fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

66% 501 hlasů
6.6 10 501
film / thriller, drama, mysteriózní, USA, , 101 min., od 14 let
The Deep End
Kinopremiéra v ČR 14.2.2002, DVD od 1.12.2002

Režie: ,
Herci: , , , , , více...

Ocenění: Hlavní cena na Sundance Film Festivalu.


Ukázka
02:14V mysli měla utkvělou myšlenku, že musí hlídat dům, že musí chránit jeho obyvatele.
Noční můra padne na Margaret Hallovou, matku tří spořádaných dětí, když zjistí, že její syn Beau má pletky s mužem. Aby toho nebylo málo, Margaret nachází mrtvé tělo synova milence v blízkosti domu. V hrůze, že Beau má vraždu na svědomí, tělo odveze lodí na hluboké jezero. Jenže rybáři tělo objeví a na scéně je policie a vyšetřování. A ani to nestačí... Jednoho rána zaklepe na dveře jejich domku u jezera tetovaný muž jménem Alek Spera a žádá výkupné 50.000 dolarů za videokazetu Beaua s milencem v posteli. Ve smrtelné hrůze začne Margaret shánět peníze - tak, aby rodina nic netušila...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tak tohle může být dobrý film. Pořádně se klepat strachy, to je něco!! :'( :'(
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Temná voda

obrazek
V pohodlí zdánlivě obyčejného života, Tilda Swintonová se ocitá v popředí smyslu izolace jako Margareta Hallová, osamělá Lake Tahoe žena v domácnosti, jejíž manžel, námořní důstojník , stráví měsíce u moře na mateřské letadlové lodi. V jeho nepřítomnosti, dělá Margareta co je v jejích silách , aby zajistila rodinu, za všech okolností. Margaretina rutina vždycky vyžaduje vyřešit nečekané situace rychlým rozhodováním. Takže, když se mrtvola milence jejího nejstaršího syna Beau vyplaví na břehu před jejich domem, jako oddaná matka udělá jedinou možnou věc: schová mrtvolu, aby ochránila svého syna.
obrazek
Nyní, neočekávaně, vzápětí po tomto zoufalém činu, se vynoří Alek Spera, který ví o smrti a tajném životě jejího syna. Ale to co začne jako hra na kočku a myš se brzy promění ve spalující milostný příběh, jehož ústředním motivem je sebeobětování. Neboť v okamžiku kdy se Margareta pokusí uniknout vydírání, zákon a dokonce i otázky její rodiny, ji brzy dostanou do úzkých. Jak daleko může dojít žena, dohnána strachem a zoufalstvím do krajnosti, v záchraně své rodiny? Kryla by zločin? Spáchala by ho? Riskovala by všechno, dokonce i svůj život? Obětovala by všechno v co věří?.... Udělali byste to vy?


O natáčení

obrazek
"Svět se podstatně změnil od doby, kdy byl příběh The Blank Wall napsán, ale to napětí tam stále existuje, i když už o něm nemluvíme, zejména pro konvenční matky, které neustále slouží svým rodinám," pokračuje Scott McGehee. LV současnosti je většina postav ve filmech velmi otevřených a přelétavých. Ale my jsme hodně přemýšleli o tom jak vytvořit velmi současnou ženu, která je nicméně vězenkyní citového tlaku, který ji neopouští." Siegel a McGehee spolupracovali svým jedinečným způsobem. Provedli jisté klíčové změny, z nichž nejmarkantnější je to, že matka nyní chrání svého dospívajícího syna, který se zapletl s děsivě naplno žijící majitelem gay klubu."Nepřidali jsme tam gaye - milence jen proto, aby zvýšili zájem, ale hlavně proto, abychom vytvořili blok v komunikaci mezi matkou a synem," poznamenává McGehe
obrazek
"Margaret netrpí homofobií, ale neumí promluvit se svým synem na toto téma. Bojí se o něj a tím, že se on stává součástí tohoto jiného světa, dochází k jistému omezení a vytěsnění, které je srozumitelné i dnes." Siegel a McGehee umístili natáčení TEMNÉ VODY do malé městské komunity Lake Tahoe. "Mezi průzračností jezera, hustotou lesa a osamělostí okolní pouště, klaustrofobické nátury společnosti a mýtický nádechem blízkého Rena - to všechno se výborně hodilo do tohoto příběhu," říká Siegel. "Také se nám líbila myšlenka, že v Tahoe bylo natočeno velmi málo filmů a měli jsme šanci, podívat se na toto místo, tak jako to ještě nikdy nikdo neudělal."

O obsazení

obrazek
Dva mladí režiséři Scott McGehee a David Siegel, milující oblast mučivých emocí v domácím prostředí. Siegel a McGehee předtím ohromili diváky a kritiku nezávislých filmů chytrým, nadpřirozeným thrillerem SUTURE, Dvojice byla přitahována napínavými příběhy Elisabeth Sanxay Holdingové o rodinné oddanosti, osobní zodpovědnosti a osamělosti v obětování. Položili si otázku, která vyprovokovala jejich filmařské umění invence: dokázali by zmodernizovat klasickou látku "domácího melodramatu" z roku 1940 a z let padesátých, aby oslovila sofistikované moderní publikum? "Ty příběhy byly ve své době, velmi rozvratné, protože kladly otázky o povaze rodin, o limitech dorozumívání, o osamělosti osobního obětování," vysvětluje David Siegel. "Chtěli jsme ukázat stejné prvky v současném prostředí s postavami, které by vzbuzovaly účast a působily věrohodně na dnešní lidi."
obrazek
Jakmile byl scénář pro Temnou vodu dokončen, Siegel a McGehee věděli, že jejich nejdůležitější úkol je : najít Margarte Hallovou. Potřebovali herečku, která bude vyzařovat jak domácí klid tak vnitřní chaos, obojí věrnost rutině a dokonalou ztrátu morálního cítění - ne zcela snadné kombinace. Našli ji ve skotské herečce Tildě Swintonové. Tilda Swintonová byla okamžitě zaujata jak scénářem tak původní materiálem "Elisabet Sanxay Holdingové The Blank Wall." Když jsem si přečetla román Elisabeth Sanxay Holdingové, okamžitě jsem si její psaní zamilovala. Byla jsem užaslá jak je moderní. Od té doby se pídí po všem co napsala."

Podobné filmy

Zimní příběh
(Winter's Tale) Někteří lidé věří, že hvězdy na nebi jsou zářící křídla duší, jež se promě...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Útok na Bílý dům
(White House Down) Bílý dům podle všeho není nedobytná pevnost a prezident není ve svém sí...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Smrt darebáka
(Mort d'un pourri, La) Korupce stejně jako kapitál nezná hranic. Alain Delon jako muž, kte...
dnes 20.02
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 8. 12. 2019 Svátek má Květoslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz