fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

64% 622 hlasů
6.4 10 622
film / drama, dobrodružný, romantický, Velká Británie, , 143 min., od 11 let
Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes
DVD od 8.10.2004 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: Film byl nominován na tři Oscary, nakonec se však musel spokojit s cenou Britské Akademie (za masky) a Cenou newyorských filmových kritiků (tu získal Ralph Richardson za nejlepší výkon ve vedlejší roli).


Ukázka
01:06Narodil se lidským rodičům. Ale jeho domovem byla džungle.
Jedna z nezapomenutelných matek v historii literatury se jmenuje Kala a je opicí. Mnozí z nás jí znají jako velké láskyplné zvíře, které si adoptovalo "lidské mládě", potomka aristokratické rodiny Greystokových, (který jako jediný z pasažérů na lodi přežil její ztroskotání u afrického pobřeží), vychovávala ho a chránila před nebezpečím, než se z něho stal Tarzan, král opic.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nie je veľa filmov ktoré som ako decko zbožňoval viacej. A pre Andie MacDowell som si tu vyvinul obrovskú slabosť. A film ma vtedy bavil dejovo, herecky a nevadila mi ani dĺžka filmu, ale to už v súčasnosti do istej miery neplatí... Hodnotenie: 7.2/10
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tarzan / Příběh Tarzana, pána opic

obrazek
Mladý anglický lord a jeho žena se po tragickém ztroskotání lodi zachrání na neobydleném pobřeží Afriky. Postaví si nouzové přístřeší a čekají na příležitost k záchraně. Krátce poté, co se jim narodí syn, však oba zahynou. Osiřelé dítě objeví opice a jedna ze samic, která právě přišla o své mládě, se chlapce ujme a vychová ho jako opici. Zpočátku odstrkované "holé mládě" se však jako dospělé stane vůdcem opičí smečky. A právě v této funkci se jednoho dne setká s člověkem. Belgickým kapitánem D'Arnotem, který je v Africe na vědecké expedici a kterého Tarzan zachrání před nepřátelskými domorodci.
obrazek
Překvapený kapitán ho naučí mluvit a když podle důkazů a dokladů, které najde v opuštěné chatrči pochopí, že jeho tajemný zachránce je ve skutečnosti anglickým aristokratem a dědicem značného rodinného jmění, přesvědčí ho, aby s ním odjel do Anglie. Tarzan je představen anglické smetánce jako John Clayton a na svém panství se setká nejen se svým strýcem, ale také s jeho americkou schovanku Jane, do které se zamiluje. Přestože také ona jeho city opětuje, necítí se muž v prostředí svázaném přísnými pravidly, společenskými zvyky a upjatou morálkou dobře. Zlomem se stane setkání se zajatým opičákem, který byl členem jeho tlupy. John Clayton se opět stává Tarzanem, který touží po jediném _ volnosti a návratu do hlubin africké džungle.


O filmu

obrazek
Jsou filmy, jejichž příběh je natolik známý, že ho není třeba blíže představovat. Patří mezi ně bezpochyby také Tarzan. Životní příběh muže vychovaného opicemi uprostřed džungle patří k nejoblíbenějším a nejslavnějším literárním a filmovým postavám. Na filmovém plátně se poprvé objevil už v roce 1918 a od té doby se objevuje ve stále nových a nových verzích. K nejslavnějším patřil bezesporu Tarzan představovaný ve třicátých letech plavcem a olympijským vítězem Johnny Weissmüllerem (jako herec se proslavil coby Tarzan, coby sportovec zase jako první muž na světě, který zaplaval 100 metrů volným způsobem pod jednu minutu). V roce 1984 se k tématu opičího muže vrátil režisér Hugh Hudson a vytvořil novou britskou verzi s francouzským, tehdy začínajícím hercem Christopherem Lambertem (později se proslavil především jako nesmrtelný horal ve filmu Highlander) v hlavní roli.
obrazek
Také v roli jeho lásky Jane se objevuje začínající filmová hvězda Andie MacDowell, kterou jste mohli vidět například v úspěšné milostné komedii Zelená karta. Dodejme, že režisér se věrně držel literární předlohy a současně se snažil dát příběhu, který byl během let nesmírně zidealizován, zdání reality.

Podobné filmy

Miláček Herbie
(The Love Bug) Herbie je auto. Ale ne jen tak obyčejné auto. Je to auto s vlastní hlavou a...
dnes 14.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
X-Men 2
(X-Men United (X2)) Mají nadpřirozené schopnosti a lidé se jich bojí. Když neznámý mutant...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Dokonalý svět
(Perfect World, A) Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelst...
dnes 22.10
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 23. 8. 2019 Svátek má Sandra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz