fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

drama / muzikál, Španělsko/Argentina, , 115 min., od 12 let

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1998, Nominace na Oskara, Cizojazyčný film


Ukázka
01:47


Milostné drama ve dvoučtvrtečním taktu. Fascinující hold slavného režiséra slavnému latinskoamerickému tanci v podání světových hvězd tanečního a filmového umění.
Příběh uznávaného divadelního režiséra Maria Suareze, jehož opustila žena a on musí projít mučivým očistcem pozdních lítostí, potlačované vášně a zoufalé osamělosti, než mu osud dopřeje paprsek nové naděje, je jako obvykle scenáristickým dílem samotného režiséra. Reálný příběh Mariova vlastního citového utrpení se sugestivním způsobem prolíná s dramatickými výjevy scénického tance při zkouškách chystaného představení v podání nejlepších světových tanečníků tanga.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Keďže sa argentínskemu tangu vo svojom voľnom čase venujem, tak mi nedalo, aby som si tento film od Sauru pozrel a spoznal jeho pohľad na tento (podľa mňa) kráľovský tanec. A musím priznať, že som bol očarený! Ani nie tak príbehom (ten by som hodnotil skôr priemerne), ale hlavne hudbou, kompozíciou, či vizuálnym stvárnením. Nečakal som veľa, takže asi preto to vo mne zanechalo veľmi silný zážitok. Vrele odporúčam hlavne ľuďom, ktorí ocenia krásnu hudbu a čaro argentínskeho tanga.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Tango

obrazek
Hudba Lala Schifrina a kamera slavného italského kameramana Vittoria Storara, snímající pohyby tanečníků v působivých zrcadlových efektech, protisvětle, či výrazných kontrastech, umocňují dojem z jejich tanečního umění do nevšedního filmového zážitku. Tango tu však není - podobně jako flamenco u filmů Krvavá svatba a Carmen jen výrazovým prostředkem příběhu. Tanec je v Saurových filmech přímo dialogem, způsobem sdělení. Jeho prostřednictvím spolu postavy komunikují a každý taneční pohyb má v tomto případě přímo zásadní význam. Předposlední Saurův film s prostým názvem Tango nelze výstižněji charakterizovat než jako "sugestivní hold hluboké a skutečné vášnivosti jednoho z nejdramatičtějších tanců vůbec".


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 12. 12. 2019 Svátek má Simona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz