fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

72% 12 hlasů
7.2 10 12
film / komedie, Česká republika,

Režie:
Herci: , , , ,
Paní Flora ošetřuje jako zahradnice na zámku paní hraběnky láskyplně své květinky. Zpívá si Červená růžičko, proč se nerozvíjíš, píchne se do prstu, kapičku krve z toho prstu vysaje, a tu se z té květinové záplavy vynoří interesantní blonďák Titus, viditelně toužící udělat kariéru vystlanou oddanými ženskými pohledy. Jen paní Flora spustí svou vyřídilku, už se přímo ostentativně vyznává ze své vdovské opuštěnosti, jen o něj pohledem zavadí, už se mu, zatím jen pomyslně, vrhá do náruče, protože ta její zahrádka přece potřebuje zahradníka jako sůl. A než se milý Titus naděje, už se nestačí divit, jak skvostně mu padne uniforma po nebožtíkovi paní zahradnice Flory. Plán uchytit se na zámku paní hraběnky se mu tedy začíná dařit. Mladý rtuťovitý Titus, který parukami kryje svůj největší komplex, jak pochopitelně vědí diváci, znalí Talismanu z přemnoha divadelních inscenací, spěje za svým ošidným štěstím, a my, pokud přijmeme s jistou benevolentní nadsázkou tuhle modernizovanou hru na věčné zdroje vynalézavé podnikavosti, můžeme s razantně přepsaným Nestroyem strávit příjenmé chvíle sledováním této komedie.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Stále svěží crazy komedie s vynikajícím ženským obsazením. Miroslava Vladyku nemám úplně v lásce, ale podává zde velmi slušný výkon a nenechá se zastínit zkušenějšími partnerkami. Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová a Jiřina Jirásková (myslím, že se v této sestavě sešly snad jen ve Světácích) využily svůj prostor naplno a dělají z této zdánlivě jednoduché konverzačky nadprůměrnou podívanou. Je to jeden z těch případů, kdy vás herci uchvátí natolik, že vás ani nezamrzí, že jde o pouhou tv inscenaci s papundeklovými kulisami. Jediným důvodem, proč nedám pět hvězdiček, je, že inscenace mírně potlačila původní víceznačnost hry. Obrousila její hrany, chcete-li. Podrobnější reference zde: modrakrev.blogspot.com/2010/03/talisman.html 80%
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Talisman

Doba je sice často vážná až tragická, ale rakouský klasik vídeňské lidové komedie Johann Nepomuk Nestroy je stále tak živý, že se bez něj neobejde ani Česká televize. "Nestroy je tělem i duší divadelník," říká režisér Jaroslav Dudek. "Považuji tuhle inscenaci za jednu z nejtěžších, protože se snažíme dospět až k mezní hranici televiznosti, když divadelní grunt musí přirozeně zůstat. Ten posun by měl být značný, což už předznamenává scenáristický přepis Rudolfa Ráže. Podnikáme tu blahodárnou proměnu i za cenu značného rizika, ale dnes je nutné hledat jinou, právě tu svou cestu k Nestroyovi..." Co se skrývá za těmito slovy, poznáme až z diváckého zážitku.

Podobné filmy

Turbo
Turbo je celkem obyčejný šnek, který se od ostatních liší v jediné věci- nadevše totiž mil...
dnes 09.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Můj nejoblíbenější Marťan
(My Favorite Martian) Televizní reportér Jeff Daniels je tak trochu smolař. Nic se mu neda...
dnes 09.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Zamilovaný profesor
(Nutty Professor) Laskavý a nadaný profesor genetiky Eddie Murphy zkusil už úplně vše, ale...
dnes 10.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 15. 9. 2019 Svátek má Jolana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz