržant námořní pěchoty Logan Thibault, slouží na své třetí misi. Hned na začátku děje se ocitá v boji, který mu navždy změní život. Tato role Efrona změnila. Musel změnit svou fyzičku i své pocity, aby vypadal a choval se jako námořní voják, který slouží ve válečné zóně, kde zažil daleko víc násilí a ztrát, než si jeho rodina nebo kamarádi doma vůbec umí představit.

Hicks k tomu říká: “Když vidíme Logana na plátně poprvé, musíme nám být jasné, čím si prošel a pochopíme snadněji i trauma, které v sobě nosí. Velmi dobře na mě zapůsobilo, jak se Zac změnil fyzicky, ale i jak se vžil do uvažování vojáka. Vytvořil si takový trochu kamenný výraz někoho poněkud záhadného - postavy, o které toho zpočátku moc nevíme.”

<>Obrázek nenalezen<> “Na začátku jsem si nebyl jistý, jestli to zvládnu,” vzpomíná Efron, “ale čím víc jsem o tom přemýšlel a čím víc jsem o té postavě se Scottem mluvil, tím víc jsem si uvědomoval, jestli budu mít někdy příležitost hrát roli tak odlišnou od těch, které jsem dosud hrál, tak je to teď. Věděl jsem, co tomu musím dát, abych byl schopný Logana zahrát a pod vedením Scotta jsem cítil, že to zvládnu.” Di Novi říká: “Jedna z věcí, které mě na práci producentky baví, je sledování herců, jak se mění a tím si prošel i Zac. V tomto filmu vypadá prostě úplně jinak. Jak chodí, jak stojí, jak se pohybuje, bylo úžasné sledovat, jak se z něj stává Logan.”

McCormick souhlasí: “I když nikdy předtím podobnou roli nehrál, Zac byl opravdu schopný ztvárnit tak specifickou a jedinečnou postavu jako je Logan. Doslova jsme viděli, jak se nám herec, který v ostatních filmech působí velmi mladistvě, mění v muže přímo před očima. Tato transformace pomohla přerodu literární postavy z románu Nicka Sparkse do filmového života. Kromě vzhledu mariňáka dal Zac postavě celou škálu bolesti i síly.”

Efronova příprava na roli obnášela strasti několika měsíčního fyzického výcviku, který nejdříve konzultoval s vojenským poradcem Jamesem Deverem, podpraporčíkem ve výslužbě, který strávil 25 let u americké námořní pěchoty. Tento výcvik spolu s přísnou dietou přidal Efronovi deset kilo navíc. A svou změnu zevnějšku dovršil i změnou svého proslulého účesu.

<>Obrázek nenalezen<> Stejně intenzívně musel ale zapracovat i na svém nitru, což bylo možná ještě náročnější. Aby se Efron vžil do mentality této postavy, odjel s Hicksem do Camp Pendletonu, kde často rozmlouval s mariňáky, aby pochopil, co takový boj obnáší z jejich pohledu.

Efron říká: “Když jsem tam přijel, jako bych se dostal do jiného světa. Měli jasný cíl. Byli naprosto soustředění, nikdy neuhnuli pohledem. Jsou to kluci mé generace a zažili už pěkně tvrdé věci. Seděli jsme a povídali si několik hodin a tyhle rozhovory patří k nejzajímavějším hovorům, které jsem kdy v životě s někým vedl. Takhle jsem si nikdy před tím s nikým nepovídal. Jako zdroj rešerší to bylo k nezaplacení. Jsem jim za to hrozně vděčný. Příběhy a osobní pocity, o které se se mnou podělili, se staly součástí ztvárnění postavy Logana.”

“Brali jsme velmi vážně to, čím tito mladí muži v zahraničí na misích procházejí,” podotýká producentka Di Novi. “Zac to respektoval, absorboval, vnitřně se s tím ztotožnil a myslím že je to ve filmu znát. Udělal velký kus práce, zážitky těchto chlapců do své postavy zapracoval s úctou.” Je zajímavé, že mnoho vojáků, s kterými se Efron a Hicks sešli, měli různé talismany, které si sebou brali do boje. Hicks vzpomíná: “Jeden seržant vytáhnul zbytky něčeho, co jste stěží poznali jako bývalou hrací kartu, kterou si s sebou bral na mnohé mise. Jednou tu kartu ztratil, což ho silně rozrušilo, ale za velmi pozoruhodných okolností tu kartu úplně náhodou znovu našel. Pocit, který s tím měl spojený, byl velmi dojemný.”

Důležitý prvek filmu tvoří Loganův vztah k předmětu, který považuje za svůj talisman — fotografii neznámé ženy, kterou našel uprostřed válečné zóny. Efron k tomu dodává: “Už jen to, že tu fotku najde, mu zachránilo život. Byl na správném místě, ve správnou dobu a pak to vypadá, že přežije situace, které by jinak nemohl nepřežil, zatímco ostatní kolem něj takové štěstí nemají. Takže tomu přikládáme zvláštní význam.”

Po návratu do Spojených států se Loganovi nedaří začlenit se zpátky do své vlastní rodiny. Will Fetters říká, že mnoho jeho kamarádů zažilo něco podobného. “Pocit odcizení těchto veteránů po návratu domů je hodně silný. Nějakou dobu to trvá, než se zase najdou a zapadnou do obvyklého rytmu života. Jejich vlastní okolí jim připadá cizí. Nic už nebude stejné jako dřív.”

obrazek
Logan je zvědavý, kdo je žena z fotografie, která mu bezděčně zachránila život. Rozhodne se, že ji musí najít. Důsledně hledá na internetu, aby identifikoval maják na pozadí fotky a tuto ženu najde. Brzy nato se spolu se svým psem vydá na cestu z Colorada do Louisiany.

Když se do hledání pustili filmaři, jejich cílem bylo najít objekt Loganova hledání a toto hledání skončilo u herečky Taylor Schilling, kterou obsadili do role Beth Green. “Taylor má komplexní rejstřík emočních výrazů, který je opravdu mimořádný,” říká Hicks “V hlubokých očích se ji zračí detaily.” Když postavili filmaři Schilling a Efrona před kameru, chemie mezi nimi na plátně jejich výběr zpečetila. “Tohle je vždycky velký otazník,” podotýká Hicks, “co z toho bude, když postavíte své herce vedle sebe. Vznikne z toho nějaká chemie? Od první chvíle bylo jasné, že mezi Zacem a Taylor to klaplo.” Když se ale Beth setká s Loganem, panuje mezi nimi nejdříve nedůvěra. “Oba jsou svým způsobem zlomeni,” říká Efron. “Beth je zdrženlivá a on ji nemůže prozradit pravý důvod své návštěvy.” Beth moc obdivuju, jakou má odvahu a sílu se do toho pustit, i když to v ní vzbuzuje strach.”

Di Novi k tomu dodává: “Beth je rozvedená matka, která své sny už pohřbila. Když se tu najednou vynoří Logan, začne si uvědomovat, že má snad přeci jen právo být šťastná a zažít zase lásku.” Beth žije v rodinném domku, v kterém se svou babičkou vede výcvik psů. Zasloužilá herečka Blythe Danner hraje babičku Ellie, která, když vidí, jak se Logan chová ke svému psovi Diovi, Logana vyzve, aby jim s výcvikem pomohl. I když je Beth proti tomu. Hicks k tomu dodává, že Ellie měla možná postranní úmysly. “Ellie si všimne, že mezi Loganem a Beth přeskočí jiskra, vidí, že by mezi nimi mohl vzniknout vztah. Blythe do této atypické role babičky vnesla svůj mistrovský talent a vtip.”

“Svou roli ve filmu Talisman jsem si užila” říká herečka Danner. “Je v tom hodně citu. Ellie nenápadně všechno pozoruje, i když zpovzdálí. Je to ochránkyně, která vroucně miluje svoji vnučku a svého pravnuka, je ráda, že bydlí u ní doma, a vedou spolu živnost a vnášejí jí do života radost. “Další člověk, který příchod Logana uvítá je Bethin sedmiletý syn Ben, kterého hraje Riley Thomas Stewart. Filmaři na konkurzu viděli stovky dětí, než našli toho pravého, který se na roli Bena hodil, říká producentka Di Novi, “Riley byla trefa do černého.”

Benův otec a Bethin bývalý manžel, je místní zástupce šerifa, Keith Clayton, syna využívá k tomu, aby mohl Beth ponižovat a kontrolovat. Když tenhle žárlivec začne Logana v rodině vnímat jako vetřelce, ještě se to zhorší.

Jay R. Ferguson, který tuto roli ztvárnil říká: “Keith svého postavení šerifa a Benova otce využívá ve svůj prospěch. Rád drží Beth v šachu. Když do města přijde Logan, poprvé se mu někdo postaví a nehodlá ustoupit.”

Podobné filmy

Osudný svah v Aspenu
(Aspen Extreme) Dva kamarádi se rozhodli, že se stanou lyžařskými instruktory. Pád do prop...
dnes 05.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
V zemi Jane Austenové
(Austenland) Jane Hayesové bylo už třicet a ona stále žije sama. Má totiž zvláštní zálibu....
dnes 07.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Operace Frankton
(The Cockleshell Heroes) Roku 1942 je válka Anglie s Německem na evropské pevnině i na moř...
dnes 14.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 22. 6. 2018 Svátek má Pavla
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz