fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

76% 1675 hlasů
7.6 10 1675
film / drama, akční, válečný, Kanada/USA, , 165 min.
The Thin Red Line
DVD od 17.9.2007 a Blu-Ray od 13.6.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1998, Nominace na Oskara, Film


Ukázka
02:42Velkolepá válečná freska, která sleduje osudy několika vojáků uprostřed zuřivých bojů o ostrov Guadalcanal v roce 1942.
Počátkem srpna 1942, oblast jižních Šalamounových ostrovů. Nikdo z mužů, kteří se na vyloďovacích člunech řítili ve zpěněných vlnách proti bílé pláži toho prokletého ostrova, netušil, že právě začíná krvavá bitva, která skončí prvním, velkým vítězstvím Spojenců nad fanaticky bojujícími Japonci. Věděli pouze, že mnozí z nich brzy zemřou. Jediným heslem, kterým se řídí, je "pokračovat vpřed a dojít na konec, nebo zůstat a zemřít". Kolik mužů je nutné obětovat pro ostrov jménem Guadalcanal?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Na tomto filmu se mi nejvíce líbil způsob, jakým tvůrci pracují s divákem a s jeho očekáváními. Velmi se vymezuje proti otřepaným klišé, jakými jsou zpravidla válečné snímky plné. Samosebou to občas nese ovoce, ale když to někdo udělá úplně jinak, je to tah hodný obdivu. Hlavně proto, že se možná ani tolik nejedná o válečný film. Jde spíše o postavy a jejich vnímání války, strachu, (ne)hrdinství, lásky. Psychologie jednotlivých charakterů jde až na dřeň, do hloubky a každá z nich má nějakou svou filosofii. Tyhle jednotlivé filosofie pak utváří obraz války ve Vietnamu, alespoň v mezích příběhu. Takovýto přístup k látce jsem mnohokrát neviděl. A skvělé bylo, že se film nezabýval klasickým "zbytečná válka", "válka je humus", ale podle mě šlo více o "kde vlastně leží pravda?", "za jakou cenu?", a tak dále. Po herecké stránce je film také velice povedený. Možno namítnout, že se zde vyskytovalo příliš hvězd, ale myslím, že je to rozhodně správná volba a chápu ji. Když se Terrence Malick rozhodl, že si s dvěma hodinami prostě nevystačí, někdo ten film musel táhnout. A s méně známými herci či neherci si pozornost na tak dlouhou dobu nezískáte. Alespoň v tomto případě, pakliže se jedná o filosofický snímek. Tempo filmu mi sedělo - prvak pomalý film z válečného prostředí se jen tak nevidí, druhak jsem měl možnost přemýšlet více o tom, co se vlastně říká a co je podstatou. Upřímně řečeno mě Tenká červená linie dostala. Scénář vyvážený, bez zbytečných slov, krásně nekrásné záběry kamery, režie maximalisticky instinktivní, herci minimalističtí ve výrazivu (a občasné exprese pak působí o to víc). Jednoduše velmi dobrá práce.
Všechny komentáře k filmu 31+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tenká červená linie

obrazek
V listopadu 1942 se americké jednotky vylodily na tichomořském ostrově Guadalcanal, který měl Japoncům otevřít cestu k napadení Austrálie. Očekávají se tuhé boje a tak je třeba každého bojeschopného muže. Možná i proto seržant Welsh nechá místo polního soudu za dezerci přidělit svobodomyslného vojína Witta ke zdravotníkům. Jak se břehy ostrova blíží, roste u roty Charlie napětí a strach. Vylodění je přesto nečekaně klidné a bez jediného výstřelu. Je to ovšem jen klid před bouří, která se má změnit v jednu z nejkrutějších bitev druhé světové války. Zneuznaný, ale nesmírně ambiciózní podplukovník Tall, hodlá bez ohledu na lidské ztráty dosáhnout vítězství a prokázat své schopnosti.
<>Obrázek nenalezen<> Dostává se tak ovšem do konfliktu s kapitánem Starosem, který odmítá hnát své muže do nesmyslných jatek, před hlavně dobře opevněných japonských jednotek. Je mezi nimi také bývalý důstojník Bell, který kvůli milované manželce Marty odešel z armády. Tomu se během průzkumu mezi dvěma krvavými řežemi podaří objevit japonský úkryt a zjistit jeho palebnou sílu. Sedm dobrovolníků, mezi nimiž je také Witt a Bell, se pod velením kapitána Gaffa vydává bunkr zlikvidovat. Jsou přitom napadeni Japonci, podaří se jim však útok odrazit a úkryt zničit. V následné řeži se Američanům podaří dobýt japonský tábor, rota je však boji krutě zdecimována.


Podobné filmy

Policajt v Beverly Hills I
(Beverly Hills Cop I) Detektiv Axel Foley se stane svědkem vraždy přítele Mika. Šéf mu zab...
dnes 22.50
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Tenký led
(Thin Ice aka The Convincer) Pojišťovací agent Mickey se ocitl v komplikované životní situ...
zítra 00.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Gorily v mlze
(Gorillas in the Mist) Antropoložka Sigourney Weaver miluje své horské gorily, které pomal...
zítra 04.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 12. 12. 2019 Svátek má Simona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz