fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

81% 2120 hlasů
8.1 10 2120
film / western, dobrodružný, drama, USA, , 183 min., od 12 let
Dances with Wolves
DVD od 28.10.2009 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1990, Oskar, Režie (K. Costner), Film, Adaptovaný scénář (M. Blake), Hudba (J. Barry), Kamera (D. Semler)
starNastavit upozornění

V TV televize út. 24.12. AMC 16.05, ne. 22.12. Film Café 21.00
AMC 16.05
Film Café 21.00
Ukázka
02:04Western o muži, který hledal smrt a našel sám sebe.
Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Prostě nádherný film. Knižní předlohu jsem četl a směle mohu prohlásit, že film je stejně tak dobrý. Dvakrát jsem viděl prodlouženou, čtyřhodinovou verzi a stejně jsem se nenudil. Nejlepší Costnerův film!!!
Všechny komentáře k filmu 48+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tanec s vlky

<>Obrázek nenalezen<> Strhující příběh začíná v roce 1863 a jeho hrdinou je poručík vládního vojska John Dunbar, zraněný v bitvě u St. David. Když zaslechne, že mu doktoři chtějí amputovat nohu, unikne z lazaretu, vyškrábe se na koně a vydá se na frontovou linii přímo k nepříteli. Ti po něm střílejí, ale žádná z kulek ho netrefí. Svým příkladem strhne ostatní vojáky k vítěznému útoku. Jako hrdina po vyléčení zraněné nohy se Dunbar hlásí v posádce Fort Hayes. Když prohlásí, že se přihlásil dobrovolně, protože chce poznat život na hranicích, pošle ho velitel posádky do nejvzdálenější posádky Fort Sedgewick, která je spíše polorozbořenou farmou než vojenskou posádkou a Dunbar se stává jejím jediným obyvatelem.
obrazek
Brzy po svém příjezdu se setká se Siouxy, jejichž tábor je nedaleko. Když se mu několikrát bez úspěchu pokusí ukrást koně, rozhodne se indiány navštívit a pokusit se navázat přátelské vztahy. Po počáteční oboustrané nedůvěře se mu to podaří a postupně si mezi indiány nachází nejen nové přátele, ale také novou lásku. Jeho podezíravý postoj k indiánům se postupně mění v úctu a obdiv k jejich harmonickému přírodnímu životu. Naučí se jejich jazyk, účastní se s nimi lovu bizonů, chrání jejich vesnici, přepadenou nepřátelským indiánským kmenem a postupně vymění svou uniformu za indiánský oblek. Jenže ve chvíli, kdy jej indiáni definitivně přijmou mezi sebe a on se natrvalo chystá přestěhovat do jejich vesnice, objeví se vojáci, kteří ho brutálně zbijí a chtějí deportovat zpět jako dezertéra.


Podobné filmy

Zátočina řeky
(Bend of the River) James Stewart vede skupinu osadníků vstříc novému životu. Zjistí ale, ...
dnes 10.55
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Vánoční koleda
(A Christmas Carol) Kdo by neměl rád kouzlo Vánoc? Zdá se, že jedna osoba na světě se najd...
dnes 13.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Malí válečníci
(Small Soldiers) Alan pomáhá svému otci v obchodě s hračkami a teď zkouší nové sady - koma...
dnes 15.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 14. 12. 2019 Svátek má Lýdie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz